Hľadáte v Krkonošiach ubytovanie s polpenziou v pokojnej, ale napriek tomu dostupnej lokalite? Horský hotel Rezek je ideálnym východiskovým miestom k objavovaniu Krkonošského národného parku pre turistov i milovníkov lyžovania alebo bežkovania.

Aktívne objavovanie Krakonošovho revíru

Horský hotel Rezek sa nachádza uprostred krásnych krkonošských lesov, 4 km od Vítkovíc. Rokytnice nad Jizerou je od hotela 6 km a Špindlerův Mlýn vzdušnou čiarou tiež. Ubytovanie v Rezku je pre vás zabezpečené v menších, ale všetkým potrebným vybavených izbách, na ktorých budete mať k dispozícii aj vlastnú kúpeľňu a toaletu. V podkroví hotela sú izby s väčšou kapacitou lôžok a spoločným sociálnym zariadením. Pobyt je preto vhodný aj pre rodiny s deťmi, alebo skupiny.

Dovolenku si užijete aj vďaka polpenzii po celú dobu pobytu. Raňajky formou bufetu a servírované večere si vychutnáte v štýlovej drevenej reštaurácii. V zime po celodenných športových výkonoch určite uvítate možnosť večerného posedenia pri krbe s teplým nápojom.

Prvotriedne upravované zjazdovky i bežecké stopy

V lyžiarskom areáli na svahoch Lysej hory sa vybláznia lyžiari začiatočníci aj pokročilí. Do Hornej Rokytnice nad Jizerou, kde okrem rôznorodých tratí nájdete aj lysohorskú sedačkovú lanovku, je to z hotela len 6 km. Neďaleko je aj Ski areál Aldrov (4 km) a Ski areál Mísečky (10 km). Na učenie malých lyžiarov vám ale postačí krátka zjazdovka na miernom svahu priamo za Horským hotelom Rezek. Na bežky sa môžete vypraviť tiež rovno z hotela. Bežecké trasy vedú za priaznivých snehových podmienok priamo okolo neho. Ak sa budete chcieť prejsť v závodnej bežeckej trati, odporúčame Horní Mísečky.

Tipy na výlet

Ski areál Modrá Hvězda

V Hornej Rokytnici nad Jizerou sa nachádza malé lyžiarske stredisko Modrá hvězda - Bahýnka. Štyri trate nízkej obtiažnosti sú vhodné najmä pre začínajúcich lyžiarov, snowboardistov a tiež pre rodiny s deťmi. Zabezpečené sú všetky potrebné služby - parkovanie, lyžiarsky výcvik priamo v areáli, možnosť večerného lyžovania, ... Asi 100 m od ski areálu nájdete autobusovú zastávku.

Lanovka na Lysú horu

Lanovka na Lysú horu je so svojou dĺžkou 2198 m druhou najdlhšou v Česku a ako jediná vedie priamo do prvej zóny Krkonošského národného parku. Zo skiareálu Horní Domky sa môžete po celý rok dopraviť do výšky 1315 m k hlavným turistickým a bežkárskym trasám západných Krkonôš. Cyklisti určite ocenia tiež možnosť prepravy bicyklov zdarma, bežkári zase skvelé nástupné miesto na tzv. Krkonošskú magistrálu.

Ski Resort Rokytnice

Pod Ski Resort Rokytnice spadajú dva lyžiarske areály. Menší Ski areál Studenov s dĺžkou zjazdoviek 3,5 km a rozľahlý ski areál Horní Domky, v ktorom si môžete užiť ešte o 10 km zjazdoviek viac. Trate, ktoré sa rozprestierajú na južných svahoch Lysej hory, obsluhuje niekoľko vlekov a tiež dve štvorsedačkové lanovky. Ski areál Horní Domky sa okrem modrých a červených zjazdoviek pýši aj niekoľkými stovkami metrov čiernych tratí.

Horský Hotel Rezek

Rezek 43, Vítkovice
Česká republika

+420603886013

info@hotelrezek.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik povolený za príplatok 200 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané