Vyrazte do Hotela Margaréta **** a užite si dovolenku ako pri mori! Budete len 300 metrov od brehu Balatonu a pár minút chôdze na najbližšiu jazernú pláž. Tešiť sa môžete na krásne historické mesto Balatonfüred a bohaté výletné ciele v okolí. V zázemí hotela na vás bude čakať výborná polpenzia a moderné wellness centrum s bazénmi a saunami. Hotel je navyše perfektne pripravený aj na rodiny s deťmi, o komfort ktorých je tu skvele postarané.

O ubytovaní

Zrekonštruovaný Hotel Margaréta **** sa nachádza v meste Balatonfüred pri legendárnom jazere Balaton, necelých 10 minút chôdze od pláže a centra mesta. To z neho robí vynikajúcu základňu, z ktorej môžete začať svoje každodenné dobrodružstvá. V blízkosti sa nachádzajú diskotéky, bary, pláž, aquapark a promenáda s obchodmi.

Veľkým lákadlom Balatonfüreda sú samozrejme pobrežie jazera, kde si môžete užiť nielen kúpanie v jazere, ale aj dobre udržiavané pobrežie kúpalísk, napríklad na plážach Esterházy (2,1 km) alebo Kisfaludy. Skvelé kúpanie na vás čaká aj v Aquaparku a wellness Annagora (1 km) s vnútornými a vonkajšími bazénmi, 12 toboganmi, divokou riekou a ďalšími atrakciami. Zabaviť sa môžete aj pri vodných športoch alebo jazde na motokárach (850 m).

Ak ste nadšencami histórie a architektúry, nechajte sa očariť Promenádami Zákonyiho Ferenca (1,1 km) a Tagore (1,6 km), Vaszarovou vilou (1,2 km), Pamätným domom Móra Jókaiho (1,3 km) alebo Námestím Gyógya (2,4 km) s prameňom Lajosa Kossutha. K prírodným pamiatkam v okolí patrí 120 m dlhá Lóczyho jaskyňa (3 km) alebo Koloská dolina (5,8 km) s náučným chodníkom. Môžete tiež vystúpiť na rozhľadňu Jókai (3,2 km) na vrchu Tamás, odkiaľ budete mať krásny výhľad na mesto a jazero.

Ak máte dostatok času, vydajte sa na polostrov Tihany (6,1 km) a navštívte barokové Benediktínske opátstvo, pozrite si historické domy z 18. storočia a prejdite sa po uličkách kvitnúcich levandúľ. Navštíviť môžete aj mesto Veszprém (20,6 km) s 3. najstaršou zoologickou záhradou v krajine, množstvom historických pamiatok (piaristický kostol, arcibiskupský palác atď.) a romantickým Ostrovom lásky.

Na čom si pochutnáte?

V reštaurácii môžete ochutnať typické maďarské jedlá alebo medzinárodné špeciality, ktoré si od jari do jesene môžete vychutnať aj na slnečnej terase. Na pohár vína sa vyberte do ZINNIa Drink Baru s terasou, ktorý sa otvára neskôr večer a ponúka pestrý výber regionálnych vín, osviežujúcich pív, skvelých koktailov a chutného občerstvenia.

Kde budete relaxovať?

V modernom wellness centre Dália Spa sa o vás dokonale postarajú. Relaxujte v 2 vírivkách, vonkajšom bazéne, fínskej, bio a infračervenej saune, relaxačnej miestnosti a soľnej jaskyni s aroma a svetelnou terapiou. Súčasťou kúpeľov je aj masážne ležadlo s nefritovými kameňmi, detský bazén, tropické zážitkové sprchy, ľadový vodopád a chladiace vedro, ako aj slnečná terasa s ležadlami.

Cestujete s deťmi?

Rodiny s deťmi si môžu prenajať postieľku, vysokú stoličku, vaničku, ohrievač fliaš, ohrievač detskej stravy alebo rýchlovarnú kanvicu a za príplatok si môžete prenajať aj detský kočík. V kúpeľoch sa deti môžu hrať v bazéne, ako aj v detskom kútiku a pre rodičov je k dispozícii samostatná detská herňa s kuchynkou. K dispozícii je aj záhrada a detské ihrisko s pieskoviskom, hojdačkami, šmýkačkou a ďalšími atrakciami.

Niečo naviac

V hotelovej hale si môžete zahrať stolný futbal alebo poker.

Hotel Margaréta ****

Hotel Margaréta ****

Széchenyi István u. 53 , Balatonfüred
Maďarsko

Prevádzkuje spoločnosť:
Fortrend Hotel Kft. IČ: 01-09-265682


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie za 5 €/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Konferenčná miestnosť
Prednášková sála
Minibar
Fén
Wellness
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1,1 km
Vzdialenosť od jazera
0,3 km
Zastávka
0,7 km
Aquapark
1,5 km

Tipy na výlet

Balaton

Balaton Tip na výlet

Balaton je najväčšie jazero v strednej Európe a práve kvôli jeho veľkosti sa mu v maďarčine hovorí tiež Magyar tenger - Maďarské more. Dnes sa táto kedysi najobľúbenejšia letná destinácia stáva medzi Slovákmi opäť veľmi populárna. A niet divu, na svoje si tu prídu rodiny s deťmi, rybári, jachtári, surfisti, cyklisti i seniori. Mladí tu nájdu veľa možností zábavy až do ranných rodín, staršia generácia môže relaxovať v preslávených kúpeľoch. V okolí jazera sa ich nachádza hneď niekoľko.

Čo všetko môžete robiť pri Balatone?

  • vodné športy: napríklad surfing, vodné lyže, vodné bicykle
  • rybárčenie
  • pešia turistika
  • cykloturistika
  • kúpeľné procedúry

Z turistických cieľov možno menovať krásny barokový zámok Helikon, múzeum kočiarov či múzeum hračiek, v ktorom si deti budú pripadať ako v raji. Ak počas výletov vyhladnete, rozhodne nemusíte zúfať, pretože miestna ponuka pokrmov je naozaj široká. Dať si môžete napríklad aj u nás obľúbené langoše, rôzne upravované ryby alebo pikantnú rybiu polievku halászlé. Ďalej môžete vyskúšať túrógombóc - tvarohové knedle so smotanou a cukrom alebo studené ovocné polievky.

Viac informácií
Mesto Balatonfüred
Mesto Balatonfüred
Tihany
Tihany
Balaton Bike Ring
Balaton Bike Ring