Užite si skvelý pobyt v Čenkoviciach v Orlických horách napríklad aj s celou rodinou. Okrem chutných raňajok, ktoré sa podávajú vo forme bufetu sa tešte tiež na skvelé večera, kávu so zákuskom, relaxáciu v infrasaune a na hodinu vonkajších aktivít. Vyrazte aj na túru alebo po cyklotrasách.

Orlické hory Tip na výlet

V severovýchodných Čechách pri hranici s Poľskom sa rozprestierajú Orlické hory. Najvyšší vrchol Velká Deštná leží v nadmorskej výške 1 115 metrov. Na vrchole hory sa nachádza rozhľadňa, z ktorej je za dobrého počasia výborná viditeľnosť široko do kraja. Územie Orlických hôr je vhodné pre turistiku i cykloturistiku, v zime potom pre bežkárov a zjazdárov. Hlavný hrebeň pohoria prejdete po červeno značenej ceste Aloisa Jiráska. Milovníkov histórie nadchne sústava vojenského opevnenia. V oblasti sa nachádza hneď niekoľko bunkrov a pevností.

Kam sa vydať na výlet?

  • Rozhľadňa Anna
  • zámok Rychnov nad Kněžnou
  • zrúcanina hradu Potštejn

Mestečká Orlických hôr sú skôr menšie. Tradičnú drevenú ľudovú architektúru môžete obdivovať napríklad v Rokytnici.

Viac informácií

Penzión Chata pod Sjezdovkou v Čenkoviciach

Čenkovice sa nachádzajú v Orlických horách takmer 1 000 m n.m. a sú ideálnym miestom na dovolenku plnú pohybu. Penzión Chata pod Sjezdovkou ponúka ubytovanie v útulných dvojlôžkových a viaclôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením, TV a WiFi.

V miestnej reštaurácii vás zaujme česká kuchyňa i grilované špeciality. Po namáhavom dni si môžete oddýchnuť vo wellness centre, kde na vás čaká masážne kreslo, infrasauna alebo vibračná plošina.

Deti čaká detská hernička, nové detské ihrisko s pieskoviskom, šmýkačkou a preliezkami. Celá rodina sa môže tešiť tiež na ping pong, kolky či petanque.

Turistika a cyklovýlety v Orlických horách

Čenkovice ležia na okraji prírodného parku Suchý vrch - Buková hora, kde môžete po turistických trasách vystúpiť prírodou v ústrety krásnym výhľadom. Pre priaznivcov pohybu na dvoch kolesách sa tu tiež križuje hneď niekoľko cyklotrás. Okolité lesy sú navyše rajom hubárov.

Ponúka sa aj výlet do neďalekého lanového parku, aquaparku či termálnych kúpeľov. Milovníkov adrenalínu nadchne bobová dráha.

Penzion Chata pod Sjezdovkou

Čenkovice 40, Čenkovice
Česká republika

+420 735 128 567

penzioncenkovice@gmail.com

Check In
od 16:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/noc (po dohode)
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Wellness
Vonkajší bazén
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,7 km
Zástavka
0,3 km
Zjazdovka
0,4 km