V juhomoravskej dedinke Bořetice nájdete všetko, kvôli čomu každého južná Morava neustále priťahuje a láka. Penzión U Ivana obklopený vinicami a pivnicami sa nachádza na križovatke hneď niekoľkých cyklotrás, ktoré vás dovedú ku všetkým turistickým juhomoravským pamiatkam a krásam.

Juhomoravský oddych so všetkým

V Bořeticiach na Břeclavsku je viac než 260 vínnych pivníc a väčšina sa ich nachádza pod vinárskou traťou Kraví hora. A práve tu, pod stráňami s vinohradmi a marhuľovými sadmi vás privíta Penzión u Ivana.

Než šliapnete do pedálov, posilnite sa v penzióne raňajkami vo forme bufetu. Ubytovaní budete v jednoducho zariadenej izbe s vlastným sociálnym zariadením. Dve zo šiestich izieb, ktorými penzión disponuje, majú kúpeľňu spoločnú. Najdôležitejší priestor v penzióne je ale v podzemí.

Folklór aj recesia v bořetických vínnych pivniciach

Pivničke s posedením priamo v Penzióne u Ivana si užijete predovšetkým pri večernej degustácii miestnych prívlastkových vín. Juhomoravskú atmosféru pokoja a pohody si vychutnáte nielen pre výborné víno a prípadné zabíjačkové hody, ale aj vďaka moravským tradíciám, hodom a veseliciam.

Okolo obce na vás navyše čakajú romantické zákutia, rozhľadne aj slávny Lednicko-valtický areál alebo Pálava nad novomlýnskymi nádržami. Bořetickí vinári navyše sympaticky skĺbili bohatý folklór s recesiou.

Po príchode na územie Bořetíc sa ocitnete vo Slobodnej spolkovej republike Kraví hora. Recesistické vinárske zoskupenie s vlastnou hymnou, znakom, zástavou, pasmi aj platidlom Kravihorec organizuje vinárske, kultúrne a recesistické akcie, ako napríklad demonštráciu vyžadujúci zastavenie obrieho viedenského kola v Prátri, pretože ženie na vinice mráz z Viedne.

Tipy na výlet

Slobodná spolková republika Kraví Hora

V republike Kraví Hora v Bořeticiach je moc zverená do rovnakých rúk ako vinič - teda do rúk vinárov. Pred jej návštevou odporúčame dôkladne si prečítať ústavu, zločiny ako vylievanie vína či spievanie iných pesničiek než o víne, sú totiž tvrdo trestané. Pradávnu históriu republiky popisujú Rukopisy kravihorské, napísané pravdepodobne Cyrilom a Metodom, čo by vysvetľovalo ich niekoľkoročné zmiznutie práve v bořetickej oblasti.

Templárske pivnice Čejkovice

V Čejkoviciach sa pestovala vínna réva už v 13. storočí, kedy tu pôsobil poriadok Templárskych rytierov. Podľa povesti sa víno z Čejkovíc podávalo aj na korunovácii kráľa Karola IV. Príďte do miestnych vínnych pivníc pocítiť veľkolepú historickú atmosféru na vlastnej koži. Prehliadky Templárskych pivníc prebiehajú denne, je však potrebné sa vopred objednať. Svoju návštevu spojte ideálne aj s degustáciou vína.

Velké Bílovice

Najväčšia vinárska obec Českej republiky zaujme svojou nenahraditeľnou atmosférou, zdanlivo nekonečnými kilometrami vinohradov, hlbokými pivničkami plnými fliaš a súdkov, ale aj okolitou prírodou. Histórii obce sa venujú zbierky vlastivedného múzea v bývalej škole na námestí, navštíviť môžete tiež kostol Narodenia Panny Márie či kaplnku zasvätenú sv. Cyrilovi, sv. Metodovi, sv. Václavovi a sv. Urbanovi.

Penzion U Ivana

Bořetice 531, Bořetice, okres Břeclav
Česká republika

+420 602 577 692

ivan.svasta@email.cz

Check in
od 15:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané