Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa čoho pobyty overujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobne overené musí spĺňať aspoň 2 z 3 kritérií:

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pokiaľ sa k pobytu zákazníci vracajú i po stýkrát, je skutočne kvalitný.

Oslávte septembrové sviatky výletom a bez príplatkov

September 2021 nás poteší až dvomi voľnými dňami - čaká nás Deň Ústavy Slovenskej republiky a sviatok Sedembolestnej Panny Márie, a oba vyjdu na stredu. Vezmite si 2 dni voľno a vyberte sa na päťdňový pobyt trebárs do zahraničia.
Oslávte septembrové sviatky výletom a bez príplatkov

V septembri si na Slovensku môžeme užiť až dva sviatočné dni pracovného voľna. Deň Ústavy Slovenskej republiky (1.9.) a sviatok Sedembolestnej Panny Márie (15.9.). Oba pripadnú na stredu. To je perfektná príležitosť skvele investovať ušetrené dni dovolenky a premeniť ich dohromady až na dva predĺžené víkendy po piatich dňoch. A to už znie ako čas na poriadny oddych!

Slovensko

Liptov praje cykloturistike

Venujte jeden z predĺžených víkendov cykloturistike a spoznajte slovenskú trasu, o ktorej sa hovorí ako o najkrajšej u nás. Reč je o mierne náročnej 37 km dlhej trase okolo Liptovskej Mary, behom ktorej presvištíte okolo celej priehrady aj ikonického kostolíka. Niekoľkokrát sa ale na jej brehu zastavte a osviežte sa vo vode, alebo sa pokochajte výhľadom na Nízke Tatry.

Navštívte tiež:

 • Behom jazdy budete obchádzať aj okolo Archeoparku Havránok, kde sa behom exkurzie môžete dozvedieť viac o živote v mladšej dobe kamennej.
 • Pokiaľ sa na túru okolo Liptovskej Mary vydáte s deťmi, tak nesmiete vynechať návštevu Zookontakt - Zoo, kde si môžete prezrieť život šeliem z dosahu ruky.
 • Po výlete načerpajte nové sily v najznámejšom slovenskom aquaparku Tatralandia. Čaká vás saunový svet alebo jeden zo 14 bazénov s morskou termálnou alebo čírou vodou.
Liptovská Mara

Dni voľna lákajú do prírody aj za kultúrou celé davy a neraz nie je ľahké sa im vyhnúť. Na sviatočné poplatky aj masy oddychuchtivých ľudí ale nenarazíte v zahraničí - naše septembrové sviatky totiž neslávia v Česku, Maďarsku, Rakúsku ani v Poľsku. Vyberte sa teda do lokalít, ktoré už dlho túžite spoznať - teraz je ten správny čas užiť si ich v plnej kráse a bez sviatočných davov.


Česko

Morava pre milovníkov vína

Posledné teplé lúče slnka si môžete vychutnať aj medzi nekonečnými lánmi viníc, ktoré sa tiahnu južnou Moravou. Kým slnko zapadne za kopce, usaďte sa v jednej z mnohých pivničiek maľovanými tradičnými ľudovými motívmi a ochutnajte tie najlepšie miestne vína. Vedzte, že moravskí vinári sa svojou úrodou radi pochvália a štedro vám z vína nalejú, až sa budete chcieť sami pridať do spevu moravských piesní.

Navštívte tiež:

 • Medzi ochutnávkou vín navštívte aj miestny zámok Lednice s krásnymi záhradami, ktoré sami o sebe priťahujú desiatky turistov. Lednicko-valtický areál je dokonca zapísaný na Zoznam svetového dedičstva UNESCO.
 • Len 14 km od Lednice objavíte zámok Mikulov s renesančnými prvkami. Zistite o ňom viac počas prehliadky so sprievodcom.
južná Morava

