Rezort Montania **** je moderný areál obklopený prekrásnou prírodou Jizerských hôr. Uprostred lesov a na brehu vodnej nádrže Souš si dokonale oddýchnete tiež vďaka útulným dreveným interiérom i exteriérom Montania. Výborná polpenzia z kvalitných surovín, bar a posedenie pri krbe v rustikálnej reštaurácii alebo fínskej sauna dotvára prvotriedne, dalo by sa povedať alpské ubytovanie, ktoré si zamilujete.

Priehrada Souš Tip na výlet

Vodná nádrž Souš alebo tiež Soušská priehrada bola postavená v rokoch 1911 - 1915 a od roku 1974 slúži ako zásobáreň pitnej vody. Okolie je ideálne na prechádzky a turistiku, počas zimy potom na bežky. Neďaleko na rieke Bílá Desná nájdete aj zvyšky pretrhnutej priehrady, okolo ktorej vedie náučný chodník a prejsť sa môžete aj po jej pôvodnom dne.

Luxusné ubytovanie s vôňou dreva

Bezkonkurenčný lesný Resort Montania **** na brehu priehrady Souš objavíte blízko Desné v Jizerských horách. Ďaleko to ale nie je ani do Krkonôš. Montania je tak ideálnym východiskovým bodom pre turistiku, cyklistiku a v zime lyžovanie alebo bežkovanie v oboch slovenských pohoriach.

Dostatočne nabažiť sa nebudete môcť ani útulných izieb s krásnymi výhľadmi do upokojujúcej prírody, s pohodlnými kreslami a nábytkom z masívu. Drevo v rôznych podobách je zjednocujúcim prvkom rezortu. Jednotlivé budovy majú unikátny drevený obklad, interiéry sa zase chvália podlahami z olejovaného dreva, stenami obloženými drevenými materiálmi i doplnkami a dekoráciami.

Dôkladný ničím nerušený relax uprostred prírody

Bohaté kontinentálne raňajky sa podávajú v rustikálnej reštaurácii s celodennou prevádzkou. Večer si pochutnáte na menu s tromi chodmi a iste oceníte aj bar, posedenie pri krbe a vináreň alebo fínsku saunu.

V rezorte sa nachádza tiež luxusná večerná reštaurácia s panoramatickým výhľadom na vodnú hladinu priehrady Souš a jej okolie. A pretože pokrytie mobilného i dátového signálu je uprostred hlbokých Jizerských lesov takmer nulové, čaká vás v Resorte Montania **** dokonalý sústredený odpočinok.

Okrem turistiky, kúpania v čistej Jizerskej vode a jazdy na bicykli po nespočetných cyklotrasách si tu môžete aj zakorčuľovať. Priamo pred rezortom je kvalitná úplne hladká asfaltová cesta okolo Soušskej vodnej nádrže ideálna pre in-line jazdu. V areáli je k dispozícii ihrisko pre deti aj pre dospelých športovcov.

Montanie Resort ****

Soušská 791, Desná III.
Česká republika

+420 483 383 265

montanie@montanie.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 500 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Sauna
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Kolkáreň
Lyžiareň
Konferenčná miestnost

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od jazera
50 m
Zastávka
1,1 km
Zjazdovka
1,8 km

Tipy na výlet

Vodopády Černé Desné

Na červenej trase, ktorá vedie z Desnej k vodnej nádrži Souš, nájdete aj kaskádové vodopády Dlhý, Bukový, Hrncový a Plotnový . Niekoľko sto metrový úsek plný perejí, kotlov, kaskád a platní vám ponúka až 7 metrov vysoký Dlhý vodopád a niekoľko ďalších. Vodopády boli v roku 2013 vyhlásené prírodnou pamiatkou.

Vodná nádrž Josefův Důl

Priehrada Josefův Důl v Jizerských horách bola postavená na rieke Kamenici v rokoch 1976 - 1982 ako zásobáreň vody pre oblasť Liberecka. Kúpanie je tu preto zakázané, napriek tomu patrí nádrž k obľúbeným turistickým cieľom. Dve hrádze poskytujú skvelé podmienky pre cyklistiku a in-line korčuľovanie, navyše si užijete aj peknú prírodu v okolí.

Harrachov

Harrachov je kultúrnym aj športovým centrom západných Krkonôš. Navštíviť tu môžete jednu z najstarších sklární v Čechách s názvom Novosad, Banícke múzeum s prehliadkou ťažobnej štôlne alebo 1 000 metrov dlhú bobovú dráhu. Harrachov je tiež známym miestom skokanských súťaží a ponúka ideálne podmienky pre bežkárov v zime a cez leto pre turistiku všetkých stupňov náročnosti. Lanovka na Čertovu horu je v prevádzke po celý rok.