Užite si parádny relax na rozhraní Oderských vrchov a Nízkeho Jeseníka, ale zároveň blízko Olomouca v Hoteli Akadémia ***+. V cene máte chutnú polpenziu, privátne wellness Wine & Spa s vírivkou a saunami a tiež 10% zľavu na masáž či skipas. Hotel je ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi, ktoré tu budú mať o zábavu postarané.

Olomouc Tip na výlet

Olomouc je nielen živým študentským mestom, v ktorom nie je núdza o skvelé kaviarne, bary a reštaurácie. Nájdete tu nespočetné množstvo pamiatok a zaujímavých miest, ako sú kláštory a chrámy, vyhliadky, múzeá i rozľahlé parky. Dominantou mesta je barokový stĺp Najsvätejšej Trojice na Hornom námestí, zapísaný od roku 2001 medzi pamiatky UNESCO.

Čo patrí ku skvostom Olomouca?

  • Radnica s orlojom
  • Súbor šiestich olomouckých barokových fontán
  • Olomoucký hrad
  • Z múzeí navštívte Arcidiecézne múzeum, Múzeum umenia Olomouc alebo Vlastivedné múzeum. Neďaleko Olomouca, v Lošticiach, sa nachádza Múzeum Olomouckých tvarôžkov.

Nevynechajte ani miestnu zoologickú záhradu na Svätom Kopečku, kde na vás čaká okrem iného tiež priechod výbehom opíc, obrie akvárium alebo rozhľadňa. Na Svätom Kopečku, ktorý sa nachádza asi 5 km od Olomouca, leží tiež nádherná Bazilika Panny Márie, ktorá je vyhľadávaným pútnickým miestom.

Viac informácií

Odpočinok blízko Olomouca aj Nízkeho Jeseníka

Hotel Akademie *** + stojí v rekreačnej oblasti Hrubá Voda na rozhraní Oderských vrchov a Nízkeho Jeseníka, zároveň tiež blízko Olomouca. Hotel je teda ideálnym východiskovým bodom pre poznávanie okolitých krás, či už preferujete prírodu alebo historické pamiatky, prídete si na svoje.

Ubytovaní budete v jednej z 30 izieb, ktoré sú komfortne vybavené. V izbách Standard nájdete pohodlné lôžko, internet, satelitnú televíziu, telefón, minibar (len v niektorých izbách) a vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a fénom. Na izby je možné umiestniť prístelku či detskú postieľku.

Skvelá hotelová kuchyňa

Hotelová reštaurácia má celkovú kapacitu 120 miest, ale predovšetkým ponúka krásny výhľad na rieku Bystřicu, ktorá tadiaľ preteká. Pochutnáte si na krajových špecialitách, ktoré sú však upravené tak, aby boli moderné a zdravé.

Každé ráno sa tu podávajú raňajky formou bufetu a večere - bufetové či trojchodové v závislosti od obsadenosti hotela. Počas leta sú k dispozícii dve terasy a tiež grilované špeciality. Posedieť môžete tiež v Lobby bare s romantickým krbom.  


V reštaurácii je pre deti pripravený detský jedálniček, ale aj vysoké stoličky a špeciálny jedálenský servis. Nechýba ani detský kútik a detské ihrisko so skákacím hradom, trampolínou a vonkajšími spoločenskými hrami.


Dokonalý relax vo Wine & Spa

Za oddychom zamierte do wellness centra, kde nájdete vírivku pre 4 osoby a fínsku aj parnú saunu. Dopriať si môžete tiež jednu z procedúr, čo tak napríklad masáž alebo jedinečný vinoble rituál, ku ktorým sa používa vegánska kozmetika z hroznových jadier?

Hotel Akademie ***

Hrubá Voda 59, Hlubočky
Česká republika

+ 420 725 813 800

hrubavoda@hotelakademie.cz

Check in
14:00 - 18:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Kolkáreň
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost
Baby friendly
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,7 km
Zastávka
0,3 km
Aquapark
21 km
Zjazdovka
1 km

Tipy na výlet

Zoo Olomouc

Zoologická záhrada Olomouc je otvorená už od roku 1956 a chová vyše 390 druhov zvierat. K dispozícii je šesť pavilónov - juhoamerický pavilón, pavilón žiráf, opíc, šeliem, netopierov a leopardov. Sú tu aj morské akváriá a safari. Deti si môžu niektoré zvieratká aj pohladiť, a to vo výbehu oviec, kôz a lám. Okrem zvierat je v Zoo tiež vyhliadková veža (32 metrov), z ktorej môžete pozorovať zvieratá a tiež si užiť parádny výhľad na Olomouc.

Olomoucké parky a skleníky

Centrum Olomouca je obklopené tromi histroickými parkami, botanickou záhradou, rozáriom a skleníkmi s rôznorodými rastlinami. Sú pretkané cestičkami pre chodcov, cyklistov i korčuliarov, vďaka ktorým si môžete vychutnať krásu stoviek kvetov tulipánov, ruží aj jazmínov. V meste sa trikrát do roka koná svetoznáma výstava Flora, ktorá svojim programom priláka desiatky tisíc návštevníkov.

Hrad Šternberk

História hradu Šternberk v rovnomennom meste na Olomoucku je úzko spätá s rodom Šternberkovcov a poznamenaná husitskými vojnami. Pôvodne obranné stredoveké sídlo dnes láka na nevšednú atmosféru. Využite ponuku prehliadkových okruhov, ktoré vás prevedú hradom doslova od kuchyne po povalu, alebo sa aspoň poprechádzajte okolitým lesoparkom.