Ubytujte sa v Hoteli Senimo *** a navštívte známe olomoucké vianočné trhy. Okrem centra mesta môžete dôkladne spoznať aj okolie hanáckej metropoly vďaka regionálnej karte. Bezplatne sa vydajte napríklad do ZOO na Svatom Kopečku. Okrem komfortného ubytovania s raňajkami sa začnite tešiť aj na poctivú českú kuchyňu v hotelovej reštaurácii s 20% zľavou.

Ubytovanie u víťaza súťaže Czech Hotel Awards

Hotel Senimo *** je od žiariaceho centra Olomouca s vianočnými trhmi a hlavnej vlakovej stanice vzdialený len 15 minút chôdze. A pretože s regionálnou kartou budete mať zadarmo dopravu MHD, uvítate zastávku Na Špici priamo pred hotelom.

Izby Standard s vlastným sociálnym zariadením sú moderne vybavené. Po návšteve turistických atrakcií alebo mestských pamiatok budete zaspávať vo veľkých pohodlných posteliach, v izbe nájdete minibar, LCD televíziu so satelitom a vysokorýchlostné WiFi pripojenie. Za príplatok sa môžete ubytovať aj v izbe typu Deluxe, kde budete mať navyše k dispozícii trezor a kávovar.

Raňajky formou bufetu si vychutnáte po celú dobu pobytu v priestrannej reštaurácii s príjemným posedením na prízemí hotela. Dopriať si tu môžete tiež známe obedové menu alebo večeru s 20% zľavou. Možnosť nákupu budete mať hneď vedľa hotela v rovnomennom obchodnom dome Senimo, ktorý sa nachádza v rozľahlej aukčnej hale vysokej architektonickej hodnoty z konca 19. storočia.

Nenechajte si ujsť vianočné trhy

Vianočný stromček sa v Olomouci slávnostne rozsvieti na Hornom námestí. Okrem stánkov s tradičnými aj menej tradičnými vianočnými darčekmi a občerstvením vás na vianočných trhoch sviatočne naladí bohatý kultúrny program a vonkajšie klzisko.

Buďte rozumní a využite Olomouc region Card v balíčku. Moderný olomoucký aquapark je otvorený celoročne a vstupné budete mať so zľavou. Navyše sa k nemu po dobu platnosti karty (48 hodín) môžete bezplatne doviezť MHD. S turistickou kartou sa vám otvoria brány do mnohých turistických alebo historických objektov v Olomouci aj po celom kraji.

Tipy na výlet

Olomouc

Olomouc je nielen živým študentským mestom, v ktorom nie je núdza o skvelé kaviarne, bary a reštaurácie. Nájdete tu nespočetné množstvo pamiatok a zaujímavých miest, ako sú kláštory a chrámy, vyhliadky, múzeá i rozľahlé parky. Dominantou mesta je barokový stĺp Najsvätejšej Trojice na Hornom námestí, zapísaný od roku 2001 medzi pamiatky UNESCO. S deťmi nevynechajte miestnu zoologickú záhradu na Svätom Kopčeku, kde na vás čaká okrem iného tiež priechod výbehom opíc, obrie akvárium alebo rozhľadňa. Na Svätom Kopčeku, ktorý sa nachádza asi 5 km od Olomouca, leží tiež nádherná Bazilika Panny Márie, ktorá je vyhľadávaným pútnickým miestom.

Olomoucké parky a skleníky

Centrum Olomouca je obklopené tromi histroickými parkami, botanickou záhradou, rozáriom a skleníkmi s rôznorodými rastlinami. Sú pretkané cestičkami pre chodcov, cyklistov i korčuliarov, vďaka ktorým si môžete vychutnať krásu stoviek kvetov tulipánov, ruží aj jazmínov. V meste sa trikrát do roka koná svetoznáma výstava Flora, ktorá svojim programom priláka desiatky tisíc návštevníkov.

Zoo Olomouc

Zoologická záhrada Olomouc je otvorená už od roku 1956 a chová vyše 390 druhov zvierat. K dispozícii je šesť pavilónov - juhoamerický pavilón, pavilón žiráf, opíc, šeliem, netopierov a leopardov. Sú tu aj morské akváriá a safari. Deti si môžu niektoré zvieratká aj pohladiť, a to vo výbehu oviec, kôz a lám. Okrem zvierat je v Zoo tiež vyhliadková veža (32 metrov), z ktorej môžete pozorovať zvieratá a tiež si užiť parádny výhľad na Olomouc.

Hotel Senimo ***

Pasteurova 905/10, Olomouc
Česká republika

+420 587 209 800

recepce@senimo.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané