Vyrazte toto leto s rodinou na južné Slovensko a užite si relaxáciu v okolitej prírode, neďalekých termálnych kúpeľoch alebo priamo v ubytovaní. V Penzióne Žitava si pochutnáte na raňajkách či polpenzii a osviežite sa vo vonkajšom bazéne. Ideálna dovolenka pre rodinu s deťmi, pre tie je tu pripravené ihrisko.

Vedeli ste, že…?

Penzión je postavený v sedliackom štýle a jeho architektúra je tak spomienkou na kedysi typické budovy južného Slovenska. Penzión sa tiež pýši unikátnou slamenou strechou.


O ubytovaní

Penzión Žitava nájdete na južnom Slovensku v obci Dvory nad Žitavou. Skvelá poloha penziónu vám umožní vyraziť na výlet k neďalekej Barokovej Kalvárii (1,2 km), v blízkosti leží aj termálne kúpalisko v Podhájskej (necelých 20 km).

Kde budete spať?

Čaká vás ubytovanie v jednej z 10 dvojlôžkových izieb vybavených televízorom, klimatizáciou, chladničkou i WiFi pripojením, chýbať vám nebude ani vlastná kúpeľňa. V penzióne je možný pobyt tiež v bezbariérovej izbe a dvoch apartmánoch.

Na čom si pochutnáte?

V penzióne budete mať k dispozícii aj reštauráciu, kde si pochutnáte na tradičných špecialitách južného Slovenska. Kuchári jedlo pripravujú len z lokálnych a kvalitných surovín, vďaka čomu si pokrmy uchovávajú výrazné chute. Vychutnať si tu môžete tiež olovrant na letnej terase. Večer zas príjemne zakončite vo vínnej pivnici priamo v penzióne, kde ochutnáte tie najlepšie vína od miestnych vinárov.

Kde budete relaxovať?

V lete si doprajte osvieženie vo vonkajšom bazéne v areáli penziónu, ktorý je obklopený trávnatou plochou ideálnou na opaľovanie či hry.

Cestujete s deťmi?

Na vaše ratolesti tu čaká vonkajšie ihrisko, kde sa vybláznia na šmýkačke či preliezkach.

Penzión Žitava

Penzión Žitava

Hlavná 5 , Dvory nad Žitavou
Slovenská republika

+421 356 450 535

recepcia@penzionzitava.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Malé plemeno 4 €/noc, veľké 8 €/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vonkajší bazén
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,2 km
Zástavka
0,2 km
Aquapark
20 km

Tipy na výlet

Termálne kúpalisko Podhájska

Termálne kúpalisko PodhájskaTip na výlet

Areál kúpeľov sa rozprestiera na 12 ha. Nájdete tu niekoľko bazénov s termálnou vodou - sedací, ochladzovací aj detský bazén. Ďalej tiež tobogany, športové ihriská a veľa atrakcií. Voda v kúpeľoch sa často porovnáva s vodou z Mŕtveho mora. Unikátne zloženie vody pozitívne pôsobí na kožné ochorenia, choroby dýchacích ciest, bolesti kĺbov a chrbta a pobyt tu pomohol tisícom návštevníkom.V tomto areáli nájdete aj Wellness centrum Aquamarín s 9 bazénmi a množstvom vodných atrakcií (vírivky, trysky, fontánky, vonkajšie aj vnútorné bazény a bohaté wellness).

Otváracia doba: (do 30.9.2021)

 • PO: 13:00 - 22:00 hodín
 • UT - NE: 9:00 - 19:00 hodín

Vstupné: (môže sa líšiť podľa sezóny)

 • Kúpalisko:

  • Cez všedné dni: dospelí: 6 €/celodenný vstup, znížené vstupné: 5,50 €/celodenný vstup, dieťa do 15 rokov 3,50 €/celodenný vstup
  • Cez víkendy a sviatky: 6 €/celodenný vstup, znížené vstupné: 6 €/celodenný vstup, dieťa do 15 rokov 4 €/celodenný vstup
 • Wellness centrum:

  • Bazénový svet: dospelí: 10 €/3-hodinový vstup, deti do 15 rokov 5 €/3-hodinový vstup
  • Vitálny svet: 9 €/samostatný vstup, 6 €/doplatok ku vstupu do bazénového sveta

Pozor, termálne kúpalisko je otvorené, ale bazény s termálnou vodou sú až do odvolania mimo prevádzky. Viac informácií tu.

Viac informácií
Baroková Kalvária
Baroková Kalvária
Veľký Meder
Veľký Meder
Komárno
Komárno