Triglavský národný park aj jazero Bled s hradom patria k najkrajším a turistami najobľúbenejším miestam v Slovinsku. Spoznajte ich počas pobytu v luxusnom Hoteli Astoria Bled ***, z ktorého budete mať jazero na dosah ruky. Tešiť sa môžete na pohodlné izby, bohatú polpenziu a vstup do saunového sveta. Vaše dieťa do 7 rokov bude mať naviac pobyt s vami zadarmo.

O ubytovaní

Hotel Astoria Bled *** sa nachádza v mestečku Bled stojaceho iba 400 m od nádherného Bledského jazera, ktoré patrí k najkúzelnejším miestam celého Slovinska. Ide o najteplejšie jazero v Alpách, a tak si tu užijete jedinečné kúpanie pod majestátnymi vrcholmi hôr. Uprostred Bledského jazera leží jediný slovinský ostrov s barokovým kostolom Nanebovzatia Panny Márie. Iba 1 km od hotela sa na skale nad jazerom vypína hrad Bled (8 km), ktorý patrí k najnavštevovanejším miestam v Slovinsku. Nezabudnuteľným zážitkom je prechod rozprávkovej tiesňavy Vintgar (4 km) končiacej pri najväčšom slovinskom vodopáde Šum. Z 1 600 m dlhej nenáročné trasy cez mosty postavené v skale sa vám naskytnú prekrásne panoramatické výhľady. Blízke mestečko Radovljica (6 km) vás uchváti svojím historickým centrom plným galérií, múzeí a skvelých reštaurácií. Vydať sa môžete aj na najznámejšie slovinské pútnické miesto Brezje (13 km) s úchvatnou bazilikou Panny Márie Pomocnej. Neďaleké pohorie Karavanke ponúka veľa možností na výlety pešo aj na bicykli.

Kde budete spať?

Čaká na vás ubytovanie v dvojlôžkovej izbe vybavenej klimatizáciou, WiFi pripojením, LCD televízorom a telefónom. Súčasťou je tiež vlastná kúpeľňa s fénom.

Na čom si pochutnáte?

K hotelu patrí príjemná reštaurácia s krytou terasou s nádherným výhľadom na Bledský hrad. Každé ráno pobytu si tu vychutnáte bohaté raňajky vo forme bufetu. Počas dňa je možné objednávať si pokrmy à la carte. Personál reštaurácie vám ochotne odporučí vynikajúce vína od slovinských vinárov. Ľahké občerstvenie, výbornú kávu či iný obľúbený nápoj si môžete dopriať v lounge baru. Počas leta prebiehajú na terase večery so živou hudbou.

Kde budete relaxovať?

Súčasťou hotela je wellness centrum s nádherným výhľadom. Nájdete tu vonkajšiu aj vnútornú vírivku, zážitkové sprchy či Kneippovu terapiu. Nechýba ani saunový svet s tureckou, fínskou, infračervenou a bylinkovou saunou. Dopriať si tu môžete aj niektorú z masáží či kozmetických procedúr.

Hotel Astoria Bled ***

Prešernova 44 , Bled
Slovinsko

+386 4 579 44 00

astoria@vgs-bled.si

Check In
od 14:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie zadarmo

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Fitness
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od jazera
0,4 km
Zástavka
0,3 km
Aquapark
16 km

Tipy na výlet

Tiesňava Vintgar Tip na výlet

Romantická tiesňava Vintgar neďaleko jazera Bled patrí k najkrajším miestam Triglavského národného parku a patrí k najvyhľadávanejším lákadlám celého Slovinska. Tento prírodný klenot leží asi 4 km od obľúbeného jazera Bled.

Tiesňavu s dĺžkou 1600 m vyhĺbila rieka Radovna. Nenáročnú trasu po drevených chodníkoch a mostoch zvládnu aj malé deti. Na ceste sa môžete dosýta kochať nádhernými scenériami tvorenými divokou riekou, bujnou vegetáciou a skaliskami. Na konci rokliny sa nachádza vodopád Šum vysoký takmer 16 metrov.

Otváracia doba:

  • 1.4. - 31.5. denne od 10:00 do 16:00 hodín
  • 1.6. - 30.6. denne od 8:00 do 18:00 hodín
  • 1.7. - 31.8. denne od 7:30 do 19:00 hodín
  • 1.9. - 31.10. denne od 8:00 do 17:00 hodín
  • 1.11. - 31.3. denne od 9:00 do 16:00 hodín

Vstupné:

  • 10 €/dospelí
  • 7 €/študenti, seniori, VšZP
  • 2 €/deti od 6 do 15 rokov
  • 1 €/deti do 6 rokov
Viac informácií
Radovljica
Korytá rieky Mostnice
Jazero Bohinj