Krkonoše lákajú milovníkov prírody, športu a odpočinku. Zavítajte do Hotela Krakonoš *** v blízkosti Harrachova a Mumlavského vodopádu a užite si pohodovú dovolenku s polpenziou, vstupom do sauny a balíčkom zliav napríklad na masáže, požičanie bicyklov alebo lyží.

Na horách neďaleko romantického vodopádu

Vydajte sa do prírody krásnej západnej časti Krkonôš, kde v Rokytnici nad Jizerou stojí Hotel Krakonoš ***. Len 6 km od neho je Harrachov a známy Mumlavský vodopád. Ubytovaní budete na izbe Standard, kde nájdete praktický drevený nábytok, satelitnú TV a kúpeľňu so sprchou, WC, fénom a toaletnými potrebami. K dispozícii sú dvoj, troj a štvorposteľové izby, ubytujete sa teda ľahko aj s deťmi.

Počas pobytu sa môžete tešiť na bohatú polpenziu alebo raňajky (podľa varianty pobytu). Vyberiete si z bufetových stolov alebo z aktuálneho menu. V lete aj zime zo seba môžete pri športe v horách vydať maximum, pretože v hotelovej reštaurácii vás večer bude čakať nielen polievka a hlavný chod, ale aj predjedlo, šalátový bufet, múčnik a samozrejme čaj alebo káva. Kuchyňa v hoteli vás nesklame ani v čase obeda, kuchári pripravujú aj obedové menu. Zájsť môžete tiež na pohárik do vinárne.

Rokytnice nad Jizerou je skvelé miesto pre aktívny pobyt. Nájdete tu športovú halu, tenisové a volejbalové kurty, lanové centrum aj bobovú dráhu. V zime sú potom k dispozícii miestne skiareály.

Tipy na výlet

Ski areál Studenov

V Krkonošiach neďaleko centra Rokytnice nad Jizerou sa vo výške cca 600 - 930 m n. m. nachádza Ski areál Studenov. Vďaka svojim širokým a miernym svahom s červenými a modrými zjazdovkami je vhodný aj pre rodiny s deťmi. V súčasnosti sú v prevádzke dva kotvové vleky, poma a tiež detský tyčový vlek. Stredisko je obľúbené aj u snowboardistov a bežkári zase ocenia napojenie na Krkonošskú magistrálu.

Ski areál Modrá Hvězda

V Hornej Rokytnici nad Jizerou sa nachádza malé lyžiarske stredisko Modrá hvězda - Bahýnka. Štyri trate nízkej obtiažnosti sú vhodné najmä pre začínajúcich lyžiarov, snowboardistov a tiež pre rodiny s deťmi. Zabezpečené sú všetky potrebné služby - parkovanie, lyžiarsky výcvik priamo v areáli, možnosť večerného lyžovania, ... Asi 100 m od ski areálu nájdete autobusovú zastávku.

Ski areál Paseky Nad Jizerou

Lyžiarsky areál nájdete v Pasekách nad Jizerou na rozmedzí západných Krkonôš a Jizerských hôr. A rozhodne sa nemusíte báť, že by vám tu niečo chýbalo, pretože na vás čaká až 10 km zjazdových tratí, štyri lyžiarske vleky a sedačková lanovka. Je potom už len na vás, či využijete priestor cvičnej lúky alebo sa rovno vrhnete na trate ťažšej obtiažnosti. Kým lyžiari môžu využiť požičovne vybavenia, bežkárov poteší, že od horných staníc lanovky sa môžu vydať na okruhy, ktoré nadväzujú na Krkonošskú magistrálu. Alebo zvoľte menší okruh okolo Bielej Skaly až ku Štěpánce, najkrajšej rozhľadni Jizerských hôr, a nebudete ľutovať.

Hotel Krakonoš ***

Dolní náměstí 309, Rokytnice nad Jizerou
Česká republika

+420 603 155 874

krakonos@rokytnice.com

Check in
16:00 - 21:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik iba izbách Standard za poplatok 120 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané