Mierite do Znojma predovšetkým kvôli výbornému Juhomoravskému vínu? Robíte dobre, v Hoteli U Divadla *** dostanete fľašu vína ako darček a môžete si objednať aj degustáciu v pieskovcovej vinárskej pivnici. Tiež by ste ale mali ochutnať Znojemský makový koláč, ktorý vzniká priamo v hoteli.

Znojmo Tip na výlet

Južná Morava je jednou z najkrajších oblastí v Česku, keď k tomu navyše pripočítate priateľskú atmosféru a početné vínne pivnice, o skvelú dovolenku je postarané. Znojmo svojou polohou na kraji Národného parku Podyjí aj množstvom zaujímavých pamiatok spĺňa požiadavky na obľúbenú turistickú lokalitu. Ochutnajte miestne vína, kochajte sa malebným okolím a zapojte sa do bohatého kultúrneho diania.

Čo nevynechať pri návšteve Znojma:

  • Znojemský hrad s Rotundou sv. Kateřiny
  • Radničnú vežu
  • Znojemské podzemie
  • Vydajte sa aj na prehliadkovú trasu po hradobnom opevnení alebo do expozície pivovarníctva.

V Znojme zažijete neopakovateľnú atmosféru aj počas kultúrnych podujatí, ktoré sa tu konajú v priebehu celého roka. Najznámejšie je septembrové Znojemské historické vinobranie, ďalej potom Májové slávnosti, letné Hudobný festival, júnové Pivné slávnosti či augustové Slávnosti uhoriek.

Viac informácií

V centre vinárskej oblasti aj výrobnej špeciálnej torty

Hotel U Divadla *** je známy podnik, bez ktorého si námestie Republiky nedokážu predstaviť miestni, ani pravidelní návštevníci Znojma. Tradící hotela zodpovedajú aj interiéry, ktoré jeho dlhoročnú, ale dôkladne opatrovanú históriu nijako neskrývajú. Ubytovaní budete v izbe s vlastnou kúpeľňou i toaletou, WiFi pripojením a televíziou aj so zahraničnými programami.

Na raňajky formou bufetu a večere s tromi chodmi sa môžete tešiť priamo v hotelovej reštaurácii, kde dokážu pripraviť aj vegetariánske a bezlepkové pokrmy. Ujsť by ste si v žiadnom prípade nemali špecialitu Hotela U Divadla ***, ktorou je Znojemský makový koláč. Ak vám zachutí, môžete si ho kúpiť v darčekovom balení a vziať domov, alebo na jazyku rozplývajúcimi sa dezertom urobiť radosť blízkym.

Okrem welcome drinku vás ako správny juhomoravský ubytovateľ uvíta Hotel U Divadla *** tiež fľašou vína a vopred alebo na recepcii po príchode si môžete objednať aj degustáciu v pieskovcovej pivnici s následným posedením a konzumáciou miestnych vín s občerstvením.

Viedeň a známe termálne kúpele za rohom

Za termálnou vodou sa môžete vypraviť napríklad do obľúbených rakúskych termálov Laa an der Thaya. Kúpele boli postavené v roku 2002, a pretože sú moderné a spĺňajú vysoký rakúsky štandard kúpeľníctva, navštívi ich ročne až 400 tisíc návštevníkov. Od Znojma sú vzdialené len 35 km, a tak neváhajte využiť zľavu na vstup.

Ak budete mať preskúmané Znojmo aj Národný park Podyjí, zavítajte trebárs do Viedne. Obzvlášť v čase vianočných trhov oceníte priame vlakové i autobusové spoje zo Znojma do rakúskej metropoly. Za výlet stojí tiež Excalibur City na Hatích - dospelí uvítajú nákupné centrum Freeport a nespočet reštaurácií, pre deti je pripravené zábavné centrum Kinderwelt.

Hotel U Divadla ***

nám. Republiky 16 ,, Znojmo
Česká republika

+420 733 158 172

cornerhotels@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Úschovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,7 km
Zastávka
0,2 km