Zo strážnického Penziónu U Veličky na vás na jar i v lete okamžite dýchne pohoda a pokoj. Juhomoravské mestečko preslávené folklórom a samozrejme vínom plus poloha penziónu priamo pri Baťovom plavebnom kanáli s prechádzajúcimi loďkami je skrátka dokonalou kombináciou, ktorá dokáže spomaliť aj čas. Pobyt si užijete aj vďaka servírovaným raňajkám a predovšetkým aj poldennému výletu - plavbe na lodi. Dieťa do 5 rokov zdarma.

O ubytovaní

Ako v niektorom zo starších českých filmov si budete pripadať ihneď po príchode k Penziónu U Veličky. Lenivo plaviace sa loďky po Baťovom kanáli v tesnej blízkosti rodinného penziónu pri lesoparku vytvárajú s neďalekým kúpaliskom (1,6 km) a zámkom Strážnice (1,8 km) aj s priľahlou platanovou alejou dokonalé zákutia pre pohodový pobyt. Vydajte sa tiež k prírodnej pamiatke Osypané břehy (6,3 km) či Váté písky (6,8 km).

Kde budete spať?

Dvojlôžkové izby plné prirodzeného svetla sú okrem manželskej postele a televízie vybavené tiež vlastnou kúpeľňou.

Na čom si pochutnáte?

V penzióne je bistro, kde vám budú ráno servírovať raňajky. Vychutnať si ich za pekného počasia môžete aj na vonkajšej terase.

Baťov kanál Tip na výlet

Baťov kanál, hovorovo Baťák alebo Prieplav Otrokovice-Rohatec, je historická vodná cesta vybudovaná v rokoch 1934 -1938 s dĺžkou 52 km, ktorá spájala Otrokovice s Rohatcom. V súčasnosti je na kanále 13 plavebných komôr a umožnená turistická vodná doprava medzi Otrokovicami a Petrovom, prípadne Skalicou na Slovensku. Turisti môžu využívať 8 prístavov a 16 prístavíšť.

Od mája do septembra sa môžete vydať na skupinovú rekreačnú plavbu doplnenú o poznávacie a gastronomické programy. Celá vodná cesta je prístupná aj pre tých, ktorí vlastnia čln, prípadne si môžete loď požičať. Plavbu možno spojiť s cykloturistikou vďaka cykloceste, ktorá je dlhá viac ako 80 km a ďalej na ňu nadväzujú chodníky a trasy v okolí, vrátane Moravských vinárskych chodníkov.

Viac informácií

Cestujete s deťmi?

Deťom sa tu bude tiež páčiť - skákací hrad, detské preliezačky aj hojdačky potešia každé dieťa!

Niečo naviac

Požičajte si tu bicykel, elektrobicykel, loď či kajak.

U Veličky

U plavebního Kanálu 1326 , Strážnice
Česká republika

+420 739 800 586

info@uvelicky.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik po dohovore za poplatok 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
2 km
Vzdialenosť od jazera
13 km
Zástavka
0,8 km
Aquapark
27 km