Štrbské pleso Tip na výlet

Štrbské pleso je síce druhé najväčšie pleso na Slovensku, na kráse a priezračnosti mu to však nič neuberá. Ak sa ho rozhodnete navštíviť, musíte sa vydať do nadmorskej výšky 1 346 m n. m. Na úctyhodnej ploche takmer 20 ha sa blyští voda, ktorá vyviera z hĺbky asi 12 metrov. Štrbské pleso je priemerne 155 dní v roku pokryté ľadom, preto dávajte pri selfíčkách pozor, aby ste sa nešmykli.

Ubytovanie na okraji Tatranského národného parku

Vyrazte do Vysokých Tatier a ubytujte sa v obci Nová Lesná. Práve tu nájdete Vilu Hana, ktorá je obľúbeným útočiskom turistov. Vo vile nájdete celkom sedem izieb s vlastným sociálnym zariadením, chladničkou, TV a rádiom.

V penzióne je aj jedáleň a kuchynka. Zaparkovať môžete v priestoroch záhrady.

Čisté izby, dostupnosť, domáce jedlo a predovšetkým nádherná panoráma Tatier - to sú prednosti tohto penziónu.

Turistika a aquaparky

Vila Hana je vyhľadávaným miestom pre svoju výhodnú polohu. Do Novej Lesnej totiž vedie autobusová linka a nachádza sa tu aj stanica Tatranskej elektrickej železnice. Pohodlne sa tak dostanete do Popradu, Starého Smokovca, Tatranskej Lomnice a k Štrbskému Plesu.

Chcete si dopriať zábavu v niektorom z okolitých termálnych kúpalísk? Navštívte AquaCity Poprad alebo Thermal Park Vrbov, v ktorom môžete uplatniť zľavu 10 %.

  • AquaCity Poprad ponúka 13 bazénov a 350 vodných atrakcií (masážne trysky, vírivky, vodné hríbiky a i.). K dispozícii je aj detský bazén so slanou vodou a loďou, pre milovníkov adrenalínu tobogany.
  • Thermalpark Vrbov, to je 10 bazénov s termálnou vodou od 26 °C do 38 °C. Nechýbajú ani tobogany a ďalšie atrakcie.

Vila Hana

Školská 183, Nová Lesná
Slovenská republika

+421948203013

vilahana183@gmail.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Lyžiareň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zastávka
100 m
Aquapark
9 km
Zjazdovka
5 km

Tipy na výlet