Rajecké Teplice

V Rajeckých Tepliciach nájdete Kúpele Aphrodite v štýle antiky, ako na prvý pohľad spoznáte podľa typických stĺpov a sôch. Vnútri areálu nájdete liečebný a rehabilitačný bazén, vonku môžete relaxovať v kľudovom a rekreačnom bazéne.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Rajecké Teplice sú preslávené vďaka nádhernej okolitej prírode pretkanej turistickými trasami a pamiatkami (nielen) ľudovej architektúry. Hlavným lákadlom tohto mestečka stojaceho pod Súľovskými skalami sú termálne kúpele postavané v antickom štýle, kde si budete pripadať ako božstvá užívajúce si dokonalé rozmaznávanie.

Relax pod dohľadom bohyne Afrodité

Termálny prameň v Rajeckých Tepliciach nesie svoje meno po bohyni krásy a mladosti Afrodité, ktorej vlastnosti sa prejavujú aj v miestnej vode. Priaznivé účnky kúpeľoch v relaxačných bazénoch pocítite na pohybové ústrojenstvo, zápalové ochorenia centrálneho nervového systému, nervovo-svalové degeneratívne choroby aj choroby z povolania. Rozmaznávať sa nechajte tiež počas ozdravných procedúr (vodoliečby, hydromasáže či perličkové kúpele) alebo počas oddychu v saunovom svete s luxusnou bylinkovou, mentolovou či arabskou saunou. Rajecká voda je tiež ideálna na pitnú kúru.

Odpočinok v termálnej vode medzi antickými stĺpmi a sochami nie je to jediné, čo vás v Rajeckých Tepliciach čaká. Okolo kúpeľov sa nachádza vždy perfektne udržiavaný kúpeľný park, ktorý je ideálny na prechádzky. Nenáročné túry si môžete dopriať aj v okolí mesta. Vyrazte napríklad na túru po Náučnom chodníku Stratený budzogáň alebo na neďaleký Lietavský hrad. Milovníci rýchlych strojov zas budú nadšení z Múzea dopravy. Kúsok ďalej leží slávny skanzen Čičmany.