Máte radi horskú turistiku a výlety a zároveň si radi užívate luxusu? Dovolenka na Kramářovom zámku vo Vysokom nad Jizerou ponúka kombináciu oboch. Okrem krásnych izieb, zámockej terasy a parku si užijete tiež vstup do privátnej sauny a vonkajšie ihrisko s kolkami, volejbalom a ping pongom.

Dovolenka na zámku vo Vysokom nad Jizerou

Kramářov zámok sa nachádza na Liberecku v jednom z najvyššie položených českých horských miest. Zámok je dvojčaťom známej pražskej Kramářovej vily, sídla českých premiérov. História zámku siaha do čias prvej republiky. Bol postavený v dvadsiatych rokoch a mal od začiatku slúžiť predovšetkým ako rodinné letné sídlo.

Honosná budova inšpirovaná ruskou architektúrou ponúka výber z útulných izieb. Každá izba má vlastné sociálne zariadenie a sprchovací kút.

Skvelé jedlo nesmie chýbať

Zámockú atmosféru si najlepšie vychutnáte spoločne s kráľovským pohostením. Užite si bohaté raňajky v podobe švédskych stolov aj lahodnú večeru v dvoch chodoch.

Ak dávate prednosť skôr relaxačnej dovolenke, tak si miesto túry či výletu môžete vychutnať vychladené pivo na zámockej terase alebo vyraziť do zámockého parku, ktorý priamo nabáda ku krátkej romantickej prechádzke.

Aktívna dovolenka a relax v saune

Ak si chcete užiť aktívnu dovolenku, zahrajte si volejbal, kolky, ping pong alebo si zájdite do telocvične. Po športe je najlepšie oddýchnuť si a načerpať nové sily. A kde si oddýchnete lepšie ako v súkromné saune?

Tipy na výlet

Ski areál Tanvaldský Špičák

Užite si skvelý deň v najväčšom lyžiarskom stredisku Jizerských hôr. Na deviatich zjazdovkách sa tu zabavia malí aj veľkí, ktorí si podľa svojich schopností vždy môžu vybrať, či zvolia istotu rovnejšieho terénu, alebo sa vrhnú strmhlav po najprudšej zjazdovke. Okrem klasických tratí je k dispozícii detské ihrisko a milovníkov freestyle jazdy na snowboarde a lyžiach nepochybne poteší snowpark. Celkovo tak na vás čaká až 8 km zjazdoviek, pohodlná sedačková lanovka aj požičovňa lyží a ski servis.

Skiareál Rokytnice nad Jizerou

Skiareál Rokytnice je so svojimi skoro 18 kilometrami zjazdoviek piatym najväčším skiareálom v Čechách. Rozdeľuje sa na dve strediská - menší Studenov, ktorý je obľúbený najmä u rodín s deťmi a začínajúcich lyžiarov a väčší Horní Domky, ktorý sa rozkladá na južných svahoch Lysej hory až do výšky 1 315 m n. m. V areáli nájdete 10 klasických a 2 sedačkové lanovky, snowpark aj detský vlek.

Ski Resort Rokytnice

Pod Ski Resort Rokytnice spadajú dva lyžiarske areály. Menší Ski areál Studenov s dĺžkou zjazdoviek 3,5 km a rozľahlý ski areál Horní Domky, v ktorom si môžete užiť ešte o 10 km zjazdoviek viac. Trate, ktoré sa rozprestierajú na južných svahoch Lysej hory, obsluhuje niekoľko vlekov a tiež dve štvorsedačkové lanovky. Ski areál Horní Domky sa okrem modrých a červených zjazdoviek pýši aj niekoľkými stovkami metrov čiernych tratí.

Kramářův zámek

Lyžařská 307, Vysoké nad Jizerou
Česká republika

+420 606 083 900

kramaruvzamek@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,17/5
Celkom 6 hodnotení