Wellness pobyt v centre Györu

Hotel Capitulum ****, ktorý v roku 2015 prešiel kompletnou rekonštrukciou, nájdete v pešej zóne historického centra Györu, takže jeho okolie je pokojné a tiché, ale zároveň sa odtiaľ hravo dostanete k najzaujímavejším miestam kúpeľného mesta.

Štýlové dvojlôžkové izby majú vlastné sociálne zariadenie, klimatizáciu, minibar a TV/SAT. Tešte sa na bohaté raňajky priamo v hoteli, večere vás čakajú buď v hoteli Golden Ball Club Wellness Hotel and Spa **** (800 m) alebo v John Bull Pub (180 m).

Úplne nové wellness

Wellness centrum v hoteli Golden Ball Club Wellness Hotel and Spa **** je otvorené každý deň od 9:00 do 21:00 hodín (piatok - nedeľa už od 8:00 hodín). Uchváti vás vyhrievanými bazénmi s celkovou vodnou plochou 120 m², vírivkou, detskými bazénmi alebo saunovým svetom (každý deň 15:00 - 21:00 hodín, piatok - nedeľa už od 10:00 hodín) s parným kúpeľom a tepidáriom.


Ako sa dostať k hotelu: Po príjazde do Györu zabočte doľava na ulicu Mihály Munkácsy, na kruhovom objazde použite prvý výjazd (smerom na ulicu Zechmeister). Pred mostom zabočte doprava na námestie Bécsi Kapu. Prejdite bránou (pri bráne je dispečer - stačí nahlásiť, že ste hostia Hotela Capitulum) a ste na ulici Király, na jej začiatku stojí po ľavej strane váš cieľový hotel.

Tipy na výlet

Kúpele Rába Quelle

Termálne a zážitkové kúpele Rába Quelle patria k tým najobľúbenejším v celom Maďarsku. Z hĺbky 2 000 m tu tryská liečivá voda s teplotou 37 - 63 °C. Tá je vhodná pre všetkých, ktorí trpia chorobami kostí a kĺbov, prípadne majú problémy so svalmi. Priaznivo ovplyvňuje problémy s trávením a účinná je aj v prípade zníženej funkcie štítnej žľazy.

V kúpeľoch nájdete 3 termálne a 5 zážitkových bazénov, nechýbajú tu ani tobogány a saunový svet. Súčasťou saunového sveta je fínska sauna, exteriérový bazénik, parná kabína, perličkový kúpeľ, frigidárium a 2 infrakabíny, vyhrievaná kamenná lavica, aromaterapeutická sauna, soľná kabína, masážne kreslo a jacuzzi vírivka.

Kúpele sú otvorené celoročne od nedele do štvrtka (9:00 - 20:00 hodín, v piatok, sobotu a počas štátnych sviatkov (9:00 - 21:00 hodín). Keby ste chceli navštíviť kúpele aj v ďalšie dni svojho pobytu, celodenný vstup vás vyjde na 3 150 HUF (cca 10,5 €)/dospelá osoba a 2 100 HUF (cca 17 €)/dieťa 3 - 14 rokov.

Bazilika Nanebovzatia Panny Márie

Táto pamiatka sa začala stavať už v 11. storočí a ide o jednu z najkrajších budov v celom Györi. Počas svojej histórie prešla mnohými rekonštrukciami (najnovšie bola dokončená až v roku 1972) a obnovami. Vďaka obrazu Madony na oltári jednej z bočných lodí sa bazilika stala významným maďarským pútnickým miestom.

Westy Hajó

Užite si poriadnu porciu romantiky na brehu jedného z ramien Dunaja a zájdite si na večeru do Westy Hajó - reštaurácie a pizzerie na lodi. Špeciality maďarskej kuchyne, ale aj šaláty, ryby či cestoviny vám ponúkne šikovný lodný kuchársky tím. Gastronomický zážitok vás nevyjde draho, ceny v reštaurácii sú veľmi priaznivé.

Hotel Capitulum ****

Király u. 3, Györ
Maďarsko

+36 96 512 351

info@capitulum.hu

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 15 €/pobyt
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,71/5
Celkom 35 hodnotení