Dovolenka Visegrád

Odpočinkový pobyt v Maďarsku. Vyberte si jeden z našich wellness pobytov, navštívte starobylé mesto Visegrád a spoznajte naozaj krásnu časť Maďarska na rieke Dunaj. Na výlet vás potom iste zláka neďaleká Budapešť.

Načítavam ponuky...


Visegrád je mesto preslávené svojou bohatou politickou históriou. Dnes ale mesto na brehu Dunaja láka nielen významnou pevnosťou a pamiatkami, ale hlavne termálnymi kúpeľmi. Vydajte sa sem na pobyt plný odpočinku aj poznania - zo slovenského Štúrova to budete mať len pol hodinu cesty.

Kúpeľné mesto, kde sa písali dejiny

Dovolenku vo Visegráde milujú ako seniori, tak aj rodiny s deťmi. Aj vás nadchne množstvo fantastických pamiatok a skvelé termály len pár kilometrov od slovenských hraníc. Už pri vstupe do Visegrádu vás upúta pevnosť týčiaca sa do nebies. Kedysi v nej sídlili králi a šľachtici, dnes je pevnosť obľúbeným cieľom turistov a milovníkov pamiatok. Za návštevu stojí tiež Šalamúnová veža s priľahlou citadelou, kde boli v minulosti uložené korunovačné klenoty. S deťmi sa potom vyberte na minigolf alebo na bobovú dráhu.

Po spoznávaní pamiatok sa oddajte zaslúženému oddychu v termálnych kúpeľoch. Odpočívať v nich môžete napríklad v relaxačnom bazéne s masážnymi tryskami, ale tiež v sezónnych vonkajších bazénoch. Samozrejmosťou termálov je tiež wellness centrum, kde môžete odpočívať v saunách alebo vo vírivkách. Tak kde začnete svoj oddych vy?