Vydajte sa na dovolenku do Beskýd a ubytujte sa v Hoteli Na Dolině *** blízko známych Pustevien. V cene máte vynikajúce raňajky, raz tiež pečené bravčové koleno s prílohami a degustáciu valašských páleniek. Tešte sa aj na vonkajšie privátne wellness so saunou a horúcou vírivkou.

Socha Radegasta na hore Radhošť Tip na výlet

Bájny Radegast, slovanský boh slnka, úrody, zberu a hojnosti, bol podľa povesti veľkým milovníkom dobrého jedla a pitia. Jeho žulovú sochu nájdete po ceste z Pusteven na najznámejšie horu Beskyd - Radhošť (1 129 m n. m.). Na jeho vrchole vás čaká kaplnka a bronzové súsošie Cyrila a Metoda a predovšetkým krásny výhľad do okolia.

Hotel priamo na úpätí Radhošťa

Hotel Na Dolině *** stojí v pokojnom prostredí Beskýd v obci Trojanovice, uprostred lesov a na úpätí posvätnej hory Radhošť. Neďaleko hotela sú mestá Rožnov a Frenštát pod Radhoštěm a tiež dolná stanica lanovky, ktorá vás dopraví na hrebeň Beskýd k známym Pustevnám.

Ubytovaní budete v jednej zo 6 priestranných dvojlôžkových izieb kategórie Standard alebo Exclusive s možnosťou prístelky a vlastným sociálnym zariadením. Každá izba je vybavená nábytkom z masívu - manželskou posteľou so špičkovým matracom Magniflex pre kvalitný spánok, písacím stolom a nechýba ani satelitná TV. Ďalej je tu pohovka, ktorá poslúži ako plnohodotné lôžko pre tretiu osobu.

Každá izba je jedinečne vyzdobená, vo všetkých tiež nájdete originálne obrazy od miestneho maliara. Izby Exclusive sú situované k lesu a majú nádherný výhľad na Radhošť, niektoré majú balkón či terasu.

Tradičná kuchyňa aj poriadny relax

Súčasťou hotela je aj reštaurácia, kde si v príjemnom valašskom interiéri môžete pochutnať na pokrmoch tradičnej českej a moravskej kuchyne. Zahrať si tu môžete biliard.

K odpočinku poslúži vonkajšie wellness so saunou ukrytou v štýlovom sude a s horúcou vírivkou. K aktívnej relaxácii sú tu potom tenisové kurty - v lete tri antukové, v zime potom dva v nafukovacej hale.

Hotel Na dolině ***

Trojanovice 112, Frenštát pod Radhoštěm
Česká republika

+420 605 111 715

info@nadoline.cz

Check in
od 16:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik 150 Kč/noc po predchádzajúcej dohode
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Kúpele
Reštaurácia
Kolkáreň
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
4 km
Zastávka
2 km
Zjazdovka
5 km

Tipy na výlet

Pustevny

Vyšliapte si kopec (alebo sa nechajte pohodlne vyviesť lanovkou až hore) a obdivujte unikátne drevené stavby v štýle ľudovej architektúry od slovenského architekta Dušana Jurkoviča. Nájdete tu horskú chalupu Maměnka a tiež Libušín, ktorý sa teraz dočká obnovy po požiari v roku 2014. Miesto je pomenované po pustovníkoch, ktorí tu žili a patrí k nemu aj sto rokov stará hojne zdobená drevená valašská zvonička.

Jurkovičova rozhľadňa

Cez 30 metrov vysoká rozhľadňa postavená v rokoch 2010 - 2011 tvorí dominantu kúpeľného mesta Rožnov pod Radhoštěm. Jedná sa o jednu z najkrajších stavieb v šírom okolí a ak máte cestu okolo, rozhodne by bola škoda sa pri nej nezastaviť. Výhľad z rozhľadne je rovnako zaujímavý ako jej konštrukcia. Rozhľadňa je otvorená každoročne od apríla do októbra.

Valašske múzeum v prírode

V Rožnove pod Radhoštěm leží Valašské múzeum v prírode čiže skanzen, kde sa môžete vrátiť do minulosti a spoznať charakter Valachov. Múzeum je z veľkej časti zamerané na poľnohospodárstvo, snaží sa oživiť zabudnuté tradičné techniky, ľudové umenie a zvyky i rekonštruovať spoločenský život, obchod a zábavu našich predkov. Malebné prostredie vám poskytne vytrhnutie z každodenného zhonu a deti zaujmú zvieratá pasúce sa na stráňach. Môžete navštíviť areály Drevené mestečko, Mlynská dolina či Valašská dedina.