Užite si vôňu a krásu rozkvitnutej záhrady v každom ročnom období. S ubytovaním v penzióne Vilka Podhájčanka budete zaspávať v izbách s atmosférou kvetín a ráno sa zobúdzať s chuťou na výborné raňajky. Tešiť sa môžete tiež na zľavu v reštauráciách a do Rímskych kúpeľov, alebo na vstup do Wellness centra Aquamarin. Až vo Vilke Podhájčanka zistíte, ako vyzerá oddych v oáze plnej kvetín.

Termálne kúpalisko Podhájska Tip na výlet

Areál kúpeľov sa rozprestiera na 12 ha. Nájdete tu niekoľko bazénov s termálnou vodou - sedací, ochladzovací aj detský bazén. Ďalej tiež tobogány, športové ihriská a veľa atrakcií. Voda v kúpeľoch sa často porovnáva s vodou z Mŕtveho mora. Unikátne zloženie vody pozitívne pôsobí na kožné ochorenia, choroby dýchacích ciest, bolesti kĺbov a chrbta a pobyt tu pomohol tisícom návštevníkom. V tomto areáli nájdete aj Wellness centrum Aquamarín s 9 bazénmi a množstvom vodných atrakcií (vírivky, trysky, fontánky, vonkajšie aj vnútorné bazény a bohaté wellness).

Viac informácií

Ubytovanie v rozkvitnutých izbách blízko termálov

V tichej uličke len pár krokov od termálneho kúpaliska Podhájska objavíte oázu pokoja. Penzión Vilka Podhájčanka ponúka ubytovanie v romanticky štylizovaných izbách nesúcich mená kvetín ako orchidea, gladiola, levanduľa, jasním a mnohé ďalšie. Čakajú vás dvojlôžkové izby (niektoré s možnosťou prísteľky) vybavené stolom so stoličkou, LCD TV so slovenskými a českými programami i minikuchynkou s chladničkou či rýchlovarnou konvicou. K dokonalému pohodliu vám poslúži aj samostatná kúpeľňa. Penzión disponuje tiež izbami v prízemí, ktoré sú vhodné pre hostí s pohybovými problémami.

Každé ráno načerpáte energiu z bohatých raňajok formou švédskeho stola s domácimi potravinami. Pochutnáte si na pestrom výbere poctivých jogurtov, mäsových výrobkov, syrov, na cereáliách, čerstvom pečive, ovocí aj zelenine, alebo ďalších dobrotách. Podávanú večeru je zas možné vybrať z viacerých jedál.

Relax vo wellness a v Rímskych kúpeľoch

Pri dovolenke v Podhájskej určite navštívte miestne preslávené termálne kúpalisko. V zimnej sezóne sú vám k dispozícii dva bazény naplnené geotermálnou vodou s teplotou 32 °C až 40 °C, po ich návšteve určite oceníte schladenie v ochladzovacom bazéne. Súčasťou aquaparku je aj vnutorný bazénový svet či wellness centrum Aquamarin s bylinkovou, bio či fínskou saunou, soľnou inhaláciou, ochladzovacím či morským kúpeľom alebo s tropiským tunelom. Ak však chcete zažiť niečo skutočne netradičné, navštívte Rímske kúpele priamo v Podhájskej, kde zažijete pravý Kleopatrin kúpeľ, jakuzu a mnohé ďalšie.

Penzion Vilka Podhájčanka

Úzka 289/21, Podhájska
Slovenská republika

+421 915 746 068

katka1gavalcova@gmail.com

Check in
14:00 - 16:00
Check out
do 9:30
Domáci maznáčik
Povolený
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od kúpelov
0,8 km
Zastávka
0,4 km
Aquapark
0,8 km

Tipy na výlet

Rímske kúpele v Podhájskej

Liečivú vodu slovenského “Mŕtveho mora” si ešte lepšie vychutnáte v štýlových Rímskych kúpeľov. Aj tu nájdete termálnu vodu (33 - 38 °C) a ideálne miesta na relaxáciu ako veľký sedací bazén, vírivku a sauny. Nechýba Kleopatrin kúpeľ, vaňové kúpele a masáže. Doprajte oddych celému telu - tunajšia voda je prospešná pre dýchacie cesty, kožu i na celý pohybový aparát.

Baroková Kalvária

Vydajte sa na výlet ponad polia v okolí Dvorov nad Žitavou. Či už sa vydáte pešo alebo na bicykli, čoskoro sa pred vami v malebnej výšine začne črtať Baroková Kalvária so zvonicou i kaplnkou krížovej cesty. Ku kaplnke zasvätenej svätému Martinovi vás dovedú schody lemované svätcami aj anjelmi. Po výlete si odpočiňte v hájiku, ktorý kalváriu obklopuje - pri jej výstavbe tu miestni vysadili až 700 stromov, čím z kalvárie urobili krásne pútnické miesto.

Národný žrebčín Topoľčianky

Žrebčín špecializujúci sa na chov 4 plemien koní patrí medzi najvýznamnejšie svetové žrebčíny vôbec. Môžete tu absolvovať prehliadku jazdiarne alebo Hipologickej expozície chovu koní. Nesmie chýbať ani ukážka chovaných plemien koní. Milovníci romantiky môžu využiť možnosť jazdy kočom.