Dovolenka v Krkonošiach

Slnko vychádza a najvyššie české vrcholy sa majestátne týčia nad známymi horskými strediskami. Vy si užívate skvelé ubytovanie v Krkonošiach s polpenziou a premýšľate, či dnešný deň bude patriť turistike, lyžovaniu alebo relaxácii vo wellness.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Penzión Vysoká Stráž dokonale splnil naše očakávania. Veľkou výhodou penziónu je jeho poloha blízko prírody a turistickým trasám, zároveň je to z neho len kúsok do centra Pece pod Sněžkou. Najviac nás nadchla priateľská atmosféra a pohoda, ktoré vládli medzi hosťami aj personálom. V priestrannej izbe s výhľadom na okolité kopce nám nič nechýbalo, polpenzia bola chutná. Z výletov odporúčam trasu Okolo Pece, Chodník korunami stromov a výstup na Sněžku.”

Eva Prcínová
Eva Prcínová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Pension Relax je ideálnym ubytovaním počas návštevy Krkonôš. Cítili sme sa tu veľmi dobre. Izba bola pohodlne zariadená a čistá, strava vynikajúca a personál veľmi milý. Navyše je tu možnosť relaxácie vo forme privátneho wellness s vírivkou a saunou, kde sme si po celodennom výlete na Sněžku skvele oddýchli. Stihli sme aj zopár výletov, ale určite odporúčam dlhší pobyt, pretože aktivít je v okolí naozaj veľa.”

Zuzana Andělová
Zuzana Andělová
Zákaznícka podpora


Krkonoše - to sú hlavne stovky kilometrov značených turistických chodníkov vedúcich nedotknutou prírodou a v zime raj lyžovania, snowboardingu i bežkovania. Aktívnu dovolenku vám tu spestrí návšteva známych horských búd, nespočtu adranalínových parkov a hlavne ochutnávka miestnych špecialít.

Ako si vybrať najlepšie ubytovanie v Krkonošiach?

Či už sa na návštevu najvyšších českých hôr chystáte s rodinou, alebo vo dvojici, vždy je dobré mať počas dovolenky postarané o stravovanie. Ak túžite prežiť pobyt aktívne, určite vám padne vhod posilniť sa každé ráno výdatnými raňajkami. Pri pobyte s polpenziou sa naviac môžete každý deň vracať z výletov priamo k teplej a výdatnej večeri.

Okrem turistiky sa v Krkonošiach môžete oddávať tiež ďalšiemu obľúbenému športu - cyklistike. Vyberte si hotel s možnosťou úschovy bicyklov, alebo priamo s požičaním bicyklov a prebrázdite tunajšie skvele značené cyklotrasy.

V zime sú zase Krkonoše veľmi obľúbené vďaka lyžiarskym strediskám. Perfektne upravené zjazdovky a moderné vleky miestnych stredísk sa dnes už nie raz môžu porovnávať s najlepšími strediskami v Európe. A úpravou, dĺžkou ani krásou sa nedajú zahanbiť ani tunajšie bežkárske trasy vedúce cez podmanivú prírodu.

Po dni strávenom stúpaním na vrcholy hôr, výletmi a lyžovaním nie je nič lepšie, ako si po návrate do hotela skvele oddýchnuť. Najlepšie je preto navštíviť hotelové wellness centrum a oddať sa relaxu vo vírivke, v saune ale pri masáži.

Kam vyraziť na najlepšiu dovolenku v Krkonošiach?

Centrom kultúry a športu je jednoznačne Harrachov. Okrem početných kvalitných ubytovacích zariadení a lyžiarskych stredísk všade navôkol tu nájdete tiež Ski múzeum a Banícke múzeum, bobovú dráhu dlhú až 1 kilometer a tiež mostíky pre skokanov na lyžiach, pri ktorých sa pravidelne usporiadavajú súťaže v skokoch.

Ďalším obľúbeným cieľom turistov je v NP Krkonoše Špindlerův Mlýn. Narazíte tu nielen na výborné reštaurácie a bary, ale tiež známe ski areály, Múzeum Lega aj aquapark.

Ak máte v pláne vystúpiť na najvyššiu českú horu Sněžku (1 603,3 m n. m.), zanierte najprv do Pece pod Sněžkou, odkiaľ vedie na vrchol hory turistická trasa. Na Sněžke si potom vychutnajte panoramatické výhľady na české i poľské hory a pošlite pohľadnicu z najvyššie položenej pobočky Českej pošty.