Medzi pohoriami čarokrásnych Sliezskych Beskýd sa rozprestiera prívetivé horské mestečko Szczyrk s vychýreným Hotelom Alpin ***. Zistite aj vy, prečo si ho vychvaľujú návštevníci aj zo širokého okolia a ubytujte sa v jednej z jeho elegantných izieb. Môžete sa tešiť na výborné raňajky aj skorú večeru, alebo navštívte miestnu domácu cukráreň. Užite si tiež návštevu privátneho wellness a zľavu do reštaurácie, s ktorou si užijete tie najlepšie poľské špeciality.

Poľské Beskydy Tip na výlet

Beskydy zasahujú hneď do troch štátov. Vyrazte po Česku a Slovensku tiež do Poľska pokoriť tunajšie vrcholy a zísť parádne zjazdovky. Názov Poľské Beskydy nie je presný, pohorie je po území rozdrobené do deviatich celkov s názvom Beskid. Môžete si teda vyberať. Okolo miest Visla a Ustron pokračujú Sliezske Beskydy, kde si môžete užiť v Beskid Sport Arene.

Horský hotel, ktorý uspokojí aj najnáročnejších hostí

Krása prírodného parku Sliezske Beskydy a širokého okolia vás nadchne už pri príchode do Hotela Alpin ***. Nechajte sa opantať nielen sviežim vzduchom z hôr, ale tiež interiérmi a službami, ktoré Hotel po vzoru nových trendov i chvály spokojných hostí ponúka. Čaká vás pobyt v jednej z elegantne zariadených izieb s manželskou posteľou, ktorá je priam stvorená na kráľovský oddych. Uvidíte z nej na LCD televízor a dispozícii vám bude tiež posedenie so stolom a stoličkami. Samozrejmosťou je vlastné sociálne zariadenie.

Behom pobytu v horskom Szczyrku navštívte aj reštauráciu v Hoteli Alpin ***, ktorá je známa v širokom okolí sladkosťami z vlastnej cukrárne a skvelou kávou. Kuchyňa ale uspokojí aj tých najnáročnejších hostí - radi sa vracajú za špecialitami z medzinárodnej aj poľskej kuchyne, ktoré šéfkuchár pripravuje len z čerstvých a lokálnych surovín. Pochutnajte si aj vy na raňajkách formou bufetu alebo servírovaných a tiež na skorých servírovaných večerách.

Po turistike a spoznávaní krásneho okolia i doprajte aj relax v hotelovom wellness. Novú energiu načerpajte v príjemnom a intímnom wellness s vírivkou. Svoje zdravie zas posilníte vo fínskej saune. Hotel myslí aj na najmenších hostí, ktorí sa môžu vyblázniť na detskom ihrisku v areáli.

Turistika v Beskydách - ale tentoraz v tých poľských!

Opustite nachvíľu krásne mestečko Szczyrk a vyšliapte na hory, ktoré ho z každej strany obkolesujú. Vydajte sa na bicykli alebo pešo po turistických trasách až na horu Klimczok alebo na najvyššiu horu Sliezskych Beskýd Skrzyczne, ktorú zaručene spoznáte podľa 87 m vysokého vysielača na jej vrchole. Vydať sa k nej môžete z rôznych smerov po zelenej, červenej i modrej turistickej značke, ktorá križuje zjazdovku s lanovkou.

Hotel Alpin ***

Beskidzka 40, Szczyrk
Poľsko

+ 48 33 827 1900

recepcja@hotel-alpin.pl

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 50 zł/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
10 zł/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Reštaurácia
Kolkáreň
Lyžiareň
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,3 km
Vzdialenosť od jazera
12 km
Zastávka
50 m
Aquapark
18 km
Zjazdovka
2,2 km

Tipy na výlet

Zábavný horský park Równica

Užite si zábavu pre celú rodinu v horskom parku Równica. Nasadnite na 800 metrov dlhú bobovú dráhu a prevezte sa horskou scenériou. Navštívte 7D kino alebo kino so zaobleným plátnom. Počas premietania sa vrátite späť v čase o milióny rokov, dozviete sa prečo vyhynuli dinosaury. Ďalej môžete vidieť erupciu sopky alebo sa vám naskytne pohľad na slnečnú sústavu z vesmíru. Park sa nachádza na vrchole hory Równica týčiacom sa vo výške 885 metrov nad morom. Určite nezabudnite tiež ochutnať lokálne špeciality v miestnej reštaurácii.

Aquapark Tropikana vo Wisle

Bohato vybavený aquapark v poľskej Wisłe si užije celá rodina. Odparte zo seba všetok stres a dajte sa do pohody. Doprajte si parný kúpeľ a tri aromatizované sauny: eukalyptovú, kosodrevinovú a s alpskou soľou. Po saune sa môžete ísť ochladiť do ľadovej jaskyne. V aquaparku nájdete tiež niekoľko masážnych váň s najrôznejšími prímesami a arómami. Nakoniec to hlavné, a tým sú bazény a tobogany. Aquapark sa pýši celkom piatimi toboganmi dlhými 25 metrov. Je tu vonkajší bazén a bazénik pre deti.

Aquapark Tropikana

V obľúbenom poľskom aquaparku nájdete plavecký bazén, rekreačný bazén s umelou vlnou a vodnými tryskami, bazén s hydromasážou aj bazénik pre deti. Okrem bazénov môžete relaxovať vo vírivkách, saunách, soľnej jaskyni, relaxačnej miestnosti i na svetelnej terapii. Pri aquaparku sa nachádza aj posilňovňa. Otváracia doba je každý deň od 8:00 do 21:00 hodín.