Penzión Chata pod Sjezdovkou v Čenkoviciach

Čenkovice sa nachádzajú v Orlických horách takmer 1 000 m n.m. a sú ideálnym miestom na dovolenku plnú pohybu. Penzión Chata pod Sjezdovkou ponúka ubytovanie v útulných dvojlôžkových a viaclôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením, TV a WiFi.

V miestnej reštaurácii vás zaujme česká kuchyňa i grilované špeciality. Po namáhavom dni si môžete oddýchnuť vo wellness centre, kde na vás čaká masážne kreslo, infrasauna alebo vibračná plošina.

Deti čaká detská hernička, nové detské ihrisko s pieskoviskom, šmýkačkou a preliezkami. Celá rodina sa môže tešiť tiež na ping pong, kolky či petanque.

Turistika a cyklovýlety v Orlických horách

Čenkovice ležia na okraji prírodného parku Suchý vrch - Buková hora, kde môžete po turistických trasách vystúpiť prírodou v ústrety krásnym výhľadom. Pre priaznivcov pohybu na dvoch kolesách sa tu tiež križuje hneď niekoľko cyklotrás. Okolité lesy sú navyše rajom hubárov.

Ponúka sa aj výlet do neďalekého lanového parku, aquaparku či termálnych kúpeľov. Milovníkov adrenalínu nadchne bobová dráha.

Tipy na výlet

Vojenské múzeum a Pechotný zrub K-S 14

V bývalom pechotnom zrube K-S 14, alebo U Cihelny, dnes nájdete múzeum Československého opevnenia. Jeho interiéry pripomínajú stav pred kapituláciou v roku 1938 a sprievodca vás v dvoch prehliadkových okruhoch prevedie všetkými poschodiami spomínaného zrubu K-S 14 a tiež priľahlými "Ľahkými objektami". V mínometnej miestnosti nájdete aj stálu expozíciu venovanú čatárovi Arnoštovi Hradovi, ktorý tu v roku 1938 radšej spáchal samovraždu, než aby opevnenie postúpil nemeckým vojskám. Hneď vedľa leží vojenské múzeum s ukážkou pechotných zbraní, protilietadlových diel a munície, výstroje aj viac ako 60 kusov veľkej vojenskej techniky.

Chodník v oblakoch Dolní Morava

Od roku 2015 môžete na Dolnej Morave navštíviť unikátnu stavbu, ktorá vám prináša exkluzívny zážitok a tiež neopakovateľný výhľad na Jeseníky a okolie. V 1 116 metroch nad morom tu začína chodník v oblakoch, ktorý vás vynesie vysoko nad koruny stromov. Pripravených je tu niekoľko atrakcií ako oddychová sieť, rukáv, hniezda alebo tunel na lávke. Z vrchu 55 metrovej vyhliadky sa potom tí odvážni môžu naspäť bezpečne zviezť nerezovým tobogánom s okienkami. Chodník je otvorený celoročne.

Rokytnice v Orlických horách

Mesto Rokytnice je jednou z brán Orlických hôr a dnes je významným letným aj zimným rekreačným strediskom. Zastaviť sa tu teda určite oplatí. K videniu tu je kostol Najsvätejšej Trojice alebo Zámok Rokytnice, ktorý tu dal vystavať rod Mauschwitzovcov. Ďalej je tu interaktívne Múzeum Sýpka a v letných mesiacoch tu nájdete prírodné kúpalisko. Cez zimu potom mestu vládnu zimné športy.

Penzion Chata pod Sjezdovkou

Čenkovice 40, Čenkovice
Česká republika

+420 735 128 567

penzioncenkovice@gmail.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/noc (po dohode)
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,72/5
Celkom 25 hodnotení