V juhomoravskej dedinke Bořetice nájdete všetko, kvôli čomu každého južná Morava neustále priťahuje a láka. Penzión U Ivana obklopený vinicami a pivnicami sa nachádza na križovatke hneď niekoľkých cyklotrás, ktoré vás dovedú ku všetkým turistickým juhomoravským pamiatkam a krásam.

Južná Morava Tip na výlet

Južná Morava je regiónom mnohých podôb. Jej metropolou je Brno, ale nájdete tu tiež malé moravské Toskánsko, tajomnú krasovú oblasť, svetovo najrozsiahlejšie parky Lednicko-valtického areálu, vinársku Pálavu či folklórne Slovácko - a to ešte ani nie je všetko.

Čo ľudia na južnej Morave navštevujú najčastejšie:

 • Aqualand Moravia
 • Lednicko-valtický areál
 • ZOO Brno

Čo by vám ale rozhodne tiež nemalo ujsť:

 • Vila Tugendhat
 • Moravský kras
 • Zámok Slavkov pri Brne a Mohyla míru
 • Westernové mestečko Boskovice
 • Zámok Mikulov

A mnoho a mnoho ďalšieho. S deťmi môžete napríklad vyraziť do rozprávkového podzemia v Znojme či DinoParku vo Vyškove. Ak si ale idete na južnú Moravu trochu odpočinúť od detí, rozhodne nezabudnite navštíviť vínne pivnice vo Valticiach či v Hustopečiach (a ochutnať preslávenú hustopečskú mandľovicu).

Viac informácií

Juhomoravský oddych so všetkým

V Bořeticiach na Břeclavsku je viac než 260 vínnych pivníc a väčšina sa ich nachádza pod vinárskou traťou Kraví hora. A práve tu, pod stráňami s vinohradmi a marhuľovými sadmi vás privíta Penzión u Ivana.

Než šliapnete do pedálov, posilnite sa v penzióne raňajkami vo forme bufetu. Ubytovaní budete v jednoducho zariadenej izbe s vlastným sociálnym zariadením. Dve zo šiestich izieb, ktorými penzión disponuje, majú kúpeľňu spoločnú. Najdôležitejší priestor v penzióne je ale v podzemí.

Folklór aj recesia v bořetických vínnych pivniciach

Pivničke s posedením priamo v Penzióne u Ivana si užijete predovšetkým pri večernej degustácii miestnych prívlastkových vín. Juhomoravskú atmosféru pokoja a pohody si vychutnáte nielen pre výborné víno a prípadné zabíjačkové hody, ale aj vďaka moravským tradíciám, hodom a veseliciam.

Okolo obce na vás navyše čakajú romantické zákutia, rozhľadne aj slávny Lednicko-valtický areál alebo Pálava nad novomlýnskymi nádržami. Bořetickí vinári navyše sympaticky skĺbili bohatý folklór s recesiou.

Po príchode na územie Bořetíc sa ocitnete vo Slobodnej spolkovej republike Kraví hora. Recesistické vinárske zoskupenie s vlastnou hymnou, znakom, zástavou, pasmi aj platidlom Kravihorec organizuje vinárske, kultúrne a recesistické akcie, ako napríklad demonštráciu vyžadujúci zastavenie obrieho viedenského kola v Prátri, pretože ženie na vinice mráz z Viedne.

Penzion U Ivana

Bořetice 531, Bořetice, okres Břeclav
Česká republika

+420 602 577 692

ivan.svasta@email.cz

Check in
od 15:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Kolkáreň
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,9 km
Zastávka
0,9 km

Tipy na výlet

Lednicko-valtický areál

Pre všetkých milovníkov zámkov, parkov a krásnej prírody je tu Lednicko-valtický areál, ktorý spája to najlepšie z južnej Moravy. Ide o najrozsiahlejší krajinný celok v Európe a je od roku 1996 zapísaný ako súčasť svetového a kultúrneho dedičstva UNESCO.

Čo patrí medzi skvosty Lednicko-valtického areálu?

 • Zámok Lednice
 • Zámok Valtice
 • Janův hrad

Okrem krásnych zámkov s udržiavanými zámockými záhradami sa môžete vydať k Minaretu a užiť si rozhľad do širokého okolia. Navštívte tiež Apollonov chrám, Kolonádu na Reistně, Rybniční zámoček, Obelisk a Rendes-vous.

CHKO Pálava

Keď na južnú Moravu, tak na Pálavu. Chránená krajinná oblasť Pálava je jedným z najkrajších miest v Českej republike. Biele skaly týčiace sa zo zelených lesov, rozľahlé lúky, potôčiky, rybníky, stráne plné vinohradov, dominantné Pavlovské vrchy, to všetko sa rozkladá na 83 km². Preskúmajte hrebene Pavlovských vrchov, Milovický les či zníženinu, ktorá vedie až po hranicu s Rakúskom. Prírodu dopĺňajú mnohé kultúrne udalosti a možnosti zábavy pre celú rodinu.

Aqualand Moravia

Aqualand Moravia je najmodernejšie vodný park v Česku a pýši sa naozaj úchvatným výhľadom na obľúbenú oblasť južnej Moravy - Pálavu. Okrem toho sa môže aquapark pochváliť ešte skvelú výhodou - všetky bazény sú totiž naplnené minerálnou vodou z Mušova, ktorá má liečebné účinky. Budete si pripadať ako v kúpeľoch. V Aqualandu Moravia na vás čaká celkom 15 bazénov s celkovou plochou 3 000 m², 20 tobogánov a šmýkačiek, 30 sáun a ešte viac procedúr, pretože okrem aquaparku tu nájdete aj 2 wellness - Forum Romanum a Pálava wellness . Z atrakcií stojí za zmienku Sky Drive s hviezdnym nebom (99 m), Wild river (99 m) a naozaj adrenalínové tobogany ako Abbys (110 m) a Boomerang (83,6 m).