Dovolenka v severných Čechách

Vydajte sa do severných Čiech na relaxačnú dovolenku alebo za turistikou. Či už vás zláka Liberecko, Jizerské hory, Máchův kraj alebo Krušné hory, odpojte sa od starostí a nenechajte sa ničím rušiť.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Penzión Vysoká Stráž dokonale splnil naše očakávania. Veľkou výhodou penziónu je jeho poloha blízko prírody a turistickým trasám, zároveň je to z neho len kúsok do centra Pece pod Sněžkou. Najviac nás nadchla priateľská atmosféra a pohoda, ktoré vládli medzi hosťami aj personálom. V priestrannej izbe s výhľadom na okolité kopce nám nič nechýbalo, polpenzia bola chutná. Z výletov odporúčam trasu Okolo Pece, Chodník korunami stromov a výstup na Sněžku.”

Eva Prcínová
Eva Prcínová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v rezorte Uko sme si užili. Izba Deluxe mala pohodlnú posteľ, na ktorej sa nám krásne spalo. Užili sme si výbornú polpenziu, relaxovali pri joge a vo wellness s bazénom, vírivkou a saunami. Všetok personál bol vrelý a ochotný. Páčili sa mi rôzne drobnosti ako vstup do domu bez topánok, spoločná kuchynka a vonkajšie hmyzie hotely. Z Bedřichova je to len kúsok na Ještěd, do lyžiarskych stredísk a do Liberca.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tím


Severné Čechy vás turisticky nikdy nezačnú nudiť. Nájdete tu totiž úchvatné hory Krkonôš, skalné mestá Českého Švajčiarska, skalné ihly Českého raja a Adršpachu, aj Jizerské hory s ikonickým televizným vysielačom. V zime zas horské oblasti lákajú na svoje prvotriedne ski areály, kde sa môžete oddávať lyžovaniu i snowboardovaniu. Zlákať sa nechajte aj na potulky na bežkách po upravených stopách.

Kam sa vybrať na dovolenku v severných Čechách?

Nechajte sa zlákať na prehliadku obľúbených filmových lokalít a navštívte Adršpach a Český raj. Medzi tunajšími skalnými mestami Adršpašských skál sa točili mnohé snímky, miestne prírodné krásy vám tam budú známe napríklad z filmov ako Kroniky Narnie: Lev, šatník a čarodejnica alebo Princ a Večernica.

České Švajčiarsko je krajinou tiesňav, hlbokých roklín aj hustých lesov. Najväčším lákadlom je bezpochyby Pravčická brána, skalný most vysoký šestnásť metrov a široký dvadsaťsedem metrov. Obdivovať ho môžete hneď z niekoľkých vyhliadok v okolí. Neďaleko sa nachádza zámoček Sokolí hnízdo postavený v roku 1881.

Turistami aj milovníkmi športu obľúbené Krkonoše vás zlákajú na výstup na najvyššiu českú horu Sněžku (1 603,3 m. n. m.). Na jej vrchole sa nachádza tiež najvyššie položená pobočka Českej pošty, odkiaľ môžete poslať svojim známym pohľadnicu. V zime si sem zas nezabudnite zobrať lyže, snowboard či bežky - Krkonoše sa s prvým snehom menia na raj zimných športov.

Nemenej krásne sú tunajšie Jizerské hory, ktorým kraľuje vrch Ještěd (1 012 m n. m.) so známym televíznym vysielačom. Okrem turistiky v horách sa tu oplatí navštíviť aj mesto Liberec so Zábavným centrom a aquaparkom Babylon aj Zoologickou záhradou. Len o 11 km ďalej sa rozprestiera Jablonec nad Nisou so slávnym Múzeom skla a bižutérie.