Užite si slovenské ľudové jedlá i antické kúpele na jednom mieste - v Rajeckých Tepliciach. Ubytujte sa v Penzióne Mlynárka, kde vás čakajú chutné raňajky a večere, a získate navyše zľavu na vstup do termálnych kúpeľov Aphrodite.

Kúpele Aphrodite Rajecké Teplice Tip na výlet

Spa Aphrodite v Rajeckých Tepliciach ponúka vodný a saunový svet v štýle antiky, ako na prvý pohľad spoznáte podľa typických stĺpov a sôch. Vnútri areálu nájdete liečebný a rehabilitačný bazén, vonku môžete relaxovať v kľudovom a rekreačnom bazéne. Voda vo všetkých okrem vonkajšieho rekreačného bazéna má teplotu okolo 32 - 36 °C, celé vaše telo sa tu teda príjemne prehreje.

Penzión s láskou k ľudovým tradíciám

Penzión Mlynárka je útulný penzión rodinného typu priamo v Rajeckých Tepliciach. Stojí na veľmi výhodnom mieste len 100 metrov od autobusovej zastávky a stanice vlaku. Do 200 metrov od penziónu sa potom nachádzajú obľúbené termálne kúpele Aphrodite.

Ubytovaní budete v štýlovo zariadených izbách s TV, internetom a samostatným sociálnym zariadením so sprchovým kútom. Zariadenie zodpovedá celkovému rustikálnemu ladeniu penziónu.

V rámci polpenzie sa môžete tešiť na tradičné ľudové jedlá slovenskej kuchyne - halušky, pirohy, šúľance i grilované špeciality. V reštaurácii nechýba ani správna výzdoba evokujúca slovenskú ľudovú tradíciu.

Obľúbené termálne kúpele a ďalšie aktivity

Spa Aphrodite v Rajeckých Tepliciach ponúka vodný a saunový svet v štýle antiky, ako na prvý pohľad spoznáte podľa typických stĺpov a sôch. Vnútri areálu nájdete liečebný a rehabilitačný bazén, vonku môžete relaxovať v pokojovom a rekreačnom bazéne. Voda vo všetkých okrem vonkajšieho rekreačného bazéna má teplotu okolo 32 - 36 °C, celé vaše telo sa tu teda príjemne prehreje.

V bezprostrednej blízkosti penziónu vedú tiež turistické a cyklistické trasy a len pár minút vám zaberie cesta k blízkych tenisovým kurtom.

Penzion Mlynárka

Pri Rajčianke 1, Rajecké Teplice
Slovenská republika

+421 903 060 670

info@mlynarka.sk

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detské ihrisko
Kolkáreň
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,4 km
Vzdialenosť od kúpelov
0,2 km
Zastávka
100 m
Zjazdovka
1,6 km

Tipy na výlet

Budatínsky hrad

Budatínsky hrad sa nachádza v žilinskej mestskej časti Budatín, ide o jednu z najstarších architektonických pamiatok Žiliny. Stredoveký hrad vznikol už v 2. polovici 13. storočia. Prejdite sa parkom (vstup do parku aj hradná kaplnka je zdarma), alebo sa zájdite pozrieť na unikátnu drotársku výstavu.

Čičmany

Dedinka Čičmany vyniká jedinečnou ľudovou architektúrou, ktorá vás prenesie v čase. Jej charakteristický ráz vychádza z bielej ornamentálnej výzdoby dreveníc. Tých je tu celkom 136 a dohromady tvoria jedinečnú pamiatkovú rezerváciu. Podobná ornamentika ako na domoch sa potom nachádza tiež na výšivkách čičmanských krojov a obrusov. Obec nájdete v obklopení Strážovských vrchov a Malej Fatry, takže si môžete naplánovať pokojne celodenný výlet.

Starhrad

Starhrad (nazývaný tiež Starý hrad) je zrúcanina hradu na pravom brehu Váhu. Na druhej strane Váhu sa týči jeho kolega hrad Strečno. Starhrad bol postavený na ochranu dávnej cesty, ktorá prechádzala Považím. Dominantou je veža, ktorá je z hradu najzachovalejšia. Zrúcanina hradu je prístupná zo železničnej zastávky Strečno po červenej turistickej značke.