Dovolenka pri vode

Hľadáte dovolenku, kde nebudete musieť chodiť v horúcich letných dňoch ďaleko, aby ste sa mohli osviežiť? V tom prípade určite oceníte pobyty, ktoré majú jazerá a kúpaliská v bezprostrednej blízkosti hotela.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel sa nachádza hneď pri pobrežnej promenáde a kamienkovej pláži. Medzi vodné atrakcie patrí vnútorný a vonkajší bazén a, samozrejme, more. Izba bola priestranná s veľkým balkónom a výhľadom na more aj ostrov Pag. Skvele som si v ňom oddýchol, najmä vďaka dobrej klimatizácii. Jedlo formou all inclusive bufetov bolo dobré. Alkoholické a nealkoholické nápoje sú v cene od rána do večera, takže sa počas dovolenky nemusíte báť ani smädu. Ostrov Pag je so svojou rozmanitou krajinou naozaj výnimočnou časťou Chorvátska, ktorú odporúčam navštíviť loďou Marino.”

Norbert Handra
Norbert Handra
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Už som navštívil množstvo miestnych i zahraničných hotelov a musím povedať, že som bol príjemne prekvapený vybavením a servisom, ktoré Resort Park Inn ponúka. Vynikajúce bolo aj all inclusive – raňajky, obedy, večere i olovrant boli naozaj chutné a s bohatým výberom. Veľkým plusom bola aj neobmedzená konzumácia nápojov. So slávnymi kúpeľmi je hotel prepojený chodbou, takže si môžete užívať kúpanie v bazénoch, vrátiť sa na jedlo do hotela a zase sa ísť kúpať. Môj tip znie, vydajte sa sem vo všedné dni, kedy je v Sárvári aj kúpeľoch menej ľudí.”

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodný tím


Dovolenka pri vode je skvelý nápad v každom ročnom období. Obzvlášť v lete nie je nič lepšie, ako sa schladiť v príjemne sviežej vode, napríklad v bazéne. Pri výbere ideálneho ubytovania na vašej dovolenke preto vyberajte spomedzi hotelov a penziónov, kde budete mať k bazénu či dokonca do aquaparku len pár krokov.

Perfektná dovolenka je tá pri bazéne

Medzi najobľúbenejšie lokality s aquaparkami na Slovensku patrí jednoznačne Liptov s naším najväčším aquaparkom Tatralandia. Na relax v termálnej vode sa zas môžete tešiť v Dunajskej Strede s Thermalparkom.

Ak sa za preslávenými aquaparkami a termálnymi kúpeľmi chystáte do Maďarska, rozhodne zamierte do Sárváru s prvotriednymi termálnymi kúpeľmi. Dokonalý relax zažijete tiež v mestečku Bük s druhými najväčšími kúpeľmi v Maďarsku alebo v historickom meste Ostrihom s termálnymi a zážitkovými kúpeľmi Aquasziget, kde nechýbajú ani tobogany.

Ani v Česku nie je núdza o výborné aquaparky. Jedným z tých najlepších je rozhodne štýlový aquapark pri Wellness Hoteli Babylon **** v Liberci. Ak ale túžite po skutočne netradičnom zážitku, zamierte do Slovinska, kde na vás čaká fantastický Bohinj Eco Hotel ****+ s vlastným aquaparkom.

Slnko, pláže a číra voda… vyrazte za kúpaním sa k jazerám alebo k moru!

Ak preferujete plávanie v obklopení krásnej prírody a opaľovanie sa na pláži, vydajte sa za osviežením k prírodným jazerám. Medzi tie najobľúbenejšie patrí hlavne povestný Balaton alebo neďaleké termálne jazero v Hévíze. Pokiaľ si ale radi spojíte kúpanie sa s turistikou v horách odrážajúcich sa v hladine jazera, navštívte Rakúsko s nádhernými horskými jazerami, alebo jazero Bled v Slovinsku.

Za čľapkaním sa v slanej vode v mori pod rozpáleným slnkom vyrazte do najbližsích letovísk, kam pohodlne dorazíte aj autom. V lete zamirte za vodou i pamiatkami do Talianska, nespočet obľúbených letovísk sa ponúka tiež v Chorvátsku.

V zime sa nechajte zlákať na wellness pobyt

Ani počas chladní dní, keď už nie sú najideálnejšie podmienky na kúpanie sa vonku, nemusíte dávať zbohom dovolenke pri vode. Doprajte si zaslúžený wellness pobyt, alebo ešte lepšie - vyrazte do termálnych kúpeľov! Viacero hotelov v ponuke Travelkingu disponuje vlastným wellness centrom, kde je naviac možnosť užívať si pohodu v rámci neobmedzeného vstupu. Počas pobytu v kúpeľoch sa naviac tešte na masáže, relaxačné aj kúpeľné procedúry alebo vstupy do sauny. Stačí si len vybrať pobyt s bohatým ubytovacím balíčkom.