Aj keď sú Nimnice najmladšie slovenské kúpele, majú mnohé čo ponúknuť. Presvedčte sa o tom počas pobytu v tichých dvojlôžkových izbách v kúpeľných domoch ležiacich v blízkom lesoparku. Môžete sa tešiť tiež na plnú penziu, pitná procedúru či konzultácia s lekárom. Starostlivo vybrané liečebné procedúry a wellness s termálnou vodou vám navrátia stratenú energiu a harmóniu.

Kúpele Nimnica Tip na výlet

Kúpele Nimnica sú najmladšie slovenské kúpele. Sú zamerané na liečbu chorôb obehového, tráviaceho a pohybového ústrojenstva a liečbu chorôb onkologických. Liečiť sa sem jazdia deti aj dospelí. Kúpele sa nachádzajú pri 12 km dlhej priehrade, a sú tak skvelou rekreačnou oblasťou. Zvlášť v teplých mesiacoch oceníte možnosti vodných športov aj plavby na lodi. Kedykoľvek však môžete vyraziť na túry po priľahlom aj vzdialenejšom okolí.

Z kúpeľných domov v tichom lesoparku na skok do wellness

V kúpeľoch Nimnica nájdete okrem vkusnej hlavnej budovy tiež upravený lesopark s romantickým jazierkom, ktorý je ideálny na relaxačné prechádzky aj pobyt v nerušenej tichosti. Stoja tu totiž zrekonštruované kúpeľné domy Manín, Caritas I, Caritas II, Veritas a Salvator, v ktorých vás výťah vyvezie k dvojlôžkovým izbám. Vo všetkých vám poslúži chladnička, TV/SAT, telefón, trezor, WiFi pripojenie a fén. Väčšina izieb má aj vlastný balkón. Z kúpeľných domov to budete mať 50 až 150 m do hlavnej budovy Balnea Grand, kde sídli ambulancia lekára, jedálne Fiesta a Štandard, Medicínske wellness centrum, fitnes, reštaurácia Impresia a tiež sa tam vykonáva väčšina liečebných procedúr

Výborné pokrmy sa vychutnáte v miestnej reštaurácii. Môžete sa tešiť na bohaté bufetové stoly v jedálni Fiesta. Z ponuky si tu vyberie skutočne každý - jedáleň podáva ako mäsité, tak aj bezmäsité jedlá, sladké či slané. Ak okrem skvelého jedla hľadáte aj príjemné posedenie, navštívte tunajšiu reštauráciu Impresia. Poteší vás nie len bohatou knižnicou, príjemnou hudbou a krásnym výhľadom na okolie, ale tiež kvalitným jedlom a vyberaným vínom.

V kúpeľoch Nimnica sa nebudete nudiť ani po absolvovaní všetkých procedúr a wellness. Zabavte sa pri bowlingu, biliarde či stolnom tenise, alebo si zájdite na svoj obľúbený drink do baru s krbom. Tichej zábave praje čitáreň a vaše deti sa zahrajú v detskom kútiku.

V blahodárnom wellness prežijete regeneráciu tela aj mysle

Po skvelom obede či večeri si doprajte kávu v Cafetérii Paris alebo sa rovno vrhnite do víru wellness a procedúr. V Medicínskom wellness centre sa nechajte rozmanávať liečivou vodou s príjemnou teplotou okolo 33 až 35° C. Bude na vás blahodárne pôsobiť vo vírivkách, tropických sprchách alebo v bazéne s masážnymi tryskami. Skvele vám padne aj návšteva sauny môžete relaxovať v bylinnej, parnej, infra alebo vo fínskej saune. Procedúry vám dopraje skúsený a zdravotnícky vzdelaný personál pod dohľadom lekára. Z Nimnice sa preto vrátite domov ako znovuzrodený.

Kúpele Nimnica

Kúpele Nimnica, Nimnica
Slovenská republika

+421 424 608 608

rezervacie@kupelenimnica.sk

Check in
07:00 - 14:00
Check out
10:00 hodin
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Úplná
Parkovanie
1,60 - 3 €/deň

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Fitness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1800 m
Vzdialenosť od jazera
200 m
Zastávka
1400 m
Aquapark
40000 m

Tipy na výlet

Súľovské skaly

Menší horský celok Súľovské vrchy sa skladá z troch častí: Skalky, Súľovské skaly a Manínska vrchovina. Celá táto oblasť je bohatá na prírodné i historické bohatstvo (Súľovský hrad, hrady Hričov a Lietava), najpopulárnejšia je však jednoznačne prírodná rezervácia Súľovské skaly a tunajší náučný chodník, ktorý vás prevedie trasou Súľov - Gotická brána - Súľovský hrad - Lúka pod hradom - Lúka pri Kamennom hríbe - obec Súľov. Výletom do tejto lokality rozhodne nešliapnete vedľa, skaly tu tvoria zaujímavé až bizarné útvary, takže sa je neustále na čo pozerať.

Zámok a sobášny palác v Bytči

V strede rovnomennej obce sa nachádza renesančný kaštieľ Bytča. Jeho areál tvorí kaštiel, sobášny palác a hospodárske a obytné budovy v opevnení. V budove Kaštieľa v súčasnosti sídli archív, v interiéroch Sobášného paláca nájdete múzejne expozície.

Bílé Karpaty

CHKO Bílé Karpaty sa rozkladá na území bývalých okresov Hodonín, Uherské Hradiště a Zlín a na juhu voľne prechádza do CHKO Biele Karpaty na Slovensku. Pohorie má veľa čo ponúknuť, hlavne pokiaľ ide o miestnu flóru. Bílé Karpaty sú pohorím s vysokou biodiverzitou, rastú tu horské aj stepné rastliny, darí sa ale aj mokradiam. K pokladom regiónu patria tunajšie kvetnaté lúky s nezvyčajne veľkým zastúpením orchideí. Spolu s vrcholmi Veľká Javorina (970 m), Chmeľová (925 m) alebo Veľký Lopeník (911 m) tak rozhodne máte pri túrach čo obdivovať.