Užite si parádnu dovolenku v Jeseníkoch v Rekreačnom areáli Losinka, ktorý ponúka vynikajúcu polpenziu, neobmedzenú konzumáciu alkoholických a nealkoholických nápojov a tiež masáž lávovými kameňmi. Z areálu to je len kúsok k zámockému parku.

Veľké Losiny Tip na výlet

Čo má spoločné renesančný zámok, termálne kúpele a historická papiereň? No predsa, že to všetko nájdete vo Veľkých Losinách. V tradičnej ručnej papierni dnes môžete navštíviť Múzeum papiera. Vyhlásené termálne kúpele vás zase cez leto potešia vonkajším kúpaliskom a renesančný zámok vás očarí svojou architektúrou, zámockým parkom a oboznámi vás so svojou históriou spätou s krvavými procesmi s čarodejnicami zo 17. storočia.

Pobyt v prírode neďaleko zámku

Rekreačný areál Losinka nájdete v pokojnej prírode na úpätí Hrubého Jeseníku neďaleko obce Veľké Losiny a Šumperk. Len 500 m od rezortu začína zámocký park s renesančným zámkom, na dosah sú tiež termálne kúpele, ručná papiereň s múzeom aj ZOO park Havlíček.

Rezort ponúka ubytovanie v izbách niekoľkých kategórií. Izby sa nachádza v časti rezortu, ktorý sa nazýva Penzión Saxana. Klasické dvojlôžkové izby majú televízor a vlastné sociálne zariadenie. Rodinné izby majú tiež televízor, sociálne zariadenie je potom spoločné - na chodbe a rozdelené pre dámy a pre pánov. V prízemných budovách sa nachádzajú apartmány so samostatnou spálňou s dvojlôžkom, ďalšou spálňou so štyrmi lôžkami, kúpeľňou so sprchovacím kútom, obývacou izbou a plne vybaveným kuchynským kútom s chladničkou, platňou, varnou kanvicou, mikrovlnnou rúrou, riadom a príborom.

Skvelá polpenzia i relaxácia

Stravovanie je ponúkané formou polpenzie - raňajky a večere formou bufetu. Kedykoľvek si však v reštaurácii môžete vybrať niečo dobré zo stáleho jedálneho lístka.

Oddýchnuť si potom môžete vo wellness štúdiu priamo v rezorte. Vyberte si jednu z množstva masáží či zábalov alebo vyskúšajte populárnu vírivú vaňu.

Rekreační areál Losinka

U Koupaliště 532, Rapotín
Česká republika

+420 583 301 711

info@losinka.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený po dohovore s hotelom za 50 - 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detské ihrisko
Kolkáreň
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1,8 km
Zastávka
1,3 km
Zjazdovka
15 km

Tipy na výlet

Prečerpávacia vodná elektráreň Dlouhé Stráně

Technická pamiatka, ktorá rozhodne stojí za návštevu, sa nachádza v nadmorskej výške 1 350 metrov na hore Mravenečních. Presne tam je umiestnená horná nádrž tretej najväčšej prečerpávacej elektrárne na svete. V rámci prehliadky, na ktorú je nutné sa dopredu objednať, navštívite technologické prevádzky v obrovských podzemných priestoroch okolo dolnej nádrže. Tento komplex sa v roku 2005 zaradil medzi 7 najväčších divov Českej republiky a pochváliť sa môže tiež najväčším výkonom v Česku - dvakrát 325 MW.

Petrovy kameny

Máte radi výhľady a tiež trochu tajomna? Potom si určite nenechajte ujsť výstup na legendami opradené Petrovy kameny. 7 metrov vysoký a 25 metrov široký útvar skál nájdete oproti Pradědu a ponúka vám úžasný výhľad na okolie. Pri čarodejníckych procesoch v 17. storočí bolo toto miesto údajným dejiskom sabatov a schôdzok čarodejníc s diablom. Táto oblasť je ale výnimočná aj z botanického hľadiska - prežíva tu totiž mnoho vzácnych druhov rastlín z doby ľadovej.

Praděd

Prečo sedieť na hoteli, keď sa neďaleko od vás týči do výšky 1 492 m n. m. najvyššia hora Moravy a Sliezska? Na vrchole hory panuje drsné počasie a priemerná ročná teplota neprevyšuje 1 °C. To vás ale vôbec nemusí trápiť, pretože až na vrchol vedie asfaltová cesta a vo vysielači nájdete aj reštauráciu a vyhliadku. Za dobrého počasia vás čaká až neuveriteľný rozhľad, kedy môžete vidieť Beskydy, Sněžku, ale aj Vysoké Tatry s Malou Fatrou či Alpy v Rakúsku.