Kúpeľné mestečko Bad Gleichenberg v Rakúsku vás očarí ozdravnými termálnymi prameňmi aj krásnou prírodou. Presvedčte sa o tom behom pobytu vo Wellnesshoteli Allmer ****, kde sa okrem neobmedzeného wellness a oddychu v panoramatickom bazéne s výhľadom na okolité záhrady a park môžete tešiť aj na bohaté raňajky. V cene balíčku máte tiež zapožičanie županov, vstupenku do Styrassic Parku plného dinosaurov pre deti či zapožičanie nordic walking palíc, ktoré vám skúmanie miestnych krás ešte viac uľahčia.

Jurský park po štajersky Tip na výlet

Pre fanúšikov filmu Jurrasic Park máme skvelú správu. Čo tak skúsiť Styrassic Park? Navštívte tento zabudnutý svet, kde na vás čaká celá plejáda dinosaurov, od Plateosaura až po Tyranosaura Rexa. Títo prehistorickí obri sa síce nehýbu, zato je však dosť veľká pravdepodobnosť, že aj po absolvovaní návštevy vám bude hlava sedieť pevne na krku. V areáli je tiež obria šmykľavka a detský areál, obchod so suvenírmi a dino-reštaurácia.

Komfort a pohoda sú v Hoteli Allmer **** prioritou

Nádherná príroda rakúskeho Štajerska v sebe ukrýva jedinečnú oázu pokoja a oddychu. Nechajte sa aj vy obklopiť príjemnou atmosférou v Hoteli Allmer **** spravovanom jednou rodinou už druhú generáciu. Budete ubytovaní v dvojlôžkových izbách plných svetla a ticha, v ktorých vám poslúži balkón, minibar, fén či TV s plochou obrazovkou. Samozremosťou je samostatné sociálne zariadenie.

Pred dňom plným spoznávania okolitej prírody či oddychu vo wellness sa posilnite bohatými raňajkami formou bufetu, kde si budete môcť dopriať niečo z výberu syrov, mäsových nárezov, čerstvého pečiva a ovocia, alebo jogurtov s či müsli. V hoteli si môžete objednať aj večeru, ktorá bude pozostávať so štyroch chodov a výberu zo šalátového bufetu.

Pocit absolútnej pohody zažijete v hotelovom wellness, kde vás čaká relax vo vnútornom bazéne s panoramatickým výhľadom na okolité záhrady a parky. Bazénobá časť je naviac prepojená so slnečnou terasou perfektnou pre oddych. K dispozícii vám tiež bude sauna, para s vôňou byliniek či laconium - suchá sauna so sálavým teplom. Športovo založení hostia môžu využívať aj hotelové fitnescentrum.

Ozdravné termály aj očarujúca príroda

Mestečko Bad Gleichenberg je známe hlavne pre svoje termálne pramene a kúpele prinášajúce zdravie. Okrem hotelového wellness môžete načerpať novú silu a užiť si pramenitú vodu do sýtosti aj v kúpeľoch Das Kurhaus Bad Gleichenberg, kde vás okrem priaznivých účinkov vody nadchne aj naturálny design kúpeľov ovplyvnený prírodnými živlami.

Za návštevu ale rozhodne stojí aj okolitá príroda krásna v každom ročnom období. Vydajte sa jedným z mnohých turistických chodníkov a narazíte na množstvo okúzľujúcich výhľadov na mierne zvlnenú krajinu Štajerska. Krásou budete obklopení aj v samotnom meste Bad Gleichenberg. Presvedčí vás o tom prechádzka po nedávno zrekonštruovanom parku obklopenom historickými vilkami a príjemnými miestnimi reštauráciami a kaviarničkami.

Hotel Allmer **** (HotelVoucherOnline.com)

Kaiser-Franz-Josef Strasse 12., Bad Gleichenberg
Rakúsko

+36 178 073 80

info@hotelvoucheronline.com

Check in
od 13:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 20 €/pobyt
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Kolkáreň
Fitness
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
100 m
Vzdialenosť od kúpelov
0,8 km
Zastávka
10 m

Tipy na výlet

Gsellmannov Stroj sveta

Ak vyrážate na dovolenku s deťmi, zastavte sa v tomto fascinujúcom svete, kde sa všetko hýbe, točí, svieti a žiari. A ak vyrážate bez detí, zastavte sa tu tiež. Farebný stroj skladajúci sa zo stoviek a stoviek malých a veľkých súčiastok tvoril Franz Gsellmann 23 rokov. Okrem samozrejmostí akými sú kolieska či drôty sa tento neuveriteľný výtvor skladá aj zo soľničky a koreničky, piatich krížov, skla či ôsmich tienidiel. Gsellmannovu geniálnu skladačku môžete obdivovať v Edelsbachu.

Vinárstvo Thaller

Rodinné vinárstvo Thaller sídli v pôsobivom, šetrne prestavanom hrade, z ktorého je nádherný výhľad na zelenajúce sa vinice. Vinárstvo sa nachádza neďaleko Fürstenfeldu (cca 8 km). Hostia tu môžu absolvovať prehliadku objektu so sprievodcom, ktorá im odkryje viac zo sveta vín.

Vonkajšie kúpalisko vo Fürstenfelde

Kde sa v lete zastaviť za trochou osvieženia? Keď sa budete na svojich potulkách Rakúskom vyskytovať v blízkosti Fürstenfeldu, skúste navštíviť miestne kúpalisko, ktoré je moderné a predovšetkým veľké. Nachádza sa tu skákacia veža so štyrmi poschodiami, tobogany, šmykľavky, samozrejmosťou je aj občerstvenie, aby ste sa mohli patrične osviežiť aj zvnútra.