Z Dolní Moravy si okrem fotiek a zážitkov zo Chodníku v oblakoch či bobovej dráhy budete možno odvážať aj autogram alpského lyžiara a teraz trénera Ester Ledeckej. Ondřej Bank je totiž spoluvlastníkom Penziónu Na Rozcestí, kde budete ubytovaní. Sám ho aj navštevuje, a tak slávneho lyžiarov možno stretnete pri raňajkách alebo večeri. Deti zase nadchne Mamutíkův vodný park a detské ihrisko.

Dolní Morava Tip na výlet

Na úpätí Kralického Sněžníku sa medzi Orlickými horami a Jeseníkmi rozkladá Dolní Morava. Dominantou tunajšieho kraja je práve Králický Sněžník (1424 m n.m.), pod ktorého vrcholom pramení rieka Morava. Tá rozdeľuje obec na českú a moravskú časť. Oblasť je celoročne atraktívnym turistickým cieľom aj vďaka atrakciám v Resorte Dolní Morava.

Čo láka na návštevu?

  • Stezka v oblacích
  • Horská a bobová dráha
  • Detské zábavné parky
  • Adrenalin park

Samozrejmosťou je horská turistika, cykloturistika, požičovňa kolobežiek, sedačková lanovka a náučný chodník pre deti. Zaujímavý zážitok ponúka jazda parným vlakom. V zimnom období je Dolní Morava atraktívnym a vyhľadávaným lyžiarskym strediskom.

Viac informácií

Ubytovanie u Ondreja Banka

Z Penziónu Na Rozcestí do Ski areálu Dolní Morava môžete v zime zamieriť rovno v lyžiarkach. Areál U Slona je hneď vedľa ubytovania a celoročne si tu užijete aj adrenalínovú 1,6 km dlhú jazdu na bobovej dráhe. K dipozícii vám v penzióne, ktorý spoluvlastní alpský lyžiar Ondřej Bank, bude k dispozícii jeden zo 16 izieb s 2 až 4 lôžkami, niektoré aj s možnosťou ďalšej prístelky. Všetky izby sú vybavené samostatným sociálnym zariadením, internetové pripojenie je možné cez kábel.

V reštaurácii s dreveným nábytkom a krbom si vychutnáte raňajky vo forme bufetu aj skvelé večere. Otvorené tu bude len do 19 hodín, ale nebuďte smutní, v najbližšom okolí je veľa ďalších krásnych štýlových krčmičiek a reštaurácií.

Hory letných zážitkov na Dolní Morave

Pri Penzióne Na Rozcestí vás v lete poteší novovybudované detské ihrisk a vonkajšie posedenie pri grile.

Hladina adrenalínu sa vám zdvihne jazdou na bobovej dráhe v areáli U Slona vedľa ubytovanie, vydať sa ale môžete aj k neďalekej najdlhšej dráhe v Česku a druhej najdlhšej v Európe. Mamutia horská dráha Dolní Morava meria neuveriteľné 3 km!

Ujsť si ale nenechajte ani návštevu lanového centra, lezeckej steny a ďalších rôznorodých atrakcií v okolitých zábavných parkoch. Najnovšou atrakciou je na Dolnej Morave monumentálne 55 m vysoký Chodník v oblakoch s tobogánom a predovšetkým nádhernými výhľadmi do okolia.

Krásnym čiernym parným vlakom si môžete urobiť výlet každú sobotu od júna do konca septembra na trase Česká Třebová - Letohrad - Lichkov - Hanušovice, k peším výletom zase nabáda hustá sieť turistických trás v okolí penziónu. Cyklisti využijú možnosť vyvezenia bicyklov sedačkovou lanovkou až na hrebene hôr.

Penzion Na rozcestí

Dolní Morava 106, Králíky
Česká republika

+420 724 877 961

penzionnarozcesti@centrum.cz

Check in
14:00 - 17:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Vnútorný bazén
Reštaurácia
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Konferenčná miestnost

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zastávka
60 m
Zjazdovka
0,2 km