Vydajte sa preskúmať málo známu oblasť Slovenska, ktorá je ale plná neopakovateľných zážitkov - Látky pod Veporskými vrchmi. Svoj vlastný príbeh vám môžu porozprávať aj majitelia Hotela Zerrenpach Látky ***, ktorý svoje vedomosti o hotelierstve a gastonómii načerpali v zahraničí. Z veľkého sveta sa ale vrátili domov a dnes vedú trojhviezdičkový hotel, v ktorom na vás čaká ubytovanie v štandardných izbách, výborná polpenzia, neobmedzený vstup do wellness a vaše dieťa do 11,9 rokov bude mať pobyt zadarmo.

Chránená krajinná oblasť Poľana Tip na výlet

Nevídanou krajinou, kde sa akoby zastavil čas, je rozhodne Poľana. Toto vzácne územie prírody ležiace na jednom z najzachovalejších sopečných kráterov v Európe je dnes Chránenou krajinnou oblasťou. Nachádza sa tu množstvo jedinečných druhov fauny a flóry ako fúzač karpatský či motýľ modráčik čiernoškvrnný a okolo 174 druhov vtákov. Okrem rozmanitých druhov živočíchov tu už celé generácie žijú aj pôvodní obyvatelia v drobných osadách s jedinečnou architektúrou na úbočiach kopcov nazývaných lazy. Život v týchto končinách je ťažký, ale nádherný, vďaka čomu má región svoj nezameniteľný ráz.

Viac informácií

Výnimočný hotel s príbehom v srdci Slovenska

Majitelia svoj unikátny Hotel Zerrenpach Látky *** prerábali postupne - každú izbu sami navrhli a pomáhali pri zhotovovaní jednotlivých doplnkov, vďaka čomu má každá izba svoj jedinečný design, čaro i príbeh. Špeciálne na vás čaká ubytovanie v dvojlôžkovej izbe Standard s minibarom, TV, rádiom a WiFi pripojením. Každá izba má vlastnú kúpeľňu s toaletou a sprchovým kútom alebo vaňou, niektoré izby majú tiež balkón či terasu.

Pred výletom do prekrásnej okolitej prírody nezabudnite zavítať do hotelovej reštaurácie. Čakajú tu na vás výborné raňajky servírované formou bufetu a každý večer zaženiete hlad bohatou trojchodovu večerou. Niečo dobré pod zub si môžete dopriať i v hotelovom bistre či jednom z dvoch bufetov (jeden z nich funguje len v zime).

Perfektný deň na látkach zavŕšte návštevou hotelového wellness centra. Doprajte svojmu telu uvoľnenie v relaxačnom bazéne, hydromasážnej vani alebo sa príďte zohriať do fínskej sauny. Po objednávke si môžete vychutnať aj rôzne druhy masáží.

Spoznajte krásne Látky na bicykli

Ak ste prišli na Látky za aktívnou dovolenkou, ste na správnom mieste. V okolí hotela nájdete množstvo nádherných turistických trás a vyše 20 km cyklotrás, kam sa rozhodne oplatí vydať. Vaše bicykle si potom pohodlne odložíte do hotelovej úschovni. Zašportovať si môžete aj v hotelovom fitnescentre alebo na multifunkčnom ihrisku. O zábavu sa zas postará stolný futbal či stolný tenis.

Hotel Zerrenpach Látky ***

Prašivá č. 4, Látky
Slovenská republika

+421 917 769 347

recepcialatky@zerrenpach.sk

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 7 €/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Kolkáreň
Lyžiareň
Fitness
Konferenčná miestnost
Přednáškový sál

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
2,6 km
Zastávka
0,9 km
Zjazdovka
100 m

Tipy na výlet

Múzeum Čiernohronskej železnice

Odvezte sa za novými zážitkami unikátnym parným vláčikom. Nájdete ho v Čiernom Balogu v Múzeu Čiernohronskej železnice. Tunajšia úzkokoľajová lesná železnica kedysi premávala cez Čierny Balog v Slovenskom rudohorí a slúžila na prepravu vyťaženého dreva. Dnes je táto zachovaná železnička vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku SR. V stanici Čierny Balog je celoročne otvorené malé múzeum lesných železníc, s exponátmi z výstavby i prevádzky lesných železníc na Slovensku. Vo vonkajšia expozícii si môžete prehliadnuť a dokonca aj preskúmať rôzne druhy parných aj motorových rušňov, osobných i nákladných vozňov a celý rad ďalších zaujímavých artefaktov. Jedinečným parným vláčikom sa môžete v lete aj odviezť a zážitok to bude vskutku jedinečný. Trať Čiernohronskej železnice vedie priamo cez futbalové ihrisko.

Divín

Za zrúcaninou gotického hradu Divín, ktorého stavba sa datuje do 13. až 14. storočia, sa vydajte do rovnomennej slovenskej obce (severozápadne od Lučenca). Hore sa pohodlne dostanete po ceste Hradná. Urobte si prechádzku históriou a vezmite to od kaštieľa, okolo nemenej starobylého Kostola všetkých svätých, Kaplnky sv. Anny z 18. storočia až k hradu. Ide o krátku ale príjemnú cestu, ktorá vám bez zastavovania zaberie zhruba 10 minút. Tieto stavby pamätajú nájazdy Turkov, reformáciu, rekatolizáciu, pády aj úspechy.

Biatlonový areál - Osrblie

Obec Osrblie pozná každý fanúšik biatlonu. Nachádza sa tu totiž jediný biatlonový areál na Slovensku, kde nájdu perfektné prostredie na tréning úplní začiatočníci aj biatlonové esá. Areál v Osrblí pravidelne usporadúva aj pestré súťaže, takže sa tu niekoľkokrát konal napríklad Európsky pohár v biatlone, Svetový pohár v biatlone či IBU pohár v letnom i zimnom biatlone.