Dovolenka v Orlických horách

Oddýchnite si v krásnej prírode Orlických hôr. Chránená krajinná oblasť je prešpikovaná chodníkmi pre turistov i cyklistov a v zime traťami pre bežkárov. Pri potulkách pohorím objavíte mnoho delostreleckých bunkrov.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v April Hoteli Panorama sme si veľmi užili. Najviac sme ocenili polohu hotela vo veľmi pokojnej lokalite, vďaka čomu sme počuli iba spev vtáčikov a hlavne tu nebol žiadny hluk z áut či rádií. Ďalej nám pobyt spríjemnil veľmi milý, usmievavý a ochotný personál – pán čašník nám napríklad dával aj tipy na výlety. K tomu krásna svetlá izba a vynikajúce jedlo, ktoré bolo doslova gurmánskym zážitkom. Hotel je navyše skvelým východiskovým bodom pre najrôznejšie výlety po okolí, po ktorých sme si mohli dopriať príjemný oddych v hotelovom wellness.”

Markéta Zuziaková
Markéta Zuziaková
Obchodný tím


Orlické hory sú ideálnym miestom dovolenky pre tých, ktorí obľubujú tiché túry po prázdnych turistických chodníčkoch, nespočet zjazdoviek a bežkárskych trás lemujúce krajinu množstvo historických i prírodných zaujímavostí ukrytých v hlbokých lesoch. Ak podobne tajuplné miesta obľubujete aj vy, gratulujeme vám - práve ste našli perfektné miesto na vašu ďalšiu dovolenku!

Orlické hory - to sú horské túry, lyžovanie aj delostrelecké bunkre

Orlické hory, ktoré lemujú časť hranice s Poľskom, získali svoj názov podľa rieky Orlice, ktorá nimi preteká. Aj keď sa pýšia nádhernou prírodou, medzi turistami ostávajú stále neobjavené, a tak si tu môžete vychutnať ticho a súkromie takmer na každom kroku. Celá oblasť je pretkaná hustou sieťou peších aj turistických chodníkov, ktoré vás zavedú napríklad na najvyšší miestny vrchol Velká Deštná (1 115 m n.m.), k hradu Potštejn alebo k miestnej rarite v podobe delostreleckých bunkrov (tzv „řopíkom“) ktoré boli vybudované ako súčasť československého opevnenia v rokoch 1935 - 1938.

V zime zas môžete mieste krásy objavovať na bežkách po početných a upravených bežeckých trasách. Ak ste do Orlických hôr zamierili na lyžiarsky pobyt, vyrazte na svahy areálov Skicentrum Deštné v Orlických horách, Ski areál Farský kopec alebo Ski centrum Říčky. V každom ročnom období vám po dni strávenom vonku výborne padne oddych vo vírivke alebo v saune. Vyberte si preto pobyt s wellness centrom priamo vo vašom ubytovaní.