Užite si krásne dni pri pobyte v Doksoch pri Máchovom jazere. Hotel Bellevue *** vám ponúka pohodlné ubytovanie, polpenziu a miešaný drink podľa vlastného výberu. K jazeru to budete mať blízko a okolitá krajina vás zabaví po celú dobu pobytu.

Máchovo jazero Tip na výlet

Máchovo jazero, ktoré je v skutočnosti najväčším českým rybníkom, dal založiť už Karol IV. V 19. storočí ho potom preslávil K. H. Mácha vo svojich dielach a dnes toto romantické jazero patrí medzi najobľúbenejšie rekreačné strediská v Čechách. Na jazere, ktoré obklopujú mestečka Doksy a Staré splavy, nájdete celkom 4 pláže, dva ostrovčeky a mnoho zábavy pre celú rodinu, vrátane vodných bicyklov, lodičiek a vodných atrakcií. V okolí Máchovho jazera si užijete krásnu prírodu, mnoho cyklistických trás, pamiatok a ďalších zaujímavostí.

Viac informácií

Pohodový hotel v romantickej krajine

Hotel Bellevue *** leží od Máchovho jazera, čo by ste kameňom dohodili. Je tak ako stvorený na príjemnú dovolenku plnú prechádzok okolo blyštiacej sa vodnej hladiny.

Ubytovaní budete v pohodlných izbách s vlastným sociálnym zariadením, telefónom, TV/SAT a WiFi pripojením. V hoteli nájdete aj reštauráciu, ktorá si zakladá na kvalitných potravinách a výbornej českej i medzinárodnej kuchyni.

Hotel Bellevue ***

Máchova 129, Doksy
Česká republika

+420 725 785 795

rezervace@bellevue-hotel.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vonkajší bazén
Vírivka
Reštaurácia
Kolkáreň
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,7 km
Vzdialenosť od jazera
0,2 km
Zastávka
0,3 km
Aquapark
3,2 km

Tipy na výlet

Hrad Valdštejn

Navštívte hrad Valdštejn, najstarší hrad Českého raja, ktorý bol založený v druhej polovici 13. storočia. Prezrieť si môžete niekoľko expozícií, od "Klasicistického paláca" po "Stredoveké pivnice hradu". Cez leto sa tu organizujú špeciálne prehliadky aj akcie pre deti (prehliadky s miestnym lúpežným rytierom spojené s hľadaním pokladu, nočná návšteva Valdštejnu). Urobte si aj výlet do okolia. Predpolím hradu prechádza najznámejší tzv. Zlatý chodník Českého raja značený červeno, neďaleko odtiaľ sa nachádza aj rozhľadňa Hlavatice.

Hrad Bezděz

Navštívte tajomný hrad Bezděz, ktorý dal založiť Přemysl Otakar II. ako kráľovský hrad. V priebehu histórie sa stal väzením a nakoniec skoro zrúcaninou, ktorá inšpirovala aj básnika Karla Hynka Máchu, ktorému jeho romantická silueta doslova učarovala. Z pôvodnej hradnej veže vás navyše čaká nádherný výhľad na Máchovo Jazero a okolie.

Ajeto Art Glass Museum

V tomto unikátnom komplexe sklárne Ajeto, na vás v galérii čakajú expozície diel od svetoznámych výtvarníkov. Okrem toho tiež netradičná sklárska reštaurácia alebo kurzy pre verejnosť. Navštíviť môžete tiež skláreň Ajeto v neďalekej Lindavě , kde si užijete sklársku krčmu alebo exkurzie do výroby.