Mierite do Znojma predovšetkým kvôli výbornému Juhomoravskému vínu? Robíte dobre, v Hoteli U Divadla *** dostanete fľašu vína ako darček a môžete si objednať aj degustáciu v pieskovcovej vinárskej pivnici. Tiež by ste ale mali ochutnať Znojemský makový koláč, ktorý vzniká priamo v hoteli.

Znojmo Tip na výlet

Južná Morava je jednou z najkrajších oblastí v Čechách, keď k tomu navyše pripočítate priateľskú atmosféru a početné vínne pivnice, o skvelú dovolenku je postarané. Znojmo svojou polohou na kraji Národného parku Podyjí aj množstvom zaujímavých pamiatok spĺňa požiadavky na obľúbenú turistickú lokalitu. Ochutnajte miestne vína, kochajte sa malebným okolím a zapojte sa do bohatého kultúrneho diania.

V centre vinárskej oblasti aj výrobnej špeciálnej torty

Hotel U Divadla *** je známy podnik, bez ktorého si námestie Republiky nedokážu predstaviť miestni, ani pravidelní návštevníci Znojma. Tradící hotela zodpovedajú aj interiéry, ktoré jeho dlhoročnú, ale dôkladne opatrovanú históriu nijako neskrývajú. Ubytovaní budete v izbe s vlastnou kúpeľňou i toaletou, WiFi pripojením a televíziou aj so zahraničnými programami.

Na raňajky formou bufetu a večere s tromi chodmi sa môžete tešiť priamo v hotelovej reštaurácii, kde dokážu pripraviť aj vegetariánske a bezlepkové pokrmy. Ujsť by ste si v žiadnom prípade nemali špecialitu Hotela U Divadla ***, ktorou je Znojemský makový koláč. Ak vám zachutí, môžete si ho kúpiť v darčekovom balení a vziať domov, alebo na jazyku rozplývajúcimi sa dezertom urobiť radosť blízkym.

Okrem welcome drinku vás ako správny juhomoravský ubytovateľ uvíta Hotel U Divadla *** tiež fľašou vína a vopred alebo na recepcii po príchode si môžete objednať aj degustáciu v pieskovcovej pivnici s následným posedením a konzumáciou miestnych vín s občerstvením.

Viedeň a známe termálne kúpele za rohom

Za termálnou vodou sa môžete vypraviť napríklad do obľúbených rakúskych termálov Laa an der Thaya. Kúpele boli postavené v roku 2002, a pretože sú moderné a spĺňajú vysoký rakúsky štandard kúpeľníctva, navštívi ich ročne až 400 tisíc návštevníkov. Od Znojma sú vzdialené len 35 km, a tak neváhajte využiť zľavu na vstup.

Ak budete mať preskúmané Znojmo aj Národný park Podyjí, zavítajte trebárs do Viedne. Obzvlášť v čase vianočných trhov oceníte priame vlakové i autobusové spoje zo Znojma do rakúskej metropoly. Za výlet stojí tiež Excalibur City na Hatích - dospelí uvítajú nákupné centrum Freeport a nespočet reštaurácií, pre deti je pripravené zábavné centrum Kinderwelt.

Hotel U Divadla ***

nám. Republiky 16 ,, Znojmo
Česká republika

+420 733 158 172

cornerhotels@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Kolkáreň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,7 km
Zastávka
0,2 km

Tipy na výlet

Radničná veža Znojmo

Znojemská radnica s vežou bola postavená v polovici 15. storočia, až do roku 1924 na nej držali službu strážnici, ktorí mali za úlohu pozorovať mesto aj okolie. V dnešnej dobe je jej vrchol miesto službe zasväteným príjemným zážitkom spojeným s krásnym výhľadom. Vstupné stojí 35 Kč a pri obzvlášť priaznivých podmienkach je možné z veže zahliadnuť aj vrcholky rakúskych Álp.

Znojemské podzemie

Systém podzemných chodieb a pivníc pod Znojmom, ktorý je dlhý takmer 27 km a má až 4 poschodia, vznikol na prelome 14. a 15. storočia ako priestor na hospodárske účely. Neskôr hral svoju rolu aj v dômyselnej obrane mesta. V dnešnej dobe slúži predovšetkým ako turistická atrakcia pre všetkých milovníkov histórie, architektúry a netradičných zážitkov.

Kostol sv. Mikuláša

Znojmo je krásne historické mesto, jednou z tunajších pamiatok je kostol sv. Mikuláša z 11. storočia. Po poškodení v 14. storočí bol kostol zrekonštruovaný, na druhej výstavbe sa podieľala aj slávna rodina Parlérov, zodpovedná za mnoho pamiatok na našom území. Z vnútornej výzdoby vyniká najmä baroková kazateľnica v podobe zemegule. Ak sa teda zaujímate aj o históriu či architektúru, nemali by ste si tento kostol nechať ujsť.