Dovolenka v apartmánoch pri mori v Taliansku

Residence Fontana stojí blízko pláže v Rosolina Mare asi hodinu cesty od Benátok. Ubytovanie je zabezpečené v apartmánoch, ktoré sa skladajú z obývacej izby s rozkladacou sedačkou, kuchynky, kúpeľne a spálne s tromi lôžkami.

V budove sa nachádzajú len štyri apartmány, ubytovanie je teda vhodné pre milovníkov pokoja a súkromia. K dispozícii je navyše záhrada a tiež parkovanie. V blízkom okolí apartmánov nájdete niekoľko pizzerií, tavernu aj supermarket.


Rosolina Mare je menšie pokojné letovisko vhodné aj pre rodiny s deťmi.


Na pláž sa dostanete za pár minút chôdze, užijete si kúpanie aj opaľovanie na piesočnej pláži s pozvoľným vstupom do mora. Na prechádzky využite pobrežnú promenádu alebo prírodnú lagúnu v delte rieky Pád.

Výlety a zábava v okolí Rosolina Mare

Z Rosolina Mare sa vydajte loďou na ostrov Scanno Cavallari s nádhernými plážami alebo na ostrov Murano, kde môžete navštíviť skláreň.

Najväčším lákadlom v okolí sú bezpochyby Benátky. Zájsť si sem môžete autom alebo priplávať loďou z mestečka Chioggia. Na celodenný výlet sa vydajte aj do stredovekého mesta San Marino, tretieho najmenšieho štátu Európy.

Zábava vás čaká v najväčšom talianskom aquaparku Aqualandia v Lido di Jesolo. Park je poňatý v karibskom štýle, nájdete tu šmýkačku vysokú 42 metrov, divokú rieku či žraločiu zátoku s vlnobitím.

Tipy na výlet

Chioggia

Chioggia, niekedy nazývaná tiež "Malé Benátky", sa od tých skutočných nachádza vzdušnou čiarou vo vzdialenosti asi 25 kilometrov. Ostrovné mesto leží v južnej časti Benátskej lagúny a od Jadranského mora ho oddeľuje pobrežná časť nazývaná Sottomarina. Podobnosť s Benátkami je vidieť aj v množstve kanálov. Tým najväčším je Canale della Vena, ktorý križuje deväť mostov. Turisti si tak okrem plavieb na loďkách môžu užiť prechádzky krásnymi uličkami, zažiť miestne trhy či obdivovať sakrálne stavby. Tými najznámejšími sú napríklad chrám Santa Maria z 11. storočia, kostol sv. Domenica či kostol Sant' Andrea. Za povšimnutie stoja aj jedny z najstarších vežových hodín na svete - Torre dell'Orologio.

Padova

Navštívte krásne historické mesto Padova, ktoré bolo podľa legendy založené Aeneovými Trójanmi. Či bolo alebo nie, neviem, faktom ale je, že v období renesancie bola Padova jedným z centier vedy a humanizmu, a že tu nájdete veľa pamiatok vrátane paláca della Ragione, baziliky Sant'Antonio da Padova či kaplnku rodiny Scrovegni. Vyrástla tu aj druhá najstaršia talianska univerzita.

Comacchio

Talianske letovisko Comacchio leží v provincii Ferrara, kde sa rozprestiera na 13 piesočnatých ostrovčekoch v zálive Valli di Comacchio. Splavným kanálom je potom prepojené aj s námorným prístavom Porto Garibaldi. Vďaka množstvu kanálov tak mesto pripomína Benátky. Na rozdiel od slávnejších Benátok sa však v uličkách Comacchia nemusíte predierať davmi turistov. História mestečka siaha až do 6. storočia, kedy bolo významným prístavom, nájdete tu tiež veľa krásnych architektonických pamiatok. Symbolom mesta je most Trepponti z roku 1634, ktorý spája dohromady päť ostrovov.

Residence Fontana

Via Trieste, 41, Rosolina Mare
Taliansko

+39 0426 681 00

info@vacanzemaremonti.it

Check in
od 16:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 30 €/týždeň
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané