Vydajte sa na turistiku po jednej z najkrajších oblastí Slovinska a spoznajte úžasný Národný park Triglav. Ubytujte sa v neďalekom Hoteli Grajski dvor ***, odkiaľ budete mať blízko nielen do národného parku, ale tiež k obľúbenému jazero Bled s Bledským hradom aj Aquaparku & Wellness Bohinj. V hoteli sa potom tešte na pohodlné izby a raňajky alebo polpenziu.

Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Grajski Dvor som si veľmi užil. Vďaka polohe neďaleko starého mesta sú ľahko dostupné všetky zaujímavé miesta a podniky mestečka Radovljica. Personál bol veľmi ochotný. Raňajky vo forme bufetu boli bohaté a trojchodové večere v neďalekej reštaurácii boli perfektným zakončením každého dňa. Nové wellness je síce menšie, ale na relaxáciu po výletoch úplne stačí. V izbe bol dostatok priestoru a k môjmu pohodliu mi nič nechýbalo.”

Tamas Tutkovics - Obchodný tím
Osobne overené: September 2022

O ubytovaní

Hotel Grajski dvor *** sa nachádza v malebnom slovinskom mestečku Radovljica, ktoré je situované na okraji Julských Álp. Priamo v Radovljici vás očarí nádherné staré mesto s pestrou ponukou historických pamiatok, múzeí, galérií a skvelých reštaurácií. Iba 8 km od hotela leží uprostred alpského Bledského jazera jediný slovinský ostrov, na ktorom sa nachádza jedinečný hrad Bled. Od jazera je to 4 km k rozprávkovej tiesňave Vintgar, ktorá patrí k najväčším klenotom Triglavského národného parku. 1 600 m dlhá a zároveň nenáročná trasa tiesňavou vedie cez mosty postavené v skale a ponúka fantastické panoramatické výhľady. Trasa končí pri najväčšom slovinskom vodopáde Šum. Neďaleko je to tiež na najznámejšie slovinské pútnické miesto Brezje (6 km) s úchvatnou bazilikou Panny Márie Pomocnej. Zdolať môžete tiež mnoho vrcholov pohoria Karavanke, ktoré začína len pár kilometrov od hotela.

Kde budete spať?

Tešte sa na ubytovanie v pohodlných dvojlôžkových izbách s balkónom, odkiaľ je krásny výhľad na Julské Alpy alebo pohorie Karavenky. K vybaveniu izby patrí WiFi pripojenie, káblová televízia a tiež vlastná kúpeľňa.

Na čom si pochutnáte?

Súčasťou hotela je príjemná reštaurácia (vzdialená 180 m) a bar s rustikálnym interiérom a terasou. Pochutnáte si tu na vynikajúcom domácom jedle aj výborných vínach z hotelovej vínnej pivnici. Každý deň pobytu začne bohatými raňajkami vo forme bufetu. Podávajú sa tu tiež trojchodové obedy a večere, ktoré majú formu výberu z menu.

Hotel Grajski dvor ***

Hotel Grajski dvor ***

Kranjska 2 , Radovljica
Slovinsko

+386 (0)4 5315 585

info@grajski-dvor.si

Check In
13:00 - 22:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 4 €/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma na parkovisku alebo 10 €/deň v parkovacom dome

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zástavka
100 m
Aquapark
18,4 km
Zjazdovka
5,7 km

Tipy na výlet

Jazero Bled

Jazero BledTip na výlet

Bledské jazero ležiace uprostred vrcholov Julských Álp patrí jednoznačne k najviac ikonickým miestam Slovinska. Okrem priezračne čistej vody a panoramatických hôr v okolí je jazero Bled jedinečné tým, že sa v jeho strede nachádza malebný ostrovček s barokovým kostolom Nanebovzatia Panny Márie z roku 1698. Vďaka termálnym prameňom zo severozápadu má voda príjemných 26 °C a ide tak o vôbec najteplejšie jazero v Alpách. Nájdete tu veľa pláží, ktoré priamo nabádajú na nezabudnuteľné kúpanie.

Okolo jazera Bled vedie príjemná asi 6 km dlhá okružná trasa vhodná pre výlety pešo aj na bicykli. Nenáročné chodníky vedú tiež na okolité kopce, z ktorých si môžete užívať výhľady na jazero.

Najkrajší výhľad na jazero Bled sa otvára z vrcholku Mala Osojnica.

Viac informácií
Bledský hrad
Bledský hrad
Dino Park Bled
Dino Park Bled
Aquapark & Wellness Bohinj
Aquapark & Wellness Bohinj