Nemusíte chodiť ďaleko, aby ste sa mohli kúpať vo výborných maďarských termálnych vodách. Veď známe kúpeľné mesto Mosonmagyaróvár leží len 20 km od slovenských hraníc. Ubytujte sa v Heléna Hoteli & Spa *** v susednom meste Lével a okrem príjemného pobytu si doprajete aj skvelé raňajky či polpenziu, masáž so zľavou a šampanské na izbe. V hoteli si naviac užijete aj neobmedzený relax vo wellness.

Kúpele Mosonmagyaróvár Tip na výlet

Liečebné kúpele a plaváreň sa nachádzajú uprostred zelene v blízkosti centra mesta a sú obľúbeným relaxačným miestom ľudí všetkých vekových kategórií. Nechajte na seba pôsobiť účinky liečivej vody vo vonkajšom liečebnom (35 - 37 °C) alebo sedacom (30 - 33 °C) bazéne. Veľkí aj malí si iste obľúbia vonkajší termálny bazén (30 - 32 °C), kde sú k dispozícii aj rôzne atrakcie ako napríklad vodný hríb.

Vhod príde aj plavecký termálny bazén (30 - 32 °C), kde si zároveň môžete aj posedieť. Zaplávajte si tiež v krytom bazéne s dĺžkou 33,3 metrov a teplotou 28 - 29 °C alebo v plaveckom vonkajšom bazéne s dĺžkou 25 metrov (26 - 28 °C).

Termálne pramene v Mosonmagyaróvári sa radia medzi 5 najliečivejších vôd Európy (termálny prameň tvorí alkalická, hydrogén-uhličitanová voda tryskajúce z hĺbky až 2 km a jej teplota dosahuje 74 °C). Voda lieči choroby kĺbov a chrbtice, zápaly kĺbov, zápaly priedušiek a ďalšie choroby.

Viac informácií

Rodinný hotel aj pre náročnejších hostí

V rodinnom Heléna Hoteli & Spa *** objavíte viac, než len príjemné ubytovanie. Medzi relaxom vo wellness a návštevou blízkeho termálneho kúpaliska si doprajte chvíľku súkromného oddychu dvojlôžkovej izby s klimatizáciou, chladničkou a televíziou. Chýbať vám nebude ani samostatná kúpeľňa so sprchou alebo vaňou.

Svoj deň začnete raňajkami podávanými formou bufetu v reštaurácii hotela. Personál pre vás pripraví bohatý výber z opečených klobás, miešaných vajíčkok, toastov, criossantov či čerstvého ovocia a nárezov. Behom večere si zas vyberte niečo z lákavej ponuky tradičných maďarských jedál alebo stavte na overenú klasiku v podobe stredomorských špecialít. Kým si budete pochutnávať na hovädzom guláši a nokerlami alebo boloňských špagetách, prehliadnite si históriu hotela zachytenú na stene reštaurácie. Hotelová kuchyňa naviac disponuje tehlovou pecou, v ktorej sa dá pripraviť chrumkavá domáca pizza či dokonca pečené prasiatko.

Relax vo wellness alebo na slnečnej terase

V Heléna Hoteli & Spa *** si môžete tiež dopriať miešané nápoje, ktoré si nalepšie vychutnáte na terase s príjemným tieňom. Po nich sa už len nechajte rozmaznávať vo wellness, čakajú tam na vás vírivky, infra sauny obložené turmalínovými kameňmi, para alebo soľná miestnosť, kde zažijete perfektné uvoľnenie od napätia.

Heléna Hotel & Spa ***

József Attila u. 25, Levél
Maďarsko

+36 30 506 6632

helenahotel.level@gmail.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik po dohovore za poplatok 10 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vonkajší bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Kolkáreň
Fitness
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost
Baby friendly
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1,1 km
Vzdialenosť od kúpelov
7,6 km
Zastávka
0,2 km

Tipy na výlet

Designer Outlet Parndorf

Uprostred krásnej prírody okolo Neziderských jazier objavíte nečakanú oázu luxusu a hojnosti. Nákupný komplex Designer Outlet Parndorf sľubuje jedinečný zážitok z nakupovania a veru je sa na čo tešiť. Dohromady tu môžete navštíviť viac než 160 obchodov s designovou módou, ale zakúpite tu aj luxusné šperky a doplnky či štýlové nevyhnutnosti pre vašu domácnosť aj šport. Po neúnavnom hľadaní tých najlepších kúskov načerpajte sily v kaviarňach alebo reštauráciách, vaše deti zas poteší detský kútik.

Neziderská cyklotrasa

Ak ste fanúšikmi pohľadu na okolitý svet zo sedla bicykla, naplánujte si výlet po trase okolo Neziderského jazera. Medzinárodne obľúbená cyklotrasa s dĺžkou 125 km vedie cez Maďarsko (38 km z celkovej dĺžky) a Rakúsko okolo trblietajúceho sa Neziderského jazera, ktoré si dokonca vyslúžilo zápis na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Romantické cestičky vás povedú okolo brehov obrastených rákosím, cestičkami medzi vinicami aj popri soľných jazierkach. Nádherná krajina vás nie raz donúti zastaviť sa pri pohľade na pokojnú hladinu vody alebo na preskúmanie okolia z vyhliadky. Trasa odporúčaná na dvojdňový výlet vedie popri lákavých kúpeľných mestečkách Hegykő či Mosonmagyaróvár.

Kúpele Rába Quelle

Termálne a zážitkové kúpele Rába Quelle patria k tým najobľúbenejším v celom Maďarsku. Z hĺbky 2 000 m tu tryská liečivá voda s teplotou 37 - 63 °C. Tá je vhodná pre všetkých, ktorí trpia chorobami kostí a kĺbov, prípadne majú problémy so svalmi. Priaznivo ovplyvňuje problémy s trávením a účinná je aj v prípade zníženej funkcie štítnej žľazy.

V kúpeľoch nájdete 3 termálne a 5 zážitkových bazénov, nechýbajú tu ani tobogány a saunový svet. Súčasťou saunového sveta je fínska sauna, exteriérový bazénik, parná kabína, perličkový kúpeľ, frigidárium a 2 infrakabíny, vyhrievaná kamenná lavica, aromaterapeutická sauna, soľná kabína, masážne kreslo a jacuzzi vírivka.

Kúpele sú otvorené celoročne od nedele do štvrtka (9:00 - 20:00 hodín, v piatok, sobotu a počas štátnych sviatkov (9:00 - 21:00 hodín). Keby ste chceli navštíviť kúpele aj v ďalšie dni svojho pobytu, celodenný vstup vás vyjde na 3 150 HUF (cca 10,5 €)/dospelá osoba a 2 100 HUF (cca 17 €)/dieťa 3 - 14 rokov.