Dovolenka pri vode

Hľadáte dovolenku, kde nebudete musieť chodiť v horúcich letných dňoch ďaleko, aby ste sa mohli osviežiť? V tom prípade určite oceníte pobyty, ktoré majú jazerá a kúpaliská v bezprostrednej blízkosti hotela.

Načítavam ponuky...
Vedeli ste, že...

Hotel stojí priamo na termálnom prameni, o ktorom sa píše už v dokumentoch pochádzajúcich z 13. storočia. V nich sa odkazuje na kúpeľnú tradíciu oblasti, ktorá siaha až do čias Rímskej ríše.

Overené Travelkingom

“Úžasný hotel! Termálne kúpele priamo prepojené s hotelom sú plné zaujímavých rastlín, malých i obrovských šmýkačiek, víriviek a bazénov. Polpenzia bola výborná a neuveriteľne bohatá. Navyše máte celý deň neobmedzenú konzumáciu nealko nápojov, kávy a čaju, čo ocenila hlavne moja rodina. Ak plánujete nejaký výlet, určite odporúčam vyraziť sa pozrieť na hrady v Rakúsku (k hraniciam je to len 10 minút) alebo v Őrségu.”

Szabolcs Laza
Obchodný tím


Dovolenka pri vode je skvelý nápad v každom ročnom období. Obzvlášť v lete nie je nič lepšie, ako sa schladiť v príjemne sviežej vode, napríklad v bazéne. Pri výbere ideálneho ubytovania na vašej dovolenke preto vyberajte spomedzi hotelov a penziónov, kde budete mať k bazénu či dokonca do aquaparku len pár krokov.

Perfektná dovolenka je tá pri bazéne

Medzi najobľúbenejšie lokality s aquaparkami na Slovensku patrí jednoznačne Liptov s naším najväčším aquaparkom Tatralandia. Na relax v termálnej vode sa zas môžete tešiť v Dunajskej Strede s Thermalparkom.

Ak sa za preslávenými aquaparkami a termálnymi kúpeľmi chystáte do Maďarska, rozhodne zamierte do Sárváru s prvotriednymi termálnymi kúpeľmi. Dokonalý relax zažijete tiež v mestečku Bük s druhými najväčšími kúpeľmi v Maďarsku alebo v historickom meste Ostrihom s termálnymi a zážitkovými kúpeľmi Aquasziget, kde nechýbajú ani tobogany.

Ani v Česku nie je núdza o výborné aquaparky. Jedným z tých najlepších je rozhodne štýlový aquapark pri Wellness Hoteli Babylon **** v Liberci. Ak ale túžite po skutočne netradičnom zážitku, zamierte do Slovinska, kde na vás čaká fantastický Bohinj Eco Hotel ****+ s vlastným aquaparkom.

Slnko, pláže a číra voda… vyrazte za kúpaním sa k jazerám alebo k moru!

Ak preferujete plávanie v obklopení krásnej prírody a opaľovanie sa na pláži, vydajte sa za osviežením k prírodným jazerám. Medzi tie najobľúbenejšie patrí hlavne povestný Balaton alebo neďaleké termálne jazero v Hévíze. Pokiaľ si ale radi spojíte kúpanie sa s turistikou v horách odrážajúcich sa v hladine jazera, navštívte Rakúsko s nádhernými horskými jazerami, alebo jazero Bled v Slovinsku.

Za čľapkaním sa v slanej vode v mori pod rozpáleným slnkom vyrazte do najbližsích letovísk, kam pohodlne dorazíte aj autom. V lete zamirte za vodou i pamiatkami do Talianska, nespočet obľúbených letovísk sa ponúka tiež v Chorvátsku.

V zime sa nechajte zlákať na wellness pobyt

Ani počas chladní dní, keď už nie sú najideálnejšie podmienky na kúpanie sa vonku, nemusíte dávať zbohom dovolenke pri vode. Doprajte si zaslúžený wellness pobyt, alebo ešte lepšie - vyrazte do termálnych kúpeľov! Viacero hotelov v ponuke Travelkingu disponuje vlastným wellness centrom, kde je naviac možnosť užívať si pohodu v rámci neobmedzeného vstupu. Počas pobytu v kúpeľoch sa naviac tešte na masáže, relaxačné aj kúpeľné procedúry alebo vstupy do sauny. Stačí si len vybrať pobyt s bohatým ubytovacím balíčkom.