Krkonoše lákajú milovníkov prírody, športu a odpočinku. Zavítajte do Hotela Krakonoš *** v blízkosti Harrachova a Mumlavského vodopádu a užite si pohodovú dovolenku s polpenziou, vstupom do sauny a balíčkom zliav napríklad na masáže, požičanie bicyklov alebo lyží.

Dovolenka na horách blízko vodopádu

Vydajte sa do západnej časti Krkonôš, kde v Rokytnici nad Jizerou stojí Hotel Krakonoš ***. Len asi 6 km odtiaľ leží Harrachov a vyhlásený Mumlavský vodopád.

Ubytovaní budete na izbe Standart, kde nájdete praktický drevený nábytok, satelitnú TV a kúpeľňu so sprchou, WC, fénom a toaletnými potrebami. K dispozícii sú dvoj, troj a štvorlôžkové izby, ubytujete sa teda ľahko aj s deťmi.

Počas pobytu vás čaká polpenzia podávaná v hotelovej nefajčiarskej reštaurácii, navyše je možné si sem zájsť aj na obedové menu. Vyberiete si z bufetových stolov alebo ponuky formou menu. Zájsť môžete aj do vinárne na pohárik a na elektronické šípky.

Odpočinok na hoteli a aktivity v Krkonošiach

Odpočinok a posilnenie imunity nájdete v saune, využiť môžete aj ponuku masáží, ktorá zahŕňa napríklad čokoládovú, aromatickú či antistresovú masáž.

Rokytnice nad Jizerou je skvelé miesto pre aktívny pobyt. Nájdete tu športovú halu, tenisové a volejbalové kurty, lanové centrum aj bobovú dráhu. Na mnohé atrakcie v okolí navyše získate zľavu vďaka programu Rokytnice Plus.

Tipy na výlet

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice bola pôvodne banícka obec, kde sa ťažilo striebro, olovo a meď. Dnes je toto mesto pod Lysou horou uznávaným lyžiarskym a rekreačným strediskom. Okrem barokového kostola sv. Michalea, múzeá, galérie a typickej krkonošskej architektúry tu nájdete predovšetkým niekoľko desiatok lyžiarskych vlekov a dostatok kvalitne upravených bežeckých tratí. V teplých mesiacoch je zase okolie ideálne na turistiku všetkého druhu, navštíviť môžete adrenalín park s paintballom a štvorkolkami a ďalšie atrakcie.

Harrachov

Harrachov je kultúrnym aj športovým centrom západných Krkonôš. Navštíviť tu môžete jednu z najstarších sklární v Čechách s názvom Novosad, Banícke múzeum s prehliadkou ťažobnej štôlne alebo 1 000 metrov dlhú bobovú dráhu. Harrachov je tiež známym miestom skokanských súťaží a ponúka ideálne podmienky pre bežkárov v zime a cez leto pre turistiku všetkých stupňov náročnosti. Lanovka na Čertovu horu je v prevádzke po celý rok.

Mumlavské vodopády

Mumlavský vodopád nájdete v blízkosti Harrachova. Ide o najmohutnejší krkonošský vodopád, ktorý sa s hukotom rúti po celej šírke koryta do hĺbky približne 10 metrov. Vodopády postupne vytvorili v žulovej skale obrie kotle, tzv. Čertove oka. Vodopády sú dobre prístupné pešo aj na bicykli. Občerstviť sa môžete v neďalekej Mumlavskej búde.

Hotel Krakonoš ***

Dolní náměstí 309, Rokytnice nad Jizerou
Česká republika

+420603155874

krakonos@rokytnice.com

Check in
16:00 - 20:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 120 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané