Nechajte sa hýčkať v hoteli

Hotel Ferienhotel Marketsbach *** ponúka pokojné prostredie nemeckej časti Krušných hôr. Ubytovaní budete v útulných izbách s káblovou televíziou, minibarom a vlastnou kúpeľňou.

Iste vás poteší tiež bohatá a chutná polpenzia. Hotel servíruje miestne špeciality v kombinácii s medzinárodnou kuchyňou. Hotel myslí aj na vaše deti - majú sa kde hrať, zatiaľ čo vy si môžete vychutnávať nápoje v miestnom bare.

V rámci balíka využite tiež neobmedzený vstup do sauny a bazéna, kde si skvele oddýchnete. Navyše si vyskúšajte bowlingovú dráhu.

Relaxácia uprostred prírody 10 km od českých hraníc

Hľadáte odpočinok v pokojnom prostredí? Ferienhotel Marketsbach *** vám prináša pobyt uprostred prírodného parku Erzgebirge Vogtland na mieste, odkiaľ je to všade kúsok. Či už sa vydáte na pešiu turistiku, za zimnými športami alebo po pamätihodnostiach, východiskovým bodom sa môže stať práve tento útulný hotel.

Určite nevynechajte prechádzku okolo jazera Markersbach, ktoré sa nachádza hneď vedľa hotela. Okolo nádrže vedie turistický chodník, vydajte sa po ňom a naskytnú sa vám krásne výhľady na Unterbecken a okolitú krajinu parku Erzgebirge.

Tipy na výlet

Zámok Schwarzenberg

Zámok Schwarzenberg (nemecky: Schloss Schwarzenberg) bol postavený na stredovekom opevnení a spolu s kostolom svätého Juraja dominuje scéne veľkého okresného mesta Schwarzenberg.

Stavba bola pravdepodobne pôvodne postavená ako pevnosť a bola základňou pre osídlenie miestneho okolia. Bývalý hrad dostal svoj súčasný vzhľad premenou na lovecký kaštieľ v rokoch 1555-1558.

Jazero a prečerpávacia nádrž Markersbach

Jazero Markersbach sa používa okrem iného ako zásobáreň vody pre odbernú vodnú elektráreň v Markersbach v Sasku. Prečerpávacie zariadenie bolo postavené v roku 1970.

Priľahlý turistický chodník okolo priehrady Markersbach je ideálny na pešiu turistiku a cykloturistiku.

Z tohto chodníka sú krásne výhľady na Unterbecken a okolitú krajinu Erzgebirge.

Termálne kúpele Wiesenbad

Termálne kúpele vo Wiesenbad boli otvorené roku 1995 ako prvé verejné termálne kúpele v štáte. Silu tu načerpáte v štyroch bazénoch s liečivou vodou s teplotou 31 ° - 35 °C, ale aj v saune. Celková vodná plocha kúpeľov je okolo 400 metrov štvorcových. Vstupenku na dve hodiny kúpite za 9,50 €, večerné kúpanie si môžete užiť za zvýhodnenú cenu 6,50 €.

Ferienhotel Markersbach ***

Obermittweida 5, Raschau - Markersbach
Nemecko

+49 3774/8580

hotelmarkersbach@aol.com

Check in
od 15:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 10 €/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané