Užite si karlovarskú kúpeľnú atmosféru plnými dúškami nielen pri minerálnych prameňoch na kolonádach. Ubytujte sa v historickom a šetrne zrekonštruovanom Hoteli Maltézský Kříž *** s bohatými raňajkami a vychutnajte si výbornú kávu v talianskej reštaurácii v centre a balíček rôznorodých zliav v spojení s kultúrnymi udalosťami a čarovnou prírodou v okolí.

Karlove Vary Tip na výlet

Karlove Vary boli založené už v roku 1350 na povel Karla IV. História liečby tu trvá už viac ako 660 rokov. Zlatú éru a najväčší rozkvet kúpele zažívajú až v 18. a 19. storočí, kedy získavajú celosvetový ohlas a tiež dnešnú architektonicky úchvatnú podobu. Liečivé pramene tu pomocou termálnych kúpeľov a pitnej kúry pomáhajú na liečbu ochorení pohybového a tráviaceho ústrojenstva, chorôb pečene, pankreasu alebo diabetu. Ohromí vás tu hneď niekoľko kolonád - Vřídelná, Zámocká, Trhová, Mlýnská a Sadodvá. Medzi najvýznamnejšie budovy patrí hotely Imperial a Pupp alebo Alžbetine a Cisárske kúpele. V meste sa môžete tešiť aj na bohaté kultúrne vyžitie a slávne festivaly.

Viac informácií

Cestujte časom v kúpeľnom dome z 18. storočia

Krásny štvorposchodový hotelík so svetložltou fasádou a zelenými žalúziovými okenicami typickými pre kúpeľnú architektúru 18. storočia vás privíta neďaleko slávnej Vřídelnej kolonády. Hotel Maltézský Kříž *** na ľavom brehu rieky Teplej je kompletne rekonštruovaný, ale historické nástenné fresky alebo zmienené okenice boli zachované. Čaká vás teda čarovný pobyt v jednej z 12 útulných izieb v barokovom kúpeľnom dome z roku 1706.

Všetky príjemne svetlé a vzdušné izby Apartmán a Deluxe s vlastným sociálnym zariadením vrátane toaletných potrieb sú vybavené WiFi, LCD televízorom, minibarom, pracovným stolom a trezorom i telefónom s priamou linkou. V oboch typoch izieb budete zaspávať v pohodlných manželských posteliach, je tu aj možnosť prístelky. Na voňavé čerstvé raňajky formou bufetu sa tešte priamo v hoteli.

Karlovy Vary netradične

V centre Karlových Varov si zatancujte na Tanečné zvonkohre na promenáde a po prechádzke pozdĺž rieky a kolonád s prameňmi si vychutnajte výbornú kávu v talianskej reštaurácii Ristorante Pizzeria Roma (1,7 km), kde môžete využiť aj zľavy na ďalšiu konzumáciu.

A v kostole sv. Lukáša, novogotickom skvoste Karlových Varov približne 0,5 km od hotela sa zájdite pozrieť s výraznou zľavou nielen na jeho interiér a jedinečnú projekciu filmov o meste, ale aj na expozíciu voskových figurín predstavujúcich významné osobnosti uplynulých 120 rokov.

Hotel Maltezský Kříž ***

Stará Louka 334/50, Karlovy Vary
Česká republika

+420 353 169 011

hotel@maltezskykriz.cz

Check in
14:00 - 18:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 250 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie po rezervácii za poplatok 250 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Kolkáreň
Lyžiareň
Minibar

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,6 km
Vzdialenosť od kúpelov
2 km
Zastávka
0,2 km

Tipy na výlet

Vřídlo a Vřídelná kolonáda

Vřídlo, najteplejší a najvýdatnejší prameň, je jedným zo symbolov Karlových Varov. Až 72 °C horúci gejzír minerálnej vody nájdete v srdci Vřídelnej kúpeľnej kolonády, kde je zachytený v promenádnej hale. Vŕídlo tryská až do výšky 12 metrov a za minútu vydá až 2 000 litrov vody. Jeho podzemná časť je hlavným zdrojom termálnej vody pre všetky kúpeľné zariadenia. Časť unikátneho podzemia môžete navštíviť vďaka exkurznej trase Podzemie Vřídla. Táto voda sa využíva na liečebné a pitné kúry.

Alžbětiny Lázně

Kúpele pomenované po cisárovnej Sissi sú jednou z najkrajších architektonických pamiatok Karlových Varov. Svojim hosťom ponúka široké spektrum liečebných, relaxačných a wellness procedúr, pri ktorých sa používa žriedlová voda z karlovarských prameňov. Procedúry sú voľne predajné, prípadne sa môžete poradiť s lekárom. Užijete si tu tiež bazénový komplex alebo soľnú jaskyňu. Občerstviť sa tu môžete v reštaurácii či kaviarni.

Múzeum Becherovky

Becherovku, najprv ako kvapky na upokojenie žalúdka, začal v roku 1807 vyrábať vo svojej lekárni Josef Becher. Tento bylinný likér si tak viac ako 200 rokov stráži svoju pôvodnú receptúru, ktorá sa v spoločnosti Jan Becher - Karlovarská Becherovka odovzdáva ako rodinné tajomstvo. Jan Becher Múzeum dnes nájdete v pôvodnej budove, kde sa likér po 150 rokov vyrábal. Nájdete tu tak unikátny sklenený Becherovod, pivnice, sudy a ďalšie predmety spojené s históriou tohto slávneho nápoja. Súčasťou múzea je samozrejme aj bar.