Visegrád: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Malé starobylé mesto Visegrád s viac ako tisícročnou históriou sa nachádza v malebnom regióne okolo rieky Dunaj. Dominantou je hrad Visegrád (Vyšehrad), ktorý vyzerá, akoby sa týčil až do oblakov a ponúka úchvatný výhľad na okolitú krajinu. Dnes tu môžete navštíviť výstavu stredovekých mučiacich a nástrojov, expozíciu o love a sokoliarstve či o tradičných miestnych remeslách. Za priaznivého počasia sa po výlete na hrad môžete schladiť pri kúpaní na pláži priamo pod pevnosťou. Na neďalekom vrchu Nagyvillám nájdete lyžiarsky areál a bobovú dráhu.

Roklina Rám-szakadékNajobľúbenejší výlet v lokalite

Národný park Duna-Ipoly v susednom Maďarsku v sebe skrýva jedinečnú roklinu s potôčikom, ktorá pripomína tiesňavy Slovenského raja. Ide o roklinu Rám-szakadék, ktorá sa nachádza vo Vyšehradských vrchoch, a ponúka skvelú trasu na nenáročnú turistiku. Prechod roklinou trvá necelú hodinku, za ktorú budete stúpať po železných rebríkoch ponad potoky a vodopády. So stabilitou vám pomôžu železné laná, na ktoré je najlepšie vziať si turistické rukavice. Trasa končí pri na vyhliadke Reszó s nádherným výhľadom na ohyb Dunaja, mestečko Nagymaros a zrúcaninu hradu. Odtiaľ je možné predĺžiť si túru na vrch Dobogókő alebo ďalej k Obradným skalám, o ktorých sa traduje, že majú liečivú moc a sú obľúbeným miestom šamanských rituálov. Miestom totiž údajne prechádza srdcová čakra Zeme, a tak by mala z okolitých skál prúdiť liečivá energia. Práve preto navštívil v roku 2006 vrch Dobokógő aj samotný Dalajláma.

Viac informácií

Visegrád: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet