Luhačovice sú jedny z najobľúbenejších kúpeľov na Morave, navštívte ich tiež! V Penzióne Oáza vás čaká skvelá polpenzia, welcome drink aj útulné izby. V cene balíka si užijete tiež vstup do mestskej plavárne s mnohými vodnými atrakciami.

Útulný penzión v kúpeľnom meste

Zamierte do Luhačovíc, malebného kúpeľného mestečka na rozhraní Valašska a Slovácka. Penzión Oáza sa nachádza priamo na hlavnej triede neďaleko vlakovej i autobusovej stanice, takže ho nemôžete minúť.

Ubytovaní budete v dvojlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. Izby sú útulné a vybavené WiFi, televízorom a chladničkou. Pre bezbariérový prístup si vyžiadajte izbu na prízemí.

Súčasťou penziónu je ďalej reštaurácia, cukráreň, bufet a záhradka, kde sa v letných mesiacoch griluje. V reštaurácii ochutnáte regionálne špeciality aj jedlá medzinárodnej kuchyne. Bohatý je aj sortiment alkoholických i nealkoholických nápojov, víno si vyberiete priamo z vinotéky penziónu.

Tipy na výlet

Mestská plaváreň Luhačovice

Mestská plaváreň Luhačovice poskytuje jedinečnú príležitosť celoročného kúpania v plaveckom bazéne so štyrmi dráhami, zážitkovom bazéne s chrličmi, tryskami, divokou riekou a ďalšími lákadlami pre deti a dospelých. Oddýchnuť si môžete vo vírivke pre 10 osôb a cez leto sú k dispozícii aj slnečné terasy. Vstup na tri hodiny pre dospelého vyjde zhruba na 150 - 180 Kč (cca 5,5 - 6,5 €).

Luhačovické pramene

Luhačovice sú prameňmi doslova posiate a ich príjemné stopovanie už pohltilo nejedného návštevníka tohto kúpeľného mestečka. Prameňov prístupných z fontány je celkom 7 a sú nimi Vincentka, Aloiska, Ottovka, Prameň Dr. Šťastného, Prameň Sv. Jozefa, Viola a Nový Jubilejný. Vedeli ste však, že sa tu vyskytuje desať ďalších? Napr. Vincentka 2 alebo Elektra 1 a 2 (vyvierajúca neďaleko rovnomenného kultúrneho domu). Mnohé z nich sa nevyužívajú, s niektorými sa však môžete stretnúť pri rôznych kúpeľoch či inhaláciách.

Bílé Karpaty

CHKO Bílé Karpaty sa rozkladá na území bývalých okresov Hodonín, Uherské Hradiště a Zlín a na juhu voľne prechádza do CHKO Biele Karpaty na Slovensku. Pohorie má veľa čo ponúknuť, hlavne pokiaľ ide o miestnu flóru. Bílé Karpaty sú pohorím s vysokou biodiverzitou, rastú tu horské aj stepné rastliny, darí sa ale aj mokradiam. K pokladom regiónu patria tunajšie kvetnaté lúky s nezvyčajne veľkým zastúpením orchideí. Spolu s vrcholmi Veľká Javorina (970 m), Chmeľová (925 m) alebo Veľký Lopeník (911 m) tak rozhodne máte pri túrach čo obdivovať.

Penzion Oáza

Masarykova 976, Luhačovice
Česká republika

+420 608 976 976

oaza.luhacovice@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Maznáčik zadarmo
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,57/5
Celkom 7 hodnotení