Dovolenka v Orlických horách

Oddýchnite si v krásnej prírode Orlických hôr. Chránená krajinná oblasť je prešpikovaná chodníkmi pre turistov i cyklistov a v zime traťami pre bežkárov. Pri potulkách pohorím objavíte mnoho delostreleckých bunkrov.

Načítavam ponuky...


Orlické hory sú ideálnym miestom dovolenky pre tých, ktorí obľubujú tiché túry po prázdnych turistických chodníčkoch, nespočet zjazdoviek a bežkárskych trás lemujúce krajinu množstvo historických i prírodných zaujímavostí ukrytých v hlbokých lesoch. Ak podobne tajuplné miesta obľubujete aj vy, gratulujeme vám - práve ste našli perfektné miesto na vašu ďalšiu dovolenku!

Orlické hory - to sú horské túry, lyžovanie aj delostrelecké bunkre

Orlické hory, ktoré lemujú časť hranice s Poľskom, získali svoj názov podľa rieky Orlice, ktorá nimi preteká. Aj keď sa pýšia nádhernou prírodou, medzi turistami ostávajú stále neobjavené, a tak si tu môžete vychutnať ticho a súkromie takmer na každom kroku. Celá oblasť je pretkaná hustou sieťou peších aj turistických chodníkov, ktoré vás zavedú napríklad na najvyšší miestny vrchol Velká Deštná (1 115 m n.m.), k hradu Potštejn alebo k miestnej rarite v podobe delostreleckých bunkrov (tzv „řopíkom“) ktoré boli vybudované ako súčasť československého opevnenia v rokoch 1935 - 1938.

V zime zas môžete mieste krásy objavovať na bežkách po početných a upravených bežeckých trasách. Ak ste do Orlických hôr zamierili na lyžiarsky pobyt, vyrazte na svahy areálov Skicentrum Deštné v Orlických horách, Ski areál Farský kopec alebo Ski centrum Říčky. V každom ročnom období vám po dni strávenom vonku výborne padne oddych vo vírivke alebo v saune. Vyberte si preto pobyt s wellness centrom priamo vo vašom ubytovaní.