Zverte sa do náručia Českomoravskej vrchoviny, kde sa o vás postarajú v hoteli Žákova hora ***. Doprajte si polpenziu z domácich surovín a oddýchnite si vo vírivke alebo infrasaune. Okolie je ideálne aj pre turistiku.

Pohodlie a dobré jedlo v hoteli na Vysočine

Hotel Žákova hora *** nájdete v centre Žďárskych vrchov v malebnej prírode Českomoravskej vysočiny. Izby majú celkovú kapacitu 38 lôžok a 8 prísteliek, pre malé deti je k dispozícii detská postieľka. Izby sú útulné, priestranné a vybavené vlastným sociálnym zariadením so sprchovým kútom alebo vaňou.

Miestna reštaurácia si zakladá na varení z čerstvým domácich surovín, ktoré kombinuje do tradičných českých jedál. V cene pobytu máte polpenziu, ktorú si zaručene užijete. Raňajky sa podávajú formou bufetu, večeru si zvolíte z troch možností a k tomu dostanete dezert.

Relaxujte a hrajte sa na dovolenke

V hoteli sa nudiť nebudete. Pre deti je k dispozícii detský kútik s lezeckou stenou, vy si zatiaľ môžete zahrať stolný futbal, biliard alebo kolky v hotelovom parku. Miesto je vhodné k pasívnemu aj aktívnemu odpočinku, využiť môžete navyše aj hotelové relaxačné centrum.

Skvelým zážitkom pre vás bude hodina v privátnej vírivke, bublinky si budete užívať len vo dvojici. Ďalšia dávka wellness vás čaká v infrasaune a nič vám nebráni ani zájsť si na masáž. Na izbe nájdete župan, a tak sa môžete cítiť ako v kúpeľoch. Hotel má tiež vlastné fitness centrum.

Tipy na výlet

Vysočina arena a SKI Harusák

Novomestsko je pevne späté so zimnými športami a dnes je vďaka biatlonovým úspechom tiež hlavným strediskom pre bežky a zjazdové lyžovanie na Vysočine.

Okolie Nového Mesta na Morave je rajom pre bežkárov všetkých kategórií. Tí môžu využiť napríklad pretekárske trasy v areáli Vysočina arény, kde sa každoročne konajú najvýznamnejšie svetové preteky v behu na lyžiach a biatlone. Odtiaľ vybiehajú severným smerom upravované a značené turistické bežkárske trate v celkovej dĺžke cez 100 km. Môžete tiež využiť možnosť večerného bežkovania s osvetlením.

Na lyže sa vydajte na zjazdovku Harusák, ktorá je položená vo výške 741 m n. m. a nájdete tu ideálne podmienky na rodinné lyžovanie. Pre lyžiarov je tu pripravená sedačková lanovka, vlek poma aj detský vlek. Užiť si tu môžete tiež pravidelné večerné lyžovanie.

Prevádzkovatelia zasnežujú a udržiavajú svah počas celej zimnej sezóny. Môžete si tak byť istí kvalitným zážitkom.

Ski areál Jimramov

SKI Areál Jimramov poskytuje výborné lyžiarske prostredie, ako pre náročných lyžiarov, tak aj pre úplných začiatočníkov. Svojou rozľahlosťou, členitosťou a množstvom využitia trás pre zjazd je úplne ojedinelý na Vysočine. Na vysokej úrovni je tu udržiavaný snowpark, 800 m dlhá skicrossová trať Kanada a veľmi oceňovaná je aj možnosť freestylového lyžovania vo voľnom teréne. Nájdete tu aj detský vlek a dokonca aj pokrytie wifi pripojením.

Zelená hora - pútnický kostol sv. Jana Nepomuckého

Navštívte národnú kultúrnu pamiatku zapísanú na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Tento pútnický kostol bol postavený na začiatku 20. rokov 18. storočia a bezpochyby patrí medzi najvýznamnejšie diela architekta Jana Blažeja Santiniho Aichla. Samotný kostol je pretkaný symbolikou číslovky päť, ktorá vychádza z legendy o Jánovi Nepomuckom a tiež predstavuje symboliku piatich rán Kristových. Práve preto je pôdorys kostola v tvare päťcípej hviezdy , kostol má päť východov, päť oltárnych výklenkov a na hlavnom oltári je päť hviezd a päť anjelov.

Hotel Žákova hora ***

Herálec 400, Herálec
Česká republika

+420 566 663 133

info@hotelzakovahora.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 50 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
3,94/5
Celkom 32 hodnotení