Maďarsko

Relax v termálnej vode v kúpeľnom meste Györ

Najvyhľadávanejšie termálne kúpele v okolí sú tie v Maďarsku. Množstvo návštevníkov sa do nich každoročne vracia za oddychom v pramenitej vode s liečivými účinkami a skvelým službám v aquaparkoch a kúpeľoch. K jedným z tých najobľúbenejších kúpeľov patria jednoznačne Termálne a zážitkové kúpele Rába Quelle v meste Györ, ktoré ležia len na skok od slovenských hraníc. Miestna blahodárna voda priaznivo pôsobí na problémy kostí, kĺbov aj svalov a pomáha dokonca i pri tráviacich ťažkostiach či pri zníženej funkcii štítnej žľazy. Vnímajte aj vy účinky miestnej vody v troch termálnych a piatich zážitkových bazénoch, kde zabudnete nielen na zdravotné ťažkosti, ale aj na stres a starosti.

Navštívte tiež:

 • Ak si na chvíľu chcete dať pauzu od kúpania v liečivej vode, rozhodne vyrazte do mesta Györ, kde si môžete prehliadnuť množstvo architektonických pamiatok, ako napríklad Baziliku Nanebovzatia Panny Márie alebo Palác Zichy.
 • Deti počas výletu určite ocenia návštevu Xantus János ZOO s množstvom domácich aj exotických zvierat, aké každý deň neuvidíte.
Termálne kúpele

Rakúsko

Dolné Rakúsko poteší nadšencov histórie aj krásnej prírody

Pri výlete do Rakúska nezastavujte hneď vo Viedni, ale prevezte sa o trochu ďalej. Objavíte tak čaro najväčšej spolkovej republiky v Rakúsku, ktorá má čo ponúknuť každému turistovi. Dolné Rakúsko nadchne cyklistov krásnymi trasami okolo Dunaja, turistov zas túrou po južných Alpách, ktoré na jeseň pripravujú obzvlášť krásnu scenériu. Milovníkov história očaria rôzne malé mestečká - každé z nich skrýva svoju vlastnú kultúrnu pamiatku.

Navštívte tiež:

 • Jednu z najvýznamnejších barokových stavieb Európy objavíte v mestečku Melk, nejde ale o žiadne honosné sídlo šľachticov ale o Opátstvo Melk oplývajúce umeleckým bohatstvom.
 • Ak ste cestou po Dolnom Rakúsku dostali chuť na výborné miestne biele víno, navštívte kraj, kde sa vyrába až jedna tretina celkovej produkcie rakúskeho vína - Weinviertel.
 • Cestou späť na Slovensko predsa len nevynechajte ani Viedeň a zastavte sa minimálne na preslávenú kávu a originálnu Sacherovu tortu.
Viedeň

Poľsko

Krakov pre milovníkov umenia

Podobne prázdne bude aj jedno z najkrajších miest našich severných susedov - Krakov. Vydajte sa do mesta prekypujúceho bohatou históriou, unikátnymi kostolmi a pamiatkami na pobyt bez sviatočných príplatkov. Spoznajte tak nielen nádherné historické centrum a priľahlý hrad Wawel strážiaci pokojne plynúcu rieku Vislu, ale aj ďalšie lákadlá.

Navštívte tiež:

 • Ak sa v septembri vydáte do Krakova za umením, tak pri svojej ceste rozhodne nevynechajte ani Národné múzeum v Krakove. Svojou obdivuhodnou zbierkou umenia predstaví tvorbu majstrov naprieč storočiami i kontinentmi. Tvárou v tvár budete stáť napríklad svetoznámej Dáme s hranostajom od Leonarda da Vinciho a mnohým ďalším skvostom.
 • To najlepšie zo súčasného poľského i svetového umenia si zas prezrite v MOCAK - múzeu súčasného umenia v Krakove.
 • Cestou z galérii sa nechajte viesť spleťou okúzľujúcich uličiek mesta. Určite vás dovedú k jednej z mnoha vychýrených kaviarní, kde môžete nad šálkou horúceho nápoja naďalej rozjímať nad umením aj novými zážitkami.
Krakov

Autor článku:

Objavujte Rakúsko s Travelkingom

Vyberajte z jedinečných a overených pobytov

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK