Užite si aktívnu dovolenku vo Vysokých Tatrách v Penzióne Monty Ranch. Okrem vysokohorských túr vás čaká zapožičanie bicyklov na 4 hodiny, neobmedzený vstup do vonkajšieho bazéna a tiež chutné raňajky. Deti si zamilujú ihrisko aj trampolínu. A aj dospelí uvítajú možnosť jazdy na koni.

Vedeli ste, že...?

Pani majiteľka Kicová o sebe tvrdí, že je viac chovateľka koní než hoteliérka. Aj tak sa jej bravúrne darí zvládať ranč, o ktorý sa každodenne stará, a pritom úspešne prenajímať penzión pod Tatrami.


O ubytovaní

Penzión Monty Ranch je unikátne ubytovanie na ranči vo Vysokých Tatrách, kde sa venujú chovu koní a iných úžitkových zvierat. Nájdete ho v obci Štôla, len 10 km od krásneho Štrbského Plesa. V okolí však nájdete aj mnoho ďalších prírodných a historických krás - Mengusovské jazero sa nachádza len 3,4 km od penziónu, pre výstup na niektorý z majestátnych štítov (Gerlachovský, Slavkovský, Hrebienok) máte skvelú východiskovú polohu, historický monument Studnička Svit nájdete 8,6 km a do obľúbeného AquaCity Poprad (17 km) sa autom dostanete do 20 minút. Lyžiarske stredisko Lopušná dolina potom nájdete 8,4 km od penziónu a ski areál Štrbské pleso zase 11 km.

Kde budete spať?

Celková kapacita penziónu je 60 lôžok v štandardne vybavených dvoj, troj a štvorlôžkových izbách. Či už sa necháte ubytovať v ktorejkoľvek izbe, poslúžia vám pohodlné postele, prístelky a vlastné kúpeľne s WC a sprchou.

Na čom si pochutnáte?

V reštaurácii sa podávajú raňajky a večere.

Kde budete relaxovať?

V areáli penziónu sa nachádza aj parná sauna a sezónne bazén, oboje budete mať k dispozícii po celú dobu pobytu.

Cestujete s deťmi?

Deti sa môžu vyšantiť na detskom ihrisku, pieskovisku a trampolíne.

Niečo naviac

Zašportovať si môžete na volejbalovom ihrisku a pri jazde na požičaných bicykloch. Využite tiež altánok s grilom alebo možnosť masáží. Ranč ponúka tiež výučbu jazdy na koňoch alebo prechádzky.

Penzion Monty Ranch

Štôla 84 , Štôla
Slovenská republika

+421 908 255 957

montyranchstola@gmail.com

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 7 €/pobyt
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Vonkajší bazén
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detské ihrisko
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od jazera
11 km
Zástavka
3,5 km
Aquapark
14,4 km
Zjazdovka
11 km

Tipy na výlet

Vysoké Tatry Tip na výlet

Najvýznamnejšie hory na Slovensku každoročne navštívia tisíce turistov. Láka ich výstup na našu najvyššiu horu Gerlachovský štít (2 654,4 m n. m.). Vydať sa sem môžete aj vtedy, ak si na adrenalínový výstup zrovna netrúfate - Tatranský národný park môžete prejsť po stovkách kilometrov turistických chodníkov a cyklotrás.

Čo vo Vysokých Tatrách nesmiete vynechať?

  • najznámejšie hory Kriváň a Lomnický štít (dostupný aj lanovkou)
  • Štrbské pleso či Veľké a Malé Hincovo pleso
  • jazdu pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca na Hrebienok
  • Tricklandiu
  • Bobovú dráhu v Tatranskej Lomnici
  • Neďaleké aquaparky Tatralandia a Aquacity Poprad

V zime vám Vysoké Tatry pripravia nezabudnuteľný výhľad na zasneženú krajinu aj bohaté športové vyžitie. Zalyžujte si napríklad v lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici, v Ski areáli v Starom Smokovci alebo v Lopušnej doline. Navštíviť môžete tiež expozíciu zimných športov v Ski Múzeu.

Viac informácií
Štrbské pleso
Lomnický štít
Pozemná lanovka Starý Smokovec - Hrebienok