To najlepšie z talianskej pohody a rakúskej pohostinnosti objavíte v Južnom Tirolsku, v rodinnom Hoteli Goldene Rose *** superior. Rodina Schmidová pre vás pripravila ubytovanie v útulných dvojlôžkových izbách, bohaté raňajky a regionálne večere. Čaká vás tiež oddych v novom wellness, kupón na masáže, zľavové karty s množstvom výhod či dopravu do blízkeho skiareálu. Zistíte, že Pusterské údolie skrýva omnoho viac lákadiel.

Tradičný tirolský hotel s moderným nádychom

Vo výnimočnom Hoteli Goldene Rose *** Superior sa snúbila tradícia oblasti Južného Tirolska so sviežimi nápadmi. Môžete sa tešiť na zaspávanie v štýlovo zariadených dvojlôžkových izbách vybavených satelitnou TV, trezorom, telefónom chladničkou a WiFi pripojením. Chýbať vám nebude ani samostatná kúpeľňa so sprchou, sušičom na vlasy i toaletnými potrebami.

Svoj deň začnite bohatými raňajkami v hotelovej reštaurácii - čakajú vás domáce marmelády, jogurty i mäsové výrobky od miestnych farmárov, chrumkavé pečivo, domáce koláče aj pestrý výber čerstvého ovocia a zeleniny. Večer sa zas nechajte rozmaznávať dobrotami od miestneho šéfkuchára - pripraví pre vás špeciality regionálnej kuchyne aj stredomorské pokrmy. Ochutnajte napríklad zverinový guláš, "Knödel" - miestnu knedľu vyrobenú z chleba, "Schlutzkrapfen" - varené pečivo plnené špenátom a ricottou alebo inú delikatesu. V tunajšej kuchyni sú samozremosťou aj vegetariánske, bezlepkové aj jedlá bez laktózy.

Pri pobyte v Hoteli Goldene Rose *** Superior nezabudnite navštíviť nové a bohaté wellness s názvom Oáza ruže. Pod oblými stropmi nájdete báječnú pohodu vo vírivke, soláriu alebo v tureckom parnom kúpeli. Výborne si oddýchnete aj v infračervenej, fínskej či bylinkovej saune. Na záver sa osviežte pod ľadovou sprchou alebo aroma sprchou.

Najlepšie skiareály len pár minút od vás

V zime sa Pusterské údolie v Južnom Tirolsku mení na dokonalé miesto zimných športov. Či už sa vyberiete lyžovať do Kronplatz (21 km) alebo dáte prednosť zjazdovkám v Sexten Dolomites (26 km), z Hotela Goldene Rose *** Superior budete na svahu za pár minút. Do Kronplatz vás odvezie aj pravidelná doprava priamo od hotela, kde si tiež môžete zakúpiť skipasy a predísť tak čakaniu v rade. A už vás nič nedelí od jazdy na prefetne upravených zjazdovkách.

Tipy na výlet

Jazero Braies

Preskúmajte svetoznáme jazero z cestopisných magazínov. “Perlu dolomitských jazier” objavíte v Južnom Tirolsku, na konci Pragského údolia. Očarí vás nielen svojou sviežou smaragdovozelenou vodou, ale i horou Sasso del Signore s nadmorskou výškou 2447 m n.m., ktorá sa v jeho vodách odráža a celej scenérii dodáva jedinečnú horskú atmosféru. Prejdite sa pozdĺž jeho brehu, navštívte slávnu lodenicu i kaplnku a pochopíte, prečo je jazero Braies zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Lyžovanie na hore Kronplatz

Lyžovačku s tými najúchvatnejšie výhľadmi zažijete na svahoch hory Kronplatz. Vyvezte sa k jej vrcholu jednou z 19 kabínových lanoviek, 6 sedačkových lanoviek, 6 vlekov - naskytne sa vám neopakovateľný výhľad na tritisícový hrebeň Zillertalských Álp i na vrcholky Dolomitov s najvyššou horou Marmolady. Spustite sa po viac ako 100 km zjazdoviek, z ktorých si môžete vybrať i päťkilometrovú čiernu trať Sylvester či červenú Valadoru. Strediská Kronplatzu vás svojimi nadštandardnými službami nadchnú.

MMM Corones - Messnerovo horské múzeum

Jedno z najunikátnejších múzeí sveta nesie názov po svojom zakladateľovi, horolezcovi Reinholdovi Messnerovi, ktorý chcel vytvoriť pamiatku na horolezectvo. To sa mu aj podarilo - jeho jedinečné múzeum je dnes obdivované po celom svete nie len vďaka najväčšej zbierke horolezeckých skôb či výstroji lezcov z 19 storočia, ale hlavne pre svoju futuristickú architektúru. Budovu múzea navrhla svetoznáma Zaha Hadid tak, že torzo budovy je odliate z betónu a osadené do vrchu hory Kronplatz vo výške 2275 m n. m. Turistom ponúka veľkolepý panoramatický výhľad na Zillertalské Alpy cez Ortler až po Dolomity.

Hotel Goldene Rose *** Superior

Pustertalerstraße 5, Welsberg (BZ)
Taliansko

+39 0474 944 113

info@hotel-goldenerose.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané