Vystúpajte len pár metrov nad historické centrum a naskytne sa vám okúzľujúci pohľad na celú Banskú Štiavnicu. Dosýta si vychutnajte všetky jej krásy s ubytovaním v domáckom Penzióne Aura. Čakajú vás dvojlôžkové izby alebo priestranný apartmán pre až 10 osôb a k tomu výborné raňajky. Deň plný spoznávania UNESCO pamiatok a výletov v prírode zakončite relaxom v novom privátnom wellness. Vaše dieťa do 6 rokov bude mať celý pobyt s vami zadarmo.

Kúzelný Penzión v oblakoch nad Banskou Štiavnicou

Jedna z množstva čarovných kľukatých uličiek Banskej Štiavnice vás dovedie priamo k Penziónu Aura, ktorý leží len 10 minút chôdze od centra. V jeho útulných izbách sa vyspíte ako na obláčiku - čaká vás ubytovanie vo Vzdušnej izbej, Barborkinej izbe alebo v Slniečkovej izbe s vlastnou kachľovou pecou a kuchynkou. Aj ďalšie izby v penzióne majú jedinečnú atmosféru, WiFi pripojenie a väčšina z nich i vlastnú TV so satelitom. Všetky majú prístup do kúpelne so sprchovým kútom alebo vaňou, dve izby sa delia o spoločnú kúpeľňu. Vo všetkých ale nájdete božský pokoj a útulnú atmosféru.

Ak sa chystáte na dovolenku s rodinou alebo s väčšou partiou priateľov, ubytujte sa v priestrannom Apartmáne v oblakoch s nadpozemským výhľadom na Kalváriu. V dvoch spálňach s obývačkou a priestrannou kuchynkou sa vyspíte na 4 lôžkach a až 6 prístelkách. K dokonalému pohodliu vám poslúži i vlastná kúpeľňa s vaňou.

Ranný hlad zažeňte vynikajúcimi domácimi raňajkami v penzióne a môžete sa vydať za dobrodružstvom. Večer sa zabavte pri biliarde v oddychovej miestnosti alebo doprajte odpočinok celému svojmu telu v novom wellness. Čaká vás neodolateľná vírivka a voňavá sauna z lipového dreva.

Užijete si skvelú lyžovačku aj krásy historického mesta

Banská Štiavnica je jedným z najkrajších miest Slovenska. Presvedčí vás o tom už malá prechádzka po spleti úzkych dláždených uličiek, ktoré vás prevedú cez historické centrum. Navštívte niektoré z viac než 360 kultúrnych, umeleckých i technických pamiatok a rozhliadnite sa z vrchu Kalvárie či Nového zámku. Zistíte, že jedinečné mesto má stovky dôvodov, prečo je zapísané na zozname Svetového dedičstva UNESCO.

Ak ste si na dovolenku vzali i bežky alebo lyže, určite nebudete ľutovať. Vydajte sa naprieč krásnou prírodou Štiavnických vrchov na bežkách - v okolitých lesoch vás čaká pestrá sieť bežeckých tratí s jedinečnými výhľadmi do širokého okolia. Lyžiari a snowboardisti si zas dosýtosti užijú sneh v najjužnejšom skiareáli Salamandra (17 km) alebo v lyžiarskom stredisku SKI Dúbravy (7 km).

Tipy na výlet

Lyžiarske stredisko Salamandra rezort

Najjužnejšie položené lyžiarske stredisko na Slovensku si získava každým rokom čoraz viac fanúšikov. Je obľúbené nielen vďaka svojej vzdialenosti len 1,5 hodiny jazdy od Bratislavy, ale tiež pre perfektne udržiavané zjazdovky uprostred nádhernej prírody Štiavnických vrchov. Na vrchol svahu dlhého 1 450 m vás vyvezie štvorsedačková lanovka s “bublinami”, v ktorých sa na chvíľu ukryjete pred studeným vietorom či hustým snehom. Menšie zjazdovky sú obsluhované kotvovým i detským vlekom. Málo a stredne náročné svahy si užijú nielen skúsení lyžiari, ale hlavne rodiny s deťmi. Pobaľte si všetko potrebné - za chvíľu ste na svahu!

Banská Štiavnica

Krásne mesto dýchajúce históriou, pre mnohých najkrajšie mesto na Slovensku vôbec. To je Banská Štiavnica. Nachádza sa v centre Štiavnických vrchov a k jej magickej atmosfére prispieva až 360 objektov s umelecko-historickým nádychom. Banská Štiavnica leží v centre dávno vyhasnutej sopky a je prevŕtaná kilometrami a kilometrami podzemných chodieb. Kostoly, paláce, romantické uličky, to všetko stojí za videnie. Okrem toho žije bohatým kultúrnym životom, v uličkách často môžete zahliadnuť maliara so stojanmi, fotografov, v kaviarňach a krčmičkách muzikantov a samozrejme je tu množstvo koncertov a festivalov, ktoré je potrebné navštíviť.

Banskoštiavnický betlehem

Najväčší pohyblivý betlehem na celom Slovensku zobrazuje vývoj a históriu mesta. Prezrite si vládcu podzemí, permoníkov, historický erb mesta a rôzne spôsoby stredovekého dobývania zlata a striebra - to všetko v rezbárskej podobe. Samozrejme nechýba ani motív najslávnejší, a to klaňanie Troch kráľov Ježišovi Kristovi a prehľad najznámejších stavieb Štiavnice.

Rekreační dům AURA

Staromestská 657/8, Banská Štiavnica
Slovenská republika

+421 908 052 344

aura@ubytovaniestiavnica.sk

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik pod dohodě za poplatok 5 €/noc
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané