Užite si romantický pobyt vo dvojici a vyrazte do Hotela Flora ***, ktorý je prepojený s populárnymi kúpeľmi. V cene máte privátne bazén, saunu a vírivku so sektom. Čaká vás tiež čokoládová masáž a odpočinok na solárnej lúke. V miestnej reštaurácii si potom pochutnáte na raňajkách i večeriach.

Ubytovanie v centre historického Olomouca

Hotel Flora *** nájdete v parku v centre Olomouca, blízko Výstaviska Flora, kde sa pravidelne koná obľúbená kvetinová výstava Flora Olomouc. Z výškovej budovy hotela budete mať krásny výhľad do celého okolia a pešo sa z neho dostanete k historickým pamiatkam aj do skvelých reštaurácií.

Ubytovaní budete v pohodlných izbách typu Comfort, ktoré sa nachádzajú v 2. a 3. poschodí. Vybavené sú manželskou posteľou či dvoma oddelenými izbami, TV, stolom a miestom na posedenie. Samozrejmosťou je aj pekná svetlá kúpeľňa.

Bufetové raňajky aj večere výberom z troch jedál si vychutnáte v reštaurácii Hortenzie, kde pokrmy pripravuje tím profesionálnych kuchárov a cukrárov. Hotel je tiež ďalej vybavený kongresovými priestormi, WiFi pripojením a stráženým parkoviskom pre 130 áut.

Regenerácia a relax v kúpeľoch priamo v hoteli

Súčasťou hotela sú aj Lázně Flora Olomouc, kam vyrazte za oddychom a užite si hýčkanie. Kúpele zahŕňajú relaxačný bazén, vírivku, fínsku saunu, aroma paru a solárnu lúku. Okrem toho si tu užijete aj veľa procedúr, ako sú kúpele, masáže, zábaly alebo magnetoterapia.

Tipy na výlet

Olomouc

Olomouc je nielen živým študentským mestom, v ktorom nie je núdza o skvelé kaviarne, bary a reštaurácie. Nájdete tu nespočetné množstvo pamiatok a zaujímavých miest, ako sú kláštory a chrámy, vyhliadky, múzeá i rozľahlé parky. Dominantou mesta je barokový stĺp Najsvätejšej Trojice na Hornom námestí, zapísaný od roku 2001 medzi pamiatky UNESCO. S deťmi nevynechajte miestnu zoologickú záhradu na Svätom Kopčeku, kde na vás čaká okrem iného tiež priechod výbehom opíc, obrie akvárium alebo rozhľadňa. Na Svätom Kopčeku, ktorý sa nachádza asi 5 km od Olomouca, leží tiež nádherná Bazilika Panny Márie, ktorá je vyhľadávaným pútnickým miestom.

Zoo Olomouc

Zoologická záhrada Olomouc je otvorená už od roku 1956 a chová vyše 390 druhov zvierat. K dispozícii je šesť pavilónov - juhoamerický pavilón, pavilón žiráf, opíc, šeliem, netopierov a leopardov. Sú tu aj morské akváriá a safari. Deti si môžu niektoré zvieratká aj pohladiť, a to vo výbehu oviec, kôz a lám. Okrem zvierat je v Zoo tiež vyhliadková veža (32 metrov), z ktorej môžete pozorovať zvieratá a tiež si užiť parádny výhľad na Olomouc.

Lom Luleč

Nezabudnite navštíviť zatopený kameňolom, ktorý ponúka perfektnú príležitosť k letnému kúpaniu. Toto prírodné kúpalisko nesie názov U Libuše. Meno vzniklo podľa dávnych bájí o Lulči, ktoré rozprávajú o kňažnej Libuši, ktorá na ceste Moravou napájala kone svojej družiny v lesnom prameni s čistou pitnou vodou. Studnička mala byť v mieste dnešného kúpaliska. Ako vlastne celá vodná plocha vznikla? V zavretom kameňolome začala náhle z hĺbky 25 metrov tryskať voda takým prúdom, že za tri dni bol celý lom zatopený.

Hotel Flora ***

Krapkova 439/34, Olomouc
Česká republika

+420 702 003 963

balneoolomouc@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik povolený
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané