Vydajte sa na Oravu do Penziónu Kamenec a užite si pobyt pri Oravskej priehrade. Čaká vás tu polpenzia, vstup do termálneho aquaparku a tiež vstup do privátneho wellness. Potešia vás aj zľavy na laser game alebo do Kinderlandu, či popoludňajšia káva s dezertom.

Náučný chodník Oravská Lesná Tip na výlet

Spoznajte krásu a históriu Oravy a vydajte sa na nenáročnú prechádzku, na ktorej sa toho veľa dozviete. Lesnícky náučný chodník vás prevedie krásnym lesom Oravskej Magury, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Horná Orava. Chodník ponúka 34 zastávok. Trasu dlhú niečo cez 4 km prejdete približne za hodinu pol. Po ceste sa dozviete zaujímavosti lesníckeho, prírodovedného, ​​ochranárskeho aj historického charakteru.

Pokojný penzión na Orave pre milovníkov prírody

Penzión Kamenec sa nachádza v krásnej lokalite ideálnej pre aktívny odpočinok, turistiku, vodné športy i leňošenie v obklopení prírody. Navyše je to blízko do poľských termálnych kúpeľov.

Ubytovanie je zaistenú v dvoch a viaclôžkových izbách, ktoré sú krásne svetlé, zariadené dreveným nábytkom a vlastnou kúpeľňou s WC.

V reštaurácii penziónu vám naservírujú raňajky aj večere, ktoré si vyberiete z menu. Na výber sú tradičné slovenské jedlá, ale aj čerstvé ryby a talianske cestoviny alebo pizza. Interiér reštaurácie je veľmi príjemne zariadený a starať sa o vás bude milý personál.

Na penzióne ale nezaháľajte príliš dlho, čakajú vás totiž krásy Oravy. Prejdite si ich na bicykli alebo sa na všetko pozrite rovno z vodnej hladiny, ktorú môžete preplávať na loďke.

Penzión Kamenec

Poriečie 32, Zákamenné
Slovenská republika

+421 917 970 746

recepcia@slanica.sk

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik povolený po dohovore
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Sauna
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1,2 km
Zastávka
0,7 km
Zjazdovka
12,2 km

Tipy na výlet

Oravská lesná železnica

Čo tak zájsť na výlet do minulosti? Malá železnička, ktorá v hornatej krajine slúžila na prepravu dreva vám tento zážitok ponúkne. Prevezte sa vďaka Oravskej lesnej železnici trebárs v historickom parnom vlaku krásnou prírodou z Oravskej Lesnej až do sedla Oravských Beskýd. Železnica funguje celoročne.

Oravský hrad

Ak sa ocitnete v blízkosti obce Oravský Podzámok, určite nepremeškajte návštevu jedného z najkrajších slovenských hradov. Zachovalý rozsiahly hrad z 13. storočia sa týči na strmom vápencovom brale priamo nad obcou vo výške 112 m nad hladinou rieky Orava. Čakajú tu na vás bohaté expozície vrátaně prírodovednej, etnografickej či dokonca mediálnej. Hrad je totiž obľúbenou filmovou lokalitou a okrem českých a slovenských rozprávok sa tu natáčal napríklad aj známy Upír Nosferatu alebo americký film Dračie srdce II.

Skanzen Vychylovka

Spoznajte tradičný život na Slovensku vďaka expozícii ľudového staviteľstva, spôsobu života a kultúry ľudí v Kysucách z obdobia prevažne druhej polovice 19. storočia a prvej polovice 20. storočia. Prezrite si obytné domy, vodný mlyn a pílu, alebo napríklad murovanú kaplnku.

Expozícia je v prevádzke vždy cez sezónu máj až október, kedy sa môžete tešiť na množstvo tematických programov (prevažne nedeľných) s ukážkami tradičných výrobných techník, folklórne skupiny a ľudovú hudbu.