V Litomyšli a jeho okolí sa vám bude páčiť, aj keď nie ste skladateľmi či spisovateľmi. Ale ktovie, možno vás rovnako ako Smetanu alebo Jiráska práve tu pobozká múza. Isté je, že majitelia Pensionu U Háje vás privítajú malým pivom na zahnanie toho najväčšieho smädu a ubytujú vás v útulnej izbe s dieťaťom do 8 rokov zdarma. Tešiť sa môžete aj na raňajky, infrasaunu a samozrejme prekrásne historické, ale zároveň moderné mesto zapísané na zozname UNESCO.

O ubytovaní

Rodinný Pension U Háje na brehu rybníka Velký Košíř sa nachádza v časti Litomyšla Nedošín. A práve Nedošínský háj neďaleko vášho útulného ubytovanie si v minulosti obľúbil prozaik Alois Jirásek. Prírodná rezervácia je aj dejiskom jedného z jeho románov.

Prekrásne spojenie historickej architektúry na zámockom návrší Litomyšla aj v meste s modernou revitalizáciou a projekty Jozefa Pleskota musíte vidieť na vlastné oči. V meste sa tiež celoročne organizuje celý rad podujatí a festivalov. Pobyt sa rozhodne oplatí naplánovať napríklad v čase konania Smetanovej Litomyšle, ArchiMyšle alebo gastronomických slávností Rettigovej.

Renesančný zámok s viac ako 8 000 originálnymi sgrafitmi vás okúzli rovnako ako kláštorné záhrady lákajúce k pikniku alebo obdivovaniu sôch ďalšieho miestneho rodáka - Olbrama Zoubka. Litomyšl a jeho okolie vás skrátka k veľkým dielam a myšlienkam bude inšpirovať na každom kroku.

Kde budete spať?

V izbe s vlastnou kúpeľňou a toaletou nájdete tiež malý kuchynský kút so základným vybavením, rýchlovarnou kanvicou a jedálenský stolík. Súčasťou izieb je televízia a kvalitné WiFi pripojenie. V spoločných priestoroch môžete využiť plne vybavenú kuchyňu s indukčnou doskou, mikrovlnkou a kávovarom. Alebo si tu zahrať futbal.

Na čom si pochutnáte?

Príjemná atmosféra Pensionu U Háje vychádza nielen z praktického vybavenie pre hostí vrátane infrasauny, detského kútika, vonkajšieho grilu a bazéna alebo z výborných raňajok. Majitelia svojim hosťom plne dôverujú, a tak si pri pobyte môžete napríklad po pivo na samoobslužný baru dôjsť kedykoľvek. Čiarky na lístkoch vedľa baru pribúdajú, dôvera sa teda majiteľom vypláca.

Litomyšl - historické moderné mesto Tip na výlet

Litomyšl je mesto v Pardubickom kraji, kde sa narodilo alebo pôsobilo mnoho významných osobností, napríklad Alois Jirásek, Božena Němcová, Magdalena Dobromila Rettigová, sochár Josef Váchal alebo astronóm Zdeněk Kopal. Zabudnúť, samozrejme, nemožno ani na slávneho hudobného skladateľa. Bedřich Smetana prišiel v rodine sládkov na svet priamo na zámku, ktorý je dnes na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Za návštevu ale stojí nielen renesančný zámok s unikátnou sgrafitovou výzdobou.

Čo nevynechať pri návšteve Litomyšle?

  • Kláštorné záhrady
  • Dom U Rytířů
  • Smetanovo námestie

Nadšení budete z Litomyšle odchádzať aj kvôli množstve skvelých akcií a festivalov, ako sú Smetanova Litomyšl, litomyšlské dni barokovej tradície, ArchiMyšl alebo Gastronomické slávnosti M. D. Rettigovej.

Viac informácií

Niečo naviac

Po predchádzajúcej dohode si v penzióne môžete tiež vychutnať prechádzku s inštruktorom na Appaloosa koňoch Sunny a Gasper.

Penzion U Háje

Nedošín 62, Litomyšl
Česká republika

+420 724 313 719

info@agropension.cz

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 250 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Wellness
Sauna
Možnosť procedúr
Detský kútik
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
4,8 km
Vzdialenosť od mora/jazera/kúpeľov
100 m
Zástavka
0,5 km
Zjazdovka
16 km