Užite si skvelý pobyt v Čenkoviciach v Orlických horách napríklad aj s celou rodinou. Okrem chutných raňajok, ktoré sa podávajú vo forme bufetu sa tešte tiež na skvelé večera, kávu so zákuskom, relaxáciu v infrasaune a na hodinu vonkajších aktivít. Vyrazte aj na túru alebo po cyklotrasách.

Chodník v oblakoch Dolní Morava Tip na výlet

Od roku 2015 môžete na Dolnej Morave navštíviť unikátnu stavbu, ktorá vám prináša exkluzívny zážitok a tiež neopakovateľný výhľad na Jeseníky a okolie. V 1 116 metroch nad morom tu začína chodník v oblakoch, ktorý vás vynesie vysoko nad koruny stromov. Pripravených je tu niekoľko atrakcií ako oddychová sieť, rukáv, hniezda alebo tunel na lávke. Z vrchu 55 metrovej vyhliadky sa potom tí odvážni môžu naspäť bezpečne zviezť nerezovým tobogánom s okienkami. Chodník je otvorený celoročne.

Viac informácií

Penzión Chata pod Sjezdovkou v Čenkoviciach

Čenkovice sa nachádzajú v Orlických horách takmer 1 000 m n.m. a sú ideálnym miestom na dovolenku plnú pohybu. Penzión Chata pod Sjezdovkou ponúka ubytovanie v útulných dvojlôžkových a viaclôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením, TV a WiFi.

V miestnej reštaurácii vás zaujme česká kuchyňa i grilované špeciality. Po namáhavom dni si môžete oddýchnuť vo wellness centre, kde na vás čaká masážne kreslo, infrasauna alebo vibračná plošina.

Deti čaká detská hernička, nové detské ihrisko s pieskoviskom, šmýkačkou a preliezkami. Celá rodina sa môže tešiť tiež na ping pong, kolky či petanque.

Turistika a cyklovýlety v Orlických horách

Čenkovice ležia na okraji prírodného parku Suchý vrch - Buková hora, kde môžete po turistických trasách vystúpiť prírodou v ústrety krásnym výhľadom. Pre priaznivcov pohybu na dvoch kolesách sa tu tiež križuje hneď niekoľko cyklotrás. Okolité lesy sú navyše rajom hubárov.

Ponúka sa aj výlet do neďalekého lanového parku, aquaparku či termálnych kúpeľov. Milovníkov adrenalínu nadchne bobová dráha.

Penzion Chata pod Sjezdovkou

Čenkovice 40, Čenkovice
Česká republika

+420 735 128 567

penzioncenkovice@gmail.com

Check in
od 16:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/noc (po dohode)
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Wellness
Vonkajší bazén
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Kolkáreň
Lyžiareň
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,7 km
Zastávka
0,3 km
Zjazdovka
0,4 km

Tipy na výlet

Rokytnice v Orlických horách

Mesto Rokytnice je jednou z brán Orlických hôr a dnes je významným letným aj zimným rekreačným strediskom. Zastaviť sa tu teda určite oplatí. K videniu tu je kostol Najsvätejšej Trojice alebo Zámok Rokytnice, ktorý tu dal vystavať rod Mauschwitzovcov. Ďalej je tu interaktívne Múzeum Sýpka a v letných mesiacoch tu nájdete prírodné kúpalisko. Cez zimu potom mestu vládnu zimné športy.

Bobová dráha U Slona

Po nasadnutí do bôbu a pripútanie si môžete vychutnávať cestou na štart ako narastajúce hladinu adrenalínu, tak výhľady na okolitú krajinu. A potom si naplno vychutnáte adrenalínovú jazdu na bobovej dráhe. Akú rýchlosť bôbu a tým i zážitku zvolíte, je už na vás. Bobová dráha má celkovú dĺžku 1, 6 kilometra, prevýšenie 80 metrov s rýchlosťou 50 km / h a užijete si na nej 12 zákrut, dve 360 ​​° otáčky vo výške 6 a 7, 5 metra nad zemou a dve parádne kolísaní. Boby sú dvojmiestne, na jednom bôbu môžu ísť aj dvaja dospelí, ale môžete si užiť aj jazdu sami. Deti môžu ísť samostatne na bôbu od 120 cm výšky. Bobovú dráhu nájdete v areáli U Slona a je otvorená celoročne.

Sýpka – Múzeum Orlických hôr

Zaujíma vás príroda a tradičné remeslá Orlických hôr? Potom navštívte nové interaktívne múzeum prírody a remesiel, ktoré vzniklo v objekte bývalej sýpky. Kým dospelých zaujme unikátny interiér, najmä deti si potom užijú napríklad trojposchodový model lesného biotopu, ktorý obsahuje viac ako 50 preparátov živočíchov a ukážky remesiel s rôznymi interaktívnymi prvkami, ktoré tu ožívajú vďaka použitiu audiovizuálnej techniky.