Doprajte si vskutku kúpeľný zážitok na pobyte v Hunguest Hoteli Freya *** priamo prepojenom s termálnymi kúpeľmi Zalakaros. Na dovolenke plnej bazénov a vodných atrakcií si užijete nielen vďaka každodennému vstupu, ale v letných mesiacoch sa môžete tešiť aj na neobmedzený vstup k vonkajším bazénom.

Kúpele Zalakaros Tip na výlet

Európska kúpeľná asociácia (AESB) ohodnotila kúpele Zalakaros piatimi hviezdami, čo je oficiálne radí medzi elitu medzi termálnymi kúpeľmi v Európe.

Kúpeľný areál ponúka ideálne vyžitie obzvlášť pre rodiny s deťmi. A tým nemyslíme, že je tu bazénik a jedna šmýkačka. Súčasťou je Detský svet Vodoucha a jeho kamarátov, miesto plné atrakcií a lákadiel stvorené len a len pre radosť vašich ratolestí. 60 druhov vodných atrakcií, viacposchodové bazény, rozprašovacie brány, vodné delá, kĺzačky rôznych tvarov a farieb, to je detský raj.

Pre dospelých sú tu adrenalínový toboganový park (viac ako 400 m toboganových prvkov, vrátane lahôdok ako sú Kamikaze, Turbo a Ufo) a saunový svet.

Opomenúť samozrejme nemôžeme ani liečebné centrum. Časť bazénov je krytá, návštevníkom je ale k dispozícii aj záhrada s bazénom, udržiavanou skalkou a lehátkami.

Viac informácií

Hotel priamo prepojený s termálnymi kúpeľmi

Hunguest Hotel Freya *** z vychýreného hotelového reťazca stojí v parku v meste Zalakaros. Miestnym unikátom sú termálne kúpele, s ktorými je hotel prepojený podzemnou chodbou, takže ľahký prístup k bazénom s liečivou vodou je zaručený.

Ubytovaní budete v izbe Superior, ktorá je vybavená televíziou, telefónom, trezorom i minibarom. K izbe patrí tiež balkón a samostatná kúpeľňa s WC. Na izbu je možné umiestniť aj prístelku pre vaše dieťa.

V hotelovej reštaurácii pre vás budú každý deň pripravené raňajky a večere formou bufetu. V budove ďalej nájdete lobby bar, obchod so suvenírmi, detský kútik, kozmetický salón, kaderníctvo a masérsky salón. Budete sa mať skrátka úžasne.

Relaxácia aj zábava pre rodiny v kúpeľoch

Počas celého pobytu si užijete relax a zábavu v kúpeľnom komplexe Zalakaros. V krytej časti nájdete termálne bazény s vodou s teplotou 32 - 36 °C, saunový svet i možnosť masáží. Pod otvoreným nebom sa potom rozkladá 10 akrov parku so sedacími termálnymi bazénmi, plaveckým bazénom a ďalšími atrakciami.

Vyrážate na dovolenku s deťmi? Vo vonkajšom areáli na nich čaká viac ako 60 vodných atrakcií, vodopády, tobogány a detské ihrisko, vnútri potom nájdete rozľahlú relaxačnú zónu a sauny, ktoré sú pri teplote 40 - 45 °C vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Hunguest Hotel Freya ***

Termál ut 7, Zalakaros
Maďarsko

+36 93 340 125

reserve@hotelfreya.hunguesthotels.hu

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 3 000 HUF (10 €)/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
500 HUF (1,7 €)/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén
Vírivka
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Kolkáreň
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,5 km
Vzdialenosť od kúpelov
10 m
Zastávka
50 m
Aquapark
0,9 km

Tipy na výlet

Balatonszentgyörgy

Zaujímavosťou mestečka Balatonszentgyörgy je poľovnícky zámok Csillagvár v tvare hviezdy. Vnútri nájdete múzeum voskových figurín, ale aj reštauráciu, v ktorej si môžete dať dobové pokrmy z 19. storočia. Pri kaštieli sú veľmi často organizované zábavné programy pre celé rodiny, historické predstavenia alebo napríklad ochutnávky vín.

Byvolia rezervácie pri Balatone

V Národnom parku Balaton-felvidéki môžete vidieť najväčšie stádo vodných byvolov v Maďarsku. Pre návštevníkov rezervácie je pripravená interaktívna výstava, chodníčky s informačnými tabuľami a piknikovými miestami. Po prechádzke alebo jazde v koči medzi rešpekt vzbudzujúcimi zvieratami sa môžete občerstviť v snack baru. Talizmany, ktoré vám budú stretnutie s byvolmi pripomínať, zakúpite v obchode so suvenírmi.

Malý Balaton

Ak túžite vidieť pravú oázu pokoja, rozhodne navštívte Malý Balaton. Oblasť leží len 15 km od Balatonu, a tak sa k nej môžete vydať na bicykli. Veľká časť močiara je prístupná len so sprievodcom, ale napríklad ostrov Kányavár môžete navštíviť aj sami. Vedie k nemu netypický drevený most a ak sa vydáte smerom na juh, určite navštívte drevenú rozhľadňu na pozorovanie vtáctva. V zachránených bažinách dnes hniezdia desiatky tisíc vtákov, čím sa oblasť stala významnou ornitologickou lokalitou. Obýva ju najväčšia kolónia kormoránov v Maďarsku, volavky, divé husi či potápky. Vďaka svojej vzácnej faune a flóre je Malý Balaton súčasťou Národného parku Balatonská vrchovina.