Máte radi víno? Tak to si zamilujete aj pobyt v Penzióne Retro Vrbovec len 8 km od Znojma. V cene je vynikajúca polpenzia so zabíjačkovými špecialitami na večeru a neobmedzená konzumácia sudového vína po celý prvý večer pobytu. Na výlet sa môžete vydať do Znojma či do blízkych kúpeľov.

Južná Morava v penzióne neďaleko Znojma

Ubytujte sa v rodinnom Penzióne Retro Vrbovec, ktorý nájdete v rovnomennej obci len 8 km od Znojma. K dispozícii sú komfortné izby s malou kuchynskou linkou, WiFi pripojením a tiež s vlastným sociálnym zariadením so sprchou. Na vyžiadanie je možné na izbu dodať varič, varnú kanvicu a televízor.

Súčasťou penziónu je reštaurácia s pizzeriou, kde si pochutnáte na vynikajúcich miestnych pokrmoch. Špecialitou podniku je pizza La Cassa. Každé ráno sa posilníte raňajkami formou bufetu, večer si potom dáte večeru s tromi chodmi. Tešte sa aj na celovečernú neobmedzenú konzumáciu vína od výrobcov z južnej Moravy.

V reštaurácii je k dispozícii detský kútik a herňa so šípkami, futbalom a biliardom. V lete je možné posedieť na terase, pre deti je tu vonkajšie detské ihrisko.

Ako chutia tradičné zabíjačkové dobroty

Zabíjačka je na vidieku tradičnou zimnou udalosťou a tak trochu aj rituálom. Vďaka pobytu v Penzióne Retro Vrbovec nielen okoštujete miestne výborné vína, ale tiež si pochutnáte na zabíjačkových špecialitách ako sú krvavničky, jaternice, tlačenka, ovarová či zabíjačková polievka, škvarky alebo zabíjačkový guláš s domácou knedľou.

Okolie penziónu križuje mnoho cyklotrás. Nezabudnite si teda vziať bicykel. Prechádzku krásnym NP Podyjí a Znojmom si nesmiete nechať ujsť.

Tipy na výlet

Znojmo

Južná Morava je jednou z najkrajších oblastí v Čechách, keď k tomu navyše pripočítate priateľskú atmosféru a početné vínne pivnice, o skvelú dovolenku je postarané. Znojmo svojou polohou na kraji Národného parku Podyjí aj množstvom zaujímavých pamiatok spĺňa požiadavky na obľúbenú turistickú lokalitu. Ochutnajte miestne vína, kochajte sa malebným okolím a zapojte sa do bohatého kultúrneho diania.

Radničná veža Znojmo

Znojemská radnica s vežou bola postavená v polovici 15. storočia, až do roku 1924 na nej držali službu strážnici, ktorí mali za úlohu pozorovať mesto aj okolie. V dnešnej dobe je jej vrchol miesto službe zasväteným príjemným zážitkom spojeným s krásnym výhľadom. Vstupné stojí 35 Kč a pri obzvlášť priaznivých podmienkach je možné z veže zahliadnuť aj vrcholky rakúskych Álp.

Znojemské podzemie

Systém podzemných chodieb a pivníc pod Znojmom, ktorý je dlhý takmer 27 km a má až 4 poschodia, vznikol na prelome 14. a 15. storočia ako priestor na hospodárske účely. Neskôr hral svoju rolu aj v dômyselnej obrane mesta. V dnešnej dobe slúži predovšetkým ako turistická atrakcia pre všetkých milovníkov histórie, architektúry a netradičných zážitkov.

Penzion Retro Vrbovec

Vrbovec 49, Vrbovec
Česká republika

+420 737 369 069

penzion.vrbovec@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 - 300 Kč/noc (podľa veľkosti)
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4/5
Celkom 5 hodnotení