Užite si vinársky pobyt na Morave v Hoteli Bax v Znojme s polpenziou, welcome drinkom, fľašou vína, poukazom do talianskej reštaurácie a zľavou na vstup do blízkych rakúskych termálnych kúpeľov Laa an der Thaya. Za skvelú cenu vychutnáte i degustáciu.

Znojmo Tip na výlet

Južná Morava je jednou z najkrajších oblastí v Česku, keď k tomu navyše pripočítate priateľskú atmosféru a početné vínne pivnice, o skvelú dovolenku je postarané. Znojmo svojou polohou na kraji Národného parku Podyjí aj množstvom zaujímavých pamiatok spĺňa požiadavky na obľúbenú turistickú lokalitu. Ochutnajte miestne vína, kochajte sa malebným okolím a zapojte sa do bohatého kultúrneho diania.

Čo nevynechať pri návšteve Znojma:

  • Znojemský hrad s Rotundou sv. Kateřiny
  • Radničnú vežu
  • Znojemské podzemie
  • Vydajte sa aj na prehliadkovú trasu po hradobnom opevnení alebo do expozície pivovarníctva.

V Znojme zažijete neopakovateľnú atmosféru aj počas kultúrnych podujatí, ktoré sa tu konajú v priebehu celého roka. Najznámejšie je septembrové Znojemské historické vinobranie, ďalej potom Májové slávnosti, letné Hudobný festival, júnové Pivné slávnosti či augustové Slávnosti uhoriek.

Viac informácií

Rodinný hotel v kraji vína

Hotel Bax *** sa nachádza v pokojnej lokalite Znojma a ponúka tak príjemný oddych v tejto vinárskej oblasti. Vďaka tomu, že hotel leží kúsok od hraníc, si môžete užiť veľa zaujímavostí na rakúskej strane. Zájdite si napríklad do termálnych kúpeľov!

Hotel Bax disponuje moderne vybavenými izbami Deluxe, ktoré nedávno prešli rekoštrukciou a majú vlastné sociálne zariadenie a TV/SAT. V miestnej reštaurácii si okrem kvalitného jedla užijete aj pohár dobrého vína.


Hoci hotel Bax nájdete v okrajovej časti Znojma, do historického centra mesta sa dostanete príjemnou prechádzkou v priebehu 25 minút. Národný park Podyjí či malebné údolie rieky Dyje a Kraví hory by ste si nemali nechať ujsť bez ohľadu na ročné obdobie.


Relax v obľúbených termáloch Laa an der Thaya

Oddýchnite si v neďalekých termálnych kúpeľoch Laa an der Thaya (35 minút jazdy autom), ktoré patria medzi tie najobľúbenejšie v Rakúsku. Nájdete tu termálne bazény, vírivky, vodopády aj ďalšie atrakcie.

Na relaxáciu je ideálny tiež aquapark Aqualand Moravia, kde sa vy i vaše deti vybláznite na množstve atrakcií.

Hotel Bax ***

Oblekovice 68 , Znojmo
Česká republika

+420 603 427 556

hotelbax@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Kolkáreň
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
2,7 km
Vzdialenosť od kúpelov
32 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
32 km

Tipy na výlet

Kostol sv. Mikuláša

Znojmo je krásne historické mesto, jednou z tunajších pamiatok je kostol sv. Mikuláša z 11. storočia. Po poškodení v 14. storočí bol kostol zrekonštruovaný, na druhej výstavbe sa podieľala aj slávna rodina Parlérov, zodpovedná za mnoho pamiatok v Česku. Z vnútornej výzdoby vyniká najmä baroková kazateľnica v podobe zemegule. Ak sa teda zaujímate aj o históriu či architektúru, nemali by ste si tento kostol nechať ujsť.

Znojemské podzemie

Systém podzemných chodieb a pivníc pod Znojmom, ktorý je dlhý takmer 27 km a má až 4 poschodia, vznikol na prelome 14. a 15. storočia ako priestor na hospodárske účely. Neskôr hral svoju rolu aj v dômyselnej obrane mesta. V dnešnej dobe slúži predovšetkým ako turistická atrakcia pre všetkých milovníkov histórie, architektúry a netradičných zážitkov.

Národní park Podyjí

Najmenší národný park Českej republiky sa tiahne medzi Vranovom nad Dyjí a Znojmom, ide o jedno z posledných zachovalých riečnych údolí v strednej Európe. Navštívte Býčiu skalu, Červený rybníček, Hamerské vrásy alebo Hradišťské terasy - zvyšky kamenných terás nad vzdutím Znojemskej priehrady. Príroda v Podyjí je nezabudnuteľným divadlom v akomkoľvek ročnom období, národným parkom sa môžete prechádzať alebo napríklad preháňať na bicykli